Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłownia


Coleman

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy jedzenie jest bardzo ważnym elementem treningu? Bo ogólnie to ja jestem smakoszem i jem wszystko,

co do efektów jakie bym chciał to zrzucić brzuszek i w barach troszkę się rozrosnąć.

wzrost 179cm waga 79-80kg

ps: czy na początku brać jakieś suplementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czy jedzenie jest bardzo ważnym elementem treningu? Bo ogólnie to ja jestem smakoszem i jem wszystko,

co do efektów jakie bym chciał to zrzucić brzuszek i w barach troszkę się rozrosnąć.

wzrost 179cm waga 79-80kg

Jedzenie to podstawa niestety. Wiem to po sobie. Ćwiczę już drugi rok, dość intensywnie, bez opierdalania się. Sylwetka trochę się zmieniła ale szału nie ma. Brzuch mało zszedł, a to właśnie przez takie "normalne" jedzenie. Podejrzewam, że dieta pomogłaby mi go zgubić dużo szybciej. Jak i pomogłaby mi przybrać więcej mięśni.

Niestety ale bez diety to wyniki będą zawsze marne :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zna się ktoś tutaj kto pomoże mi z dietą, bo kompletnie się na tym nie znam. Czytałem trochę o tym ale jakbym miał coś skompletować to porażka była by.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co ile zmieniać ćwiczenia treningowe ? już 3 miesiąc , 4 razy w tygodniu będę tłukł te same zestawy ćwiczeń i nie wiem czy je zmieniać pod koniec 3 miesiąca czy trzaskać dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucichło na temat HI TEC Creasteron ( Createston ) 3400g + 85kaps (2927311486) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Niech ktoś doświadczony się wypowie czy naprawdę jedna porcja po treningu wystarczy na zahamowanie procesów katabolicznych? Czy i tak trzeba zjeść pełnowartościowy posiłek? Czasami też wracam z siłowni ok 21 i nie bardzo jeść dużo na noc. Wtedy tylko porcje Creasteronu+kostke twarogu na noc i lulu. Może przyjmowanie tego jednego produktu załatwi kilka innych supli (np kreatyna, białko itd)

Nic nie zastąpi posiłku :wink: Po 21 nie musisz przecież jeść ziemniaków? Wystarczy kurczak, tuńczyk czy inna ryba, lub twaróg chudy + do tego odżywka białkowa minimum 30 min przed snem. Jesli chodzi o same procesy kataboliczne to ta odżywka na pewno je zahamuje, bo w składzie jest dużo BCAA ale do tego przydałoby się białko lub właśnie posiłek z białkiem, bo z czegoś mięśnie trzeba zbudować. Nie wystarczy zahamować katabolizmu przecież :wink:

Bardzo cenna wypowiedz.Na noc proponuję też wrzucić jakieś zdrowe tłuszcze :)

Wiem że nic nie zastąpi posiłku zwłaszcza jeśli sie masuje, mi chodzi głownie o to czy wystarczy taka porcja po np wieczornych aerobach. Na wiosne chce zacząć redukcje i jeśli np bede biegał 20-21 to bez sensu później jeszcze coś jeść (ew. twarożek). A jeśli ktoś masuje to można wypić ten Creasteron po siłowni a za 30-60min zjeść pełnowartościowy posiłek. I będzie git. Dobrze myśle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 3 już możesz zmieniać. :wink:

Ciężko będzie na biceps coś wymyślić :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec 3 już możesz zmieniać. :wink:

Ciężko będzie na biceps coś wymyślić :grin:

Powiem Ci, że jest kilka opcji do wyboru. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak.. Ostatnio przejechałem się do siłowni Pure.. ja jebie ile tam jest maszyn.. tam to by podziałał ze wszystkim i na wszystko :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lepsze do ćwiczeń "amatorskich" są wolne ciężary. Na maszynach lepiej wyrobić poszczególne mięśnie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ucichło na temat HI TEC Creasteron ( Createston ) 3400g + 85kaps (2927311486) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Niech ktoś doświadczony się wypowie czy naprawdę jedna porcja po treningu wystarczy na zahamowanie procesów katabolicznych? Czy i tak trzeba zjeść pełnowartościowy posiłek? Czasami też wracam z siłowni ok 21 i nie bardzo jeść dużo na noc. Wtedy tylko porcje Creasteronu+kostke twarogu na noc i lulu. Może przyjmowanie tego jednego produktu załatwi kilka innych supli (np kreatyna, białko itd)

Nic nie zastąpi posiłku :wink: Po 21 nie musisz przecież jeść ziemniaków? Wystarczy kurczak, tuńczyk czy inna ryba, lub twaróg chudy + do tego odżywka białkowa minimum 30 min przed snem. Jesli chodzi o same procesy kataboliczne to ta odżywka na pewno je zahamuje, bo w składzie jest dużo BCAA ale do tego przydałoby się białko lub właśnie posiłek z białkiem, bo z czegoś mięśnie trzeba zbudować. Nie wystarczy zahamować katabolizmu przecież :wink:

Bardzo cenna wypowiedz.Na noc proponuję też wrzucić jakieś zdrowe tłuszcze :)

Wiem że nic nie zastąpi posiłku zwłaszcza jeśli sie masuje, mi chodzi głownie o to czy wystarczy taka porcja po np wieczornych aerobach. Na wiosne chce zacząć redukcje i jeśli np bede biegał 20-21 to bez sensu później jeszcze coś jeść (ew. twarożek). A jeśli ktoś masuje to można wypić ten Creasteron po siłowni a za 30-60min zjeść pełnowartościowy posiłek. I będzie git. Dobrze myśle?

Nie pisałeś nic o aerobach, więc odpowiedź dostałeś w odniesieniu do normalnych treningów :wink: Jeśli chodzi o aeroby to przed i po brałbym BCAA. Po ewentualnie jeszcze odżyweczkę białkową i tyle. Ale tylko jeśli rzeczywiście będziesz kończył 20-21 i będziesz robił tylko aero :wink:

A z opcją na masę to masz rację. Posiłek powinno się zjeść do godziny po treningu. A zaraz po treningu Creasteron wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy np po bieganiu o normalnej porze np 16-18 lub z rana 9-10 powinno też sie jeść pełnowartościowy posiłek czy po aerobach inny posiłek lub po dłuższym czasie? Oczywiście podczas redukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś bardziej doświadczony się wypowie. Wg mnie to po aerobach/bieganiu (jeśli mówimy o redukcji) to nie trzeba jeść pełnowartościowego posiłku, bo nie masz po co go dostarczać. Wystarczyło by tylko uzupełnić białko. Ale to tylko moje przypuszczenia. I wydaje mi się, że na redukcji (po aerobach) posiłek może być później.

Tylko nie zapominaj, żeby też normalnie ćwiczyć siłowo, żeby mięśnie zostały :wink: Oczywiście trzeba zmienić jedzenie i trening, żeby budować suchą masę mięśniową a nie się zalewać tłuszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na redukcji powinno się w diecie odjąć tłuszcze i trochę węglowodanów + dodać trochę białek, żeby nie nastąpiły reakcje kataboliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zna się ktoś na układaniu diet ? kurde chciałbym żeby ktoś mi to ogarnął.

Druga kwestia czy warto zbadać sobie poziom wolnego testosteronu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zna się ktoś na układaniu diet ? kurde chciałbym żeby ktoś mi to ogarnął.

Druga kwestia czy warto zbadać sobie poziom wolnego testosteronu ?

Dieta zależy czy na redukcje czy na mase...

Na masie dajemy nadwyżkę kalorii czyli więcej jemy niż spalamy

Na redukcji dajemy ujemny bilans kaloryczny czyli jemy mniej + więcej ruchu aerobów itp.

Dieta podstawa to 5-7 pełnowartościowych posiłków należy jeść co 2-3 godziny.W każdym posiłku (opróćz ostatniego przed snem) należy spożywać węgle + białko przed snem jemy np serek wiejski/twaróg półtłusty itp + oliwa z oliwek.Unikamy przetworzonych rzeczy fastfoodów itp.Jemy głównie owsianke ryż ziemniaki chleb razowy kasze gryczaną twarogi odżywki białkowe filety drobiowe <--to wszystko to podstawa + zdrowe tłuszcze.

Chcesz jeszcze coś wiedzieć pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zna się ktoś na układaniu diet ? kurde chciałbym żeby ktoś mi to ogarnął.

Druga kwestia czy warto zbadać sobie poziom wolnego testosteronu ?

W Twoim wieku chyba bez sensu badać ten poziom, bo pewnie będzie na takim poziomie na jakim powinien być. Chyba, że jesteś, delikatnie mówiąc, zpedalony :decayed: Wtedy to nawet teść w strzykawce nie pomoże :decayed:

Żart :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zna się ktoś na układaniu diet ? kurde chciałbym żeby ktoś mi to ogarnął.

Druga kwestia czy warto zbadać sobie poziom wolnego testosteronu ?

Dieta zależy czy na redukcje czy na mase...

Na masie dajemy nadwyżkę kalorii czyli więcej jemy niż spalamy

Na redukcji dajemy ujemny bilans kaloryczny czyli jemy mniej + więcej ruchu aerobów itp.

Dieta podstawa to 5-7 pełnowartościowych posiłków należy jeść co 2-3 godziny.W każdym posiłku (opróćz ostatniego przed snem) należy spożywać węgle + białko przed snem jemy np serek wiejski/twaróg półtłusty itp + oliwa z oliwek.Unikamy przetworzonych rzeczy fastfoodów itp.Jemy głównie owsianke ryż ziemniaki chleb razowy kasze gryczaną twarogi odżywki białkowe filety drobiowe <--to wszystko to podstawa + zdrowe tłuszcze.

Chcesz jeszcze coś wiedzieć pytaj

Nie jem regularnie.. ale jako pierwszy posiłek wcinam platki owsiane z mlekiem, później 3-4 jaja na twardo, makaron z np. pesto lub makaron z jakimś sosem knorra + pierś z kurczaka. Jakieś jogurty, serki wiejskie, ser żółty. Trochę zieleniny. Jesli nie mam czasu na posiłek, pije białko.

Przed i po treningu idzie BCAA, po treningu dodatkowo wypijam Carbo, na noc piję białko .. ponoć źle bo przez noc trzeba to strawić, ale ja nie mam z tym problemu.

Czy jestem na masie czy na redukcji..ciężko to określić bo mam 184 cm wzrostu, waga 84 kg..ale nie chce się zalewać bo nie czuję takiej potrzeby. Redukować też za bardzo nie mam z czego..opona jest ale mała :decayed:

Panowie zna się ktoś na układaniu diet ? kurde chciałbym żeby ktoś mi to ogarnął.

Druga kwestia czy warto zbadać sobie poziom wolnego testosteronu ?

W Twoim wieku chyba bez sensu badać ten poziom, bo pewnie będzie na takim poziomie na jakim powinien być. Chyba, że jesteś, delikatnie mówiąc, zpedalony :decayed: Wtedy to nawet teść w strzykawce nie pomoże :decayed:

Zpedalenie mnie nie grozi :wink: Po prostu jestem ciekaw na jakim poziomie to się plasuje u mnie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...