Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kontrolka Paliwa... Gaśnie, Zapala Się...


Mk-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak wyglada sprawa z kontrolka paliwa?

Przeszukałem wszystkie tematy na forum i nie znalazłem odpowiedzi...

U mnie kontrolka podczas jazdy zapala sie, przejade kawałek i gaśnie i tam z 3-4razy..az zaswieci sie na stałe...

Oznacza to cos? bo nie wiem od którego momentu powininem kasować liczyć zeby wiedzieć ile przejade na rezerwie....

W Golfie jak sie zapaliła to zgasła dopiero po tankowaniu:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak na rezerwie jest około 7 litrów. :a4fan: Rezerwa jest od tego żeby jechać zatankować paliwo do pełna. W golfie niema kontrolki od rezerwy kolego :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapala się i gaśnie w zależności od pozycji auta... tak ze trzy razy

A potem jak już sie zapali i zgasnąć nie chce to tylko tankowanie.

I podobno nie warto jeżdzić na rezerwie, bo pompa może jakieś syfki z dna zbiornika zassać (skąd tam syfki) i wtedy szlag ją trafia.

Zresztą, mam u siebie w firmie takiego talenta, co jazdą na rezerwie rozwalił pompę w nowiutkiej Astrze, firma zrobiła mu :bicz3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez miga z początku, ale gdzieś czytałem ze ma sie zapalić na stałe i jeszcze jakiś dźwięk wydać :mysli: u mnie nic takiego nie ma :-) a brzęczy sprawny bo jak światła włączę i otworze drzwi to piszczy, a i nie polecam jeździć na rezerwie.....oprócz zatarcia pompy jeszcze można wtryski zasyfić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapali się i zgaśnie tak ze trzy razy, brzęczyk robi jedno "piiii". Dla mnie jast to znak, że trzeba dolać i nie wnikam za bardzo ile można przejechać na rezerwie :naughty:. Miałem znajomego, który swoim cienkim jeździł nonstop na rezerwie średnio co roku musiał zmieniać pompę paliwa (w cienkim jest taka jak w poldkach - przytwierdzona do bloku silnika). Kiedyś obserwowałem dyskusję ale zdania były podzielone i stad pytanie czy moj AHU ma pompę w baku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak żeczywiście, przy zapaleni powinny być 3 piski, ale ciche i czasami ich nie słysze... :cool:

U mnie to pika tylko raz (AFAIR, bo nie jezdzilem autem od 4 miesiecy).

Jak 3 razy pika, to cos nie teges, zazwyczaj z aku (do tego jakas kontrolka sie pojawia). A moze to bylo cos z cisnieniem oleju (bo tez mialem problem kiedys).

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzeje kotleta, ale nie chce zakładać nowego wątku.

Strzałka od poziomu paliwa pokazuje mi troszkę poniżej 1/4 zbiornika i zaraz na wskaźniku są czerwone kreski, i już świeci mi się rezerwa. Na 1/4 zbiornika zrobiłem około 300 km, a z tego co wiem to rezerwa zapala jak jest około 7 litrów, a u mnie już się świeci i nie możliwe żeby 7 litrów to = 1/4 zbiornika.

Czy to normalne??

Na całym baku do zapalenia rezerwy przejechałem 750 km, nie za mało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się koledzy u mnie to samo jest zapala sie kontrolka niekiedy zgaśnie potem się znowu zapali i oczywiście sygnał dźwiękowy jest z 3 razy pipa :tongue4: nie sposób zapomnieć ze masz mało paliwa w baku :polew: ja na rezerwie zrobiłem 50km ale każde auto ma inaczej ustawiony pływak na rezerwe zreszta wole mieć pełny bak niz ciągle patrzeć na kontrolke z rezerwy która ciągle się zapala :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...