Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Przycisk centralnego zamka - schemat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Kupiłem klamkę z przyciskiem CZ i głośniczkiem, chciałbym sobie takie coś zaadoptować u siebie (brak fabryki).

Moje pytanie brzmi- zna ktoś budowę tego przycisku (schemacik połączeń ?), bo coś mi nie pasuje- wiem że jest podświetlanie kluczyka, i sterowanie CZ (w moim przycisku jest 5 pinów, a podłączone tylko 4 ori przewody z wtyczką)

-za pomoc z góry dzięki

Opublikowano

Dolacze do pytania jak to podlaczyc :decayed:

umnie jest 5 pinow ale tylko 4 kabelki

z tego co zrozumialem

brazowy masa

czerwony/siwy podswietelnie

czerwony/niebieski otwieranie ?

zolty/zielony zamykanie ?

Opublikowano

Na schemacie el. są 4 piny

Pin 3: czerwono-fioletowy - +12 żaróweczki

Pin 2: brązowy - masa

Pin 1: czerwono-niebieski - +12 z akumulatora

Pin 4: żółto-niebieski - sterujący

Z tego co ja rozumiem, to funkcje "zamknij" i "otwórz" są realizowane jednym przewodem, poprzez podanie na niego masy albo "+".

Opublikowano

dzieki :good:

wszystko chyba jasne

jutro test :)

wystarczy podlaczyc kabel zolto/niebieski do centralki taki sam kolor z tego co pamietam zolto/niebieski ktory jest odpowiedzalny za sterowanie centralnym zamkiem :decayed:

Opublikowano

No problemo. Posprawdzaj ile tam możesz miernikiem, bo nie chce być współodpowiedzialny za jakieś pożary. :kox:

Opublikowano

Na schemacie el. są 4 piny

Pin 3: czerwono-fioletowy - +12 żaróweczki

Pin 2: brązowy - masa

Pin 1: czerwono-niebieski - +12 z akumulatora

Pin 4: żółto-niebieski - sterujący

Z tego co ja rozumiem, to funkcje "zamknij" i "otwórz" są realizowane jednym przewodem, poprzez podanie na niego masy albo "+".

no trochę rozjaśniliście sytuacje, brałem sie do tego , ale mam nie fabryczny centralny z pilota i nie wiedziałem do czego się podpiąć, i na którymś kablu zawsze paliło mi bezpiecznik, twoj schemacik, coś rozjaśnił, także muszę wznowić testy :good:

Opublikowano

ja tez mam nie fabryczny centralny :decayed:

jutro maly test a nie daleko gasnica :kox:

szukam tez gdzie podlaczyc orginalne diody migajace w boczkach :decayed:

boczki z rocznika 2000r

Opublikowano

ja tez mam nie fabryczny centralny :decayed:

jutro maly test a nie daleko gasnica :kox:

szukam tez gdzie podlaczyc orginalne diody migajace w boczkach :decayed:

boczki z rocznika 2000r

patrzyłem u brata w polifcie jak to jest podpięte, ale tam są inne kostki :wink4:, a co do mrugających diód, to gdzieś znalazłem kabelek z prądem po wyłączonym zapłonie, ale nie pamiętam który to był teraz :mysli:

Opublikowano

szukalem tego kabla i nigdy go nie znalazlem :disgust:

zawsze trafilem na staly + :wallbash:

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

i co doszliscie z tym podlaczeniem?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

podłaczył juz to ktos

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

podłaczył juz to ktos

obczaiłem zasade sterowania tego przycisku i jak wyżej piszą

Pin 3: czerwono-fioletowy - +12 żaróweczki

Pin 2: brązowy - masa

Pin 1: czerwono-niebieski - +12 z akumulatora

Pin 4: żółto-niebieski - sterujący

i tu jest taki myk że ten kabel sterujący podaje na przemian + i - ( przycisk taka sama zasada jak przycisk od szyb elektrycznych tzn ten przycisk jest dwu kierunkowy)

i ta klamka z centralnym była dedykowana pod konkrętny rodzaj centralnego

u mnie chodzi ładnie może to dla tego że mam sterowanie zamkiem centralnym na przemian

Kabel pod który podłączyłem przycisk to pierwsza kostka od lewej u samej górze

pod ten kabel jest podłączona centralka na pilota tzn. Ten kabelek wchodzi w gumę od drzwi i jest on przecięty na dwie części. przycisk centralnego należy podłączyć do kabelka który wchodzi w tą gumę należy ściągnąć troche izolacji z niego i podpiąć kebelek od przycisku.

przycisk2.jpg

U mnie działa aż miło ważna uwaga to taka że u nie też paliło bezpiecznik tzn jest większy pobór prądu przez ten przycisk. U mnie było że zamykałem otwierałem i dopiero za trzecim razem palił bezpiecznik. wystarczy wymienić bezpiecznik z 15A na 20 A i wszystko gra przynajmniej u mnie

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

witam

Panowie podpinam się bo nie chce nowego tematu zakładać, mam polifta centralny oryg. a sterowanie z nieoryginalnego pilota i sterownika, i jak sprowadziłem furkę to przycisk opisywany w temacie chodził lux otwierał i zamykał drzwi, ale ostatnio coś się zwaliło i przycisk tylko zamyka a nie otwiera :/

Pomóżcie co zrobić ?? :)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

u mnie po założeniu tylko zamyka :thumbdown:

  • 1 rok później...
Opublikowano

Pin 3: czerwono-fioletowy - +12 żaróweczki

Domyślam się, że chodzi i oświetlenie przycisku?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.