Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z drążkiem lub skrzynią biegów


gregor_gg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przeszukałem całe forum i nie znalazłem podobnego problemu jak mój. A mianowicie mam taki problem z drążkiem zmiany biegów: gdy wrzucę 6-ty bieg a potem robię redukcję na 5-ty bieg (bezpośrednio) to drążek kiwa się na lewo i prawo. Nie stoi sztywno w pozycji środkowej. Powraca do normalnej pozycji po wrzuceniu wstecznego, a czasami po szybszym poruszaniu drążka w lewo i prawo. Gdy redukując z 6-tki na 5-tkę najpierw dam na luz potem wrzucę 5-tkę problemu nie ma. Z tego co sam zaobserwowałem to problem jest przy wybieraku. Odpiąłem drążek od skrzyni i tak sprawdziłem. Jak macie jakieś pomysły, to piszcie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem Twojego profilu powinieneś mieć skrzynię 5-cio biegową :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z opisem Twojego profilu powinieneś mieć skrzynię 5-cio biegową :mysli:

Właśnie nie mogę się doczytać wersji silnika, ale chyba teraz jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Odgrzewam temat, bo właśnie rozwiązałem problem. Chciałbym opisać co się stało. Może komuś się przyda. Od czasu zaobserwowania problemu miałem, że tak powiem napady myśli co może być nie tak aż w końcu doszedłem co i jak. No ale do konkretu. Odkręciłem pokrywę na skrzyni biegów od strony wybieraka (tam gdzie włącznik wstecznego). Zauważyłem, że jest uszkodzona jedna ze śrub zderzakowych i urwana blacha po której te zderzaki się ślizgają. Wymieniłem śruby na nowe. Wałek wybieraka zakupiłem używany z uszkodzonej skrzyni (chociaż da się przyspawać ową blachę). Teraz wszystko hula jak należy. Poniżej zdjęcia. Pierwsze pokazuje jak powinien wyglądać dobry wybierak, a drugie pokazuje urwaną blachę.

IMGP8466.jpg

IMGP8467.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,opisze Wam moje sytuacje a mianowicie-opadl mi caly drazek o jakies 2 cm, teraz niema blokady aby wbic bieg wsteczny, 3asami przy wbijaniu 1 wchodzi R, moze ktos pomoze jak w temacie i 3a mozna cokolwiek zrobic rozbierajac to z gory

dzieks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...