Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Luzy w ukladzie kierowniczym-proszę o opinie w tej sprawie


sokram

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Ostatnio zauwazylem, ze na postoju jak nie chodzi silnik to przy lekkim obracaniu kierownica prawo-lewo slysze lekkie stuki pod maska.

Zaniepokojony pojechalem do mechanika. Sprawdzil mi luzy na drazkach i koncowkach drazkow reka a ja krecilem kiera. Nie wykryl luzów.

Podkrecil mi srube na maglownicy ta o rozmiarze 18. Luzów na postoju juz nie mam, stuków nie mam przy wyłaczonym silniku.

Niestety ale pojawily sie dziwne stuki wyczuwalne na kierownicy podczas obrotu lekkiego kierownica jak chodzi silnik.

Czy to oznacza ze ta sruba 18 zostala za mocno dokrecona?

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem tylko po jakims czasie podczas jazdy czulem ze cos mi przeskakuje w czasie obrotow kierownica.

Teraz juz tego nie czuje.

Dzieki za odpowiedz.

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez mam podobny problem odnosnie luzów a wiec tak pod koniec stycznie robili mi maglownice regeneracja plus drazki koncówki lemfordera itp zbierznosc bylo przejechalem 2 tys km i pojawia mi sie stuk jest to delikatne ale odczuwalne na postoju jak by drazek miał luz mieliscie cos takiego dodam ze wczesniej tez wymienialem drazek i koncówke i zrobilem na niej 17 tys było to dobry rok wczesniej mial ktos podobny ploblem co to moze byc ze wyrabia sie ten prawy drazek auto raczej niebite itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Odgrzebie temat ... u mnie jest problem też z luzem na kierownicy :confused4: ... znajomy powiedział mi że to może być luz na maglownicy ... w przeciwieństwie do innych użytkowników i ich problemami z maglownicą u mnie nie występują żadne stuki, wycieki czy brak wspomagania. Zastanawiam się co może być przyczyną luzu, który pojawił się nagle (będąc w trasie) i jest do chwili obecnej (przy wyższych prędkościach luz jest jakby mniej odczuwalny) ... jakieś 2k km temu miałem wymieniany cały komplet wahaczy na MS ... możliwe że już końcówki drążków się wysypały :(. We wtorek zabiorę samochód do mechanika ... bo jeżdżenie z walniętym układem kierowniczym to jest jak tykająca bomba ... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz tylko luz bez żadnych stuków i wycieków z układu możesz trochę dokręcić śrubę na magłownicy służącą do redukcji luzów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest problem ze stukaniem w ukladzie kierowniczym a mniej wiecej wyglada to tak wylaczony samochod brak stukow i luzu na kierownicy gdy silnik jest zapalony gdy poruszam kierownica delikatnie w szybkim tempie w lewo i prawo slysze stuki w kierownicy co to moze byc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest problem ze stukaniem w ukladzie kierowniczym a mniej wiecej wyglada to tak wylaczony samochod brak stukow i luzu na kierownicy gdy silnik jest zapalony gdy poruszam kierownica delikatnie w szybkim tempie w lewo i prawo slysze stuki w kierownicy co to moze byc ?

luzy na maglu, drążki kierownicze, końcówki drążków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez jest problem ze stukaniem w ukladzie kierowniczym a mniej wiecej wyglada to tak wylaczony samochod brak stukow i luzu na kierownicy gdy silnik jest zapalony gdy poruszam kierownica delikatnie w szybkim tempie w lewo i prawo slysze stuki w kierownicy co to moze byc ?

luzy na maglu, drążki kierownicze, końcówki drążków

u mnie tak bylo.. i koncówka drążka miala luz.. wymiana.. i jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo to samo , pomogla regenracja magla , tylko u mnie plyn wyciekal a wiec nie bylo wyjscia , jak nie wycieka ci plyn z magla to zacznij od wymiany koncowek drazkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...