Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Logi do oceny - dymi, problemy z odpalaniem, duże spalanie


wiktorsam

Rekomendowane odpowiedzi

ECU do 1Z (manual i automat) i z 1996r do numeru nadwozia >>8D_T_154971

028906021FE

ECU do 1Z (automat tylko na Szwajcarię) i AHU (automat tylko na Szwajcarię) z 1996r

028906021FE

ECU do 1Z i AHU od numeru nadwozia 8D_T_154972 >> 8D_V_135000

028906021GM

ECU do 1Z i AHU w przypadku zastosowania koła dwumasowego

028906021FL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem chłopaki jak najbardziej za tym żeby w aucie pogrzebać i przy okazji się czegoś nauczyć ale nie posiadam garażu :kwasny:

wiktor coś mówił że w czwartek będzie miał czas i może coś pogrzebać i mi ten dzień też pasuje a ze schronieniem coś jeszcze pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adadur ma wolny garaż ;), podjadę w czwartek na spota to się umówimy najwyżej na konkret jakiś.[br]Dopisany: 16 Listopad 2010, 18:36_________________________________________________Witam ponownie. Dzisiaj na lokalnym spocie a4 klub podmieniliśmy koledze kompa z mojego auta i zrobiliśmy na szybko kilka logów:

Dynamiczne

Log (003)

Log (008)

Log (011)

Statyczne

Log (001,001) (na samym zapłonie i na wolnych obrotach)

Log (013)

BS

Log (5 - 000)

Jak widać poprawiło się, przepływomierz wygląda że jest ok, nie przycina dawek, doładowanie ok, choć na początku delikatnie przeładowuje (może ktoś coś rzeczywiście majstrował przy zaworze upustowym), jedynie te korekcje to wyglądają moim zdaniem nie za ładnie, i co ciekawe poprawił się delikatnie statyczny kąt wtrysku hehe.

Auto na początku trochę jeszcze poddymiało, ale po logowaniu było już czyściutko z wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego kąska logów wyglada w miare OK.

A jak wrazenia z jazdy w porównaniu z tamtym sterem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega narzeka że muł ;), ja to za bardzo nie mam porównania, jedynie co usłyszałem od właściciela że ciut równiej silnik pracuje w czasie jazdy i na wolnych chyba bardziej miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dodać że ów 1Z to Automat a dawcą ECU było AHU manual - Zrobiliśmy adaptację immobilisera i kodowanie silnika pod Automat bo auto biegów nie chciało zmieniać.

Co najważniejsze dymienie po rozgrzaniu ustało - choć na początku musiał się przedmuchać pewnie mnóstwo syfu zalega ...

Aha ECU to 028906021G (8 bit)więć zamiennikiem jest 028906021FE (16 bit)

Dodam żę ECU "G" było motowane do Audi 80 i A4 w Automatach później ten ECu został zastąpiony wersją FE.

A teraz pytanie do magików - otowrzyliśmy ECU "G" pokazały się dwie płytki a pomiędzy nimi wlutowane kości procki i inne takie tam jednak śladów ingerencji jakoś nie było specjalnie widać. To skąd takie logi ... czyżby jakaś kość z mapami padła w ECU czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam,ze dalej z nastawnikiem cos nie tak.Zobaczcie jak dawka w 01 skacze,oraz w 000BS kolumna 4 okolo 45,w 1 grupie co innego pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie do magików - otowrzyliśmy ECU "G" pokazały się dwie płytki a pomiędzy nimi wlutowane kości procki i inne takie tam jednak śladów ingerencji jakoś nie było specjalnie widać. To skąd takie logi ... czyżby jakaś kość z mapami padła w ECU czy jak?

rozloz te dwie plytki [zapianane na plastikowe kołki] i zrob zdjecia ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie wymieniłeś termostatu?

spanky, co powiesz o huśtających się korekcjach? co byś zrobił w związku z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te korekcje nie wynikają z wadliwego nastawnika ? Kiedyś czytałem że po czyszczeniu wielu osobom się poprawiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam

po włożeniu kolegi ECU to było po prostu inne auto i tylko szkoda że trochę mułowate bo dało się to odczuć podczas jazdy.

jestem ciekaw czy po wymianie ECU po jakimś czasie usterki nie wrócą.

po tym aucie to mogę się wszystkiego spodziewać.

to mówicie że jeszcze nastawnik coś nie tak pracuje??

a niedawno go regenerowałem i dałem za to 400 zł. :wallbash: :wallbash: :wallbash:

P.S. termostat niedługo wymienie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam

po włożeniu kolegi ECU to było po prostu inne auto i tylko szkoda że trochę mułowate bo dało się to odczuć podczas jazdy.

bo w Twoim ECU [programie] ktos narobil niezlego balaganu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie go robiles??? u mechanika czy w wyspecjalizowanym warsztacie od pomp

mój mechanior pompę wyjął i oddał do zakładu gdzie takie rzeczy sprawdzają i w razie czego regenerują. stwierdzili że działa prawidłowo. a mechanior jak zobaczył że objawy kopcenia dalej były i to nawet troszkę większe niż przed sprawdzaniem pompy stwierdził że coś mogli przeoczyć i to napewno ona jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie zostaw pompę, spytaj mechanika co mogli pominąć :)

moja propozycja - sprawdź wtryski na stanowisku badawczym, może trzy leją :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem znając tych mechaników to pewnie z nastawnikiem nic nie zrobili i wzięli kasę... Z wtryskami też dziwna sprawa - nie wiem czy widziałeś wcześniejsze logi robione jeszcze przez adadura - wszystkie miały wtedy w granicach 0.6 korekcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem znając tych mechaników to pewnie z nastawnikiem nic nie zrobili i wzięli kasę... Z wtryskami też dziwna sprawa - nie wiem czy widziałeś wcześniejsze logi robione jeszcze przez adadura - wszystkie miały wtedy w granicach 0.6 korekcje.

a co to znaczy??

to dobrze czy nie??

napewno mam wymieniony wtrysk sterujący a reszta była niby sprawdzana i jak na swój przebieg to działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to źle,znajomy ma tak samo niestety pompa niedlugo zakonczy zywot.Korekcje tez swiruja wlasnie,oczywiscie nie musi tak byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...