Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Dymienie przy przyspieszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zauwazylem ostatnio ze przy przyspieszaniu dymi na czarno z ruly wydechowej.Olej wymieniam co 10 tys. stosuje oleje wedlug norm np.MOTUL 5W30.Auto ma 207 tys.przejechane.Co to moze byc??

Opublikowano

od czasu do czasu depnij mu do 4 tys :cool1:

Opublikowano

Możliwe że wtryski leją, i to co się wydobywa z rury czyli czarny dym to nie spalone paliwo. Kup jakis srodek do czyszcenia wtrysków ewentualnie przeczyśc na maszynie. Wiem ze Liqui Moly robiło taki sprzet do czyszczenia wtrysków niektore warsztaty to mają.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

od czasu do czasu depnij mu do 4 tys :cool1:

w moim przypadku pomogło więc mogę polecić :good: :good:

Opublikowano

luknij na przepływke

Opublikowano

czrne dymienie jest ewidentna przyczyna zbyt bogatej mieszanki w paliwo. Podeptac troche go tak jak jeden z kolegow wspomnial wyzej a jezeli to nie pomoze to VAG i jedziesz logi sprawdzajac wszystkie parametry

Opublikowano

Ja zaslepilem ryrke EGR i pomoglo :kox:

Opublikowano

Ja zaslepilem ryrke EGR i pomoglo :kox:

Dokladnie tak samo u mnie. Puszczal bączki przy przyspieszaniu, po zaslepieniu EGR jak reka odjąl.

Poza tym nad czym tu sie rozwodzic, wszystkie "niezmodyfikowane" dizle puszczaja baczki przy depnieciu. :naughty:

Widzialem nawet nowe sztuki roczne-dwu jak podczas wyprzedzania puszczaly male chmurki.

Opublikowano
:hi: Panowie w B6 EGR można tak po prostu zaślepić? nie będzie żadnych błędów ani problemów?
Opublikowano

:hi: Panowie w B6 EGR można tak po prostu zaślepić? nie będzie żadnych błędów ani problemów?

:szukaj:

Bylo baaardzo wiele powiedziane na ten temat.

Opublikowano

w Twoim roczniku błędów nie będzie :cool1:

Opublikowano

Jakbys sie zdecydowal zalepic to jeszcze mam kilka sztuk zaslepek pozostalych ze sprzedazy :decayed:

Jak cos to pis na PM :good:

Opublikowano

Dzięki już znalazłem temat :tongue4:

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie moje audi bardzo mocno kopci na czarno. EGR nowy, kolektor ssący wyczyszczony, dolot sprawdzony. Nie wchodzi w tryb awaryjny, żadnych błędów na komputerze. Turbinę sprawdzał mechanik- stwierdził, że jest w stanie idealnym. Ja zauważyłem że wąż który idzie do intercoolera podczas wysokich obrotów nie robi wcale się twardy. Pomóżcie. Może to turbina. Audi A4, rok 2000, 1,9tdi AJM.

Opublikowano

Może być mnóstwo przyczyn. Nieszczelność na rurach IC, lejące wtryski ale to ostateczność, zasyfiony Intercooler. Po prostu przeleć go parę razy do 4tyś obr i zobaczysz co się będzie działo? Ja mam taki sam silniczek i jest wszystko ok nic nie kopci oczywiście coś tam zadymi jak mu dasz w piz... ale to normalne w dieslach.

Miałem passata kiedyś i strasznie kopcił. Wymyłem IC i jak ręką odjął i nawet na mocy przybrał ale strasznie był zasyfiony. Najlepiej zrobić logi to mądre głowy powiedzą co jest nie tak :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja co 5 tys zalewam środek STP i widzę ze auto mniej dymi ;p wiec spróbuj STP zalac :) może pomoże coś :)

Opublikowano

Witam kolegów mam mały problemik z moją A4 B7 2005 BPW a mianowicie kupiłem ją jakie 2 tygodnie temu i wczoraj zauważyłem po opuszczeniu roletki z tył że widać dymek za tylną szybką i to w granicach 100km/h 5,6 bieg wczesniej nie widziałem bo była roleta , dymek nie jest czarny delikatnie biały autko ma 192 tyś. km. Wcześniej miałem golfa V 1,9 i nie było zadnego dymienia co może być przyczyną ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Opublikowano

Maciek zrób mu "buta" kilka razy i zobaczymy co będzie dalej :wink4: :wink4: :wink4:

Opublikowano

Panowie moje audi bardzo mocno kopci na czarno. EGR nowy, kolektor ssący wyczyszczony, dolot sprawdzony. Nie wchodzi w tryb awaryjny, żadnych błędów na komputerze. Turbinę sprawdzał mechanik- stwierdził, że jest w stanie idealnym. Ja zauważyłem że wąż który idzie do intercoolera podczas wysokich obrotów nie robi wcale się twardy. Pomóżcie. Może to turbina. Audi A4, rok 2000, 1,9tdi AJM.

masz gdzies nieszczelnosc, musisz szukac po weżykach, auto bierze lewe powietrze i stad czarny dym, a ma moc czy nie?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.