Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwny dzwięk przy spadających obrotach


Konrad999

Rekomendowane odpowiedzi

Audi 1.9 Tdi B6 Avant 2002 rok 180tyś

Dźwięk pojawia się przy puszczeniu gazu gdy obroty spadają czy to na postoju czy w czasie zmieniania biegów. Dźwięk dochodzi z okolic filtra powietrza(prawa strona) nie jest on metaliczny(żadnych świstów,zgrzytów) a bardziej przypomina uchodzące powietrze (głuchy odgłos ale denerwujący ;) ) bardziej słyszalny w kabinie.

"dolegliwość" pojawiła się po wymianie oleju, filtrów oleju i powietrza. Podjechałem ponownie bo myślałem że coś źle założył mechanior ale rozebrał sprawdził ,filtr powietrza zamontowany ok połączenia też . (filtr powietrza to Filtron). Moc jak przed wymianą wszystko ok nic nie dymi,obroty trzyma, wszystko cacy. Wcześniej raczej nie było tego bo nie wsłuchiwałem się ale tak czy siak usłyszałbym ten dźwięk ;)

Macie jakieś pomysły ?

Może macie jakiegoś dobrego mechaniora w Radomiu lub okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego już to wcześniej czytałem.....

46 stron i wychodzi że to turbo,poduszki silnika,układ wydechowy itd dosłownie wszystko każdy ma swoją odpowiedź :) no i odwiedziny u doktora które kosztują i problem jest dalej.

Mechanik turbinkę wykluczył całe szczęście choć to dopiero pierwszy znachor więc ponawiam pytanko: co to jest?

PS

Dodam że podobny dźwięk miałem kiedyś w hondzie crx gdy wyłączałem silnik a tam takich bajerów jak turbo i inne cuda nie występują.

macie jakiegoś mechanika z Radomia lub okolic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki może to jakiś trop..... [br]Dopisany: 18 Listopad 2010, 14:23_________________________________________________Panowie właśnie byłem u mechaniora i stwierdził że może być to wina filtra powietrza chodzi dokładnie o jego przepuszczalność dodał że można takim filterkiem zrobić kuku turbince.Wymienię jutro to powiem czy pomogło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniony w ASO a dźwięk dalej jest :wallbash:

Nie ma sie co rozpisywac tutaj bo bylo juz powiedziane wiele. Ja jezdze z tym dzwiekiem juz ok 50tys (ktory raz jest slyszalny a raz nie, raz mocniej raz bardzo cicho) I nic sie nie dzieje. Wiec jezdzic zapodac muze i zapomniec o tym :kox::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moim zdaniem turbinę mozna wykluczyc , odkąd kupiłem auto a zrobiłem juz 30 tys ten dzwiek jest ze mną zawsze . Tez sie zastanawiałęm co i jak ale ni c**ja nie dotarłem do wyjasnienia . Dodam jeszcze ze turbo padło mi z 3 tys km temu i gdy kupiłem nowe 3200zł dzwiek jest dalej . Czasami mysle ze to przez przepaloną plecionkę ale nie jestem pewien . Jak cosik kto bedzie pewien na 100 % to niech da znac . Ja juz to olewam , jak cos sie stanie to bede robił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moim zdaniem turbinę mozna wykluczyc , odkąd kupiłem auto a zrobiłem juz 30 tys ten dzwiek jest ze mną zawsze . Tez sie zastanawiałęm co i jak ale ni c**ja nie dotarłem do wyjasnienia . Dodam jeszcze ze turbo padło mi z 3 tys km temu i gdy kupiłem nowe 3200zł dzwiek jest dalej . Czasami mysle ze to przez przepaloną plecionkę ale nie jestem pewien . Jak cosik kto bedzie pewien na 100 % to niech da znac . Ja juz to olewam , jak cos sie stanie to bede robił .

Ja plecionkę wymieniłem, dźwięk pozostał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo i tez to usłyszałem po wymianie oleju i filtra oleju, :wallbash: ale ponoć połowa to ma :mysli: mechanicy niewiedzą co to jest.

Ja mam taki pomysł.... nie chce tu denerwować fachowców... lub adminów, bądź moderatorów za herezję, ale na to wychodzi, że nasze auta mogły być zalane półsyntetykiem, co gorsza minerałem.... podobną historię miałem przy vw golf 3 afn... po sprowadzeniu silnik pracował cichutko,a po wymianie na Mobila 10w40 głośniej. Aż mnie kusi żeby przy ponownej wymianie oleju zalać go półsyntetykiem :evil:

PS. Handlarze ponoć tak robią aby silniki chodziły ciszej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Handlarze ponoć tak robią aby silniki chodziły ciszej...

ale dotyczy to zajechanych jednostek z przebiegami powyzej 500.000 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Handlarze ponoć tak robią aby silniki chodziły ciszej...

ale dotyczy to zajechanych jednostek z przebiegami powyzej 500.000 km

Ja mam ori 224kkm, ale auto jeździło często na krótkich odcinkach. Widzę, że problem ten nie jest jednoznacznie adekwatny do przebiegu...

PS. Tak myślałem, że któryś z moderatorów się odezwie :tongue4:

A propos, czytałem już wiele wątków z tym problemem i ciągle powtarza się akcja z wymianą oleju... coś musi w tym być

Pozdrawiam Marcinie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naturalnym jest że silnik na gestszym oleju będzie pracował ciszej. tak samo jak na nowym oleju.

jedyny sposób weryfikacji czy głośność jest prawidłowa to porównanie z pewną, pod względem stanu jednostką napędową.

miałem rok temu AVF-a z przebiegiem 320.ooo km i nie zauważyłem głośniejszej pracy od silnika z przebiegiem 130.ooo km.

źródłem opisanego hałasu jest zapewne zużyta turbina

Pozdrawiam Marcinie :cool1:

:hi::cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzies czytałem ze po wymianie elektrozaworu N75 pomogło . Facet pisał ze dzwiek znikł .... czy to mozliwe ? :) Poza tym jak widzicie jedni pisza ze turbina inni jak ja ze nie !!

Wiec nikt tak na 100 % nie wie.

Tomciu Tomciu. Daj sobie spokoj z tym dzwiekiem. Jeden wymienil N75 i dźwięk znikł a drugi wymienił pół auta (w tym N75) i dźwięk nie znikł albo znikł tylko na chwile i pojawił sie ponownie. Podglośnij radio i niezwracja sobie glowy. Ja tak robie juz od ponad 2-óch lat. Dzwiek czasem jest glosniejszy, czasem wogole nieslyszalny. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden wymienil N75 i dźwięk znikł a drugi wymienił pół auta (w tym N75) i dźwięk nie znikł albo znikł tylko na chwile i pojawił sie ponownie.

sadze wymiana auta nawet nie pomoze :decayed: uzytkowalem kilka b6 z 1,9 tdi i w kazdym bylo to slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...