Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jak sprawdzić czy cewka zapłonowa jest ok?


meidzer

Rekomendowane odpowiedzi

a tu jeszcze wtrącę, w ETCE pokazało że 06C 905 115L jest sprzedawana do 01/07/2009 a od tego momentu jest cewka o symbolu 06C 905 115M, wiem że to jest od silnika 3.0, ktoś możę wie czym się różnią...?[br]Dopisany: 28 Listopad 2010, 20:41_________________________________________________

ETKA.jpg

chyba te z koncówka L były objęte akcją serwisową czyli wymiana na nowszy model bo niby były wadliwe:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też dorzucę swoje dwa grosze. Dzisiaj byłem w trasie 300km. 50km przed celem jadąc na gazie zaczęło szarpać samochodem i zaświeciła się żółta kontrolka elektroniki silnika i zgasła. Gdy przełączyłem na benzynę było ok, ale co jakiś czas, szczególnie na niższych obrotach potrafiło szarpnąć i na benzynie. Po jakimś czasie mając obroty rzędu 3-4tys jeszcze raz przełączyłem na gaz - to samo i kontrolka już została.. Instalator z którym się kontaktowałem powiedział, że najprawdopodobniej poszła cewka i że gaz jest bardziej wrażliwy na tego typu dolegliwości od benzyny stąd na benzynie mogło być ok.. Będę musiał to sprawdzić i szykować kapuchę..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do silnika ALT do 2004 obecnie wg ETKI jest cewka zapłonowa 06C 905 115M. Te z L na końcu faktycznie coś było z akcją serwisową. Ale mój był w zeszły roku na tej akcji serwisowej w niemczech a mam: 1x 06C 905 115D, 2x 06C 905 115M i 1x właśnie 06C 905 115L

Ta z D pewnie jest jeszcze od nowości bo wg ETKI została wycofana 10.2002 a moje auto jest wyprodukowane 07.2002.

Do modeli B7 są cewki 06B 905 115S i pewnie do starszych też mogą być.

Jeśli chodzi o padające cewki na LPG z powodu trudniejszych warunków przeskoczenia iskry, myślę że rozwiązaniem może być zastosowanie zamiast NGK BKUR5ET-10 świec BKUR5ET czyli V-line 29. A dlaczego? to 10 na końcu oznacza przerwę zwiększoną do 1mm a więc świeca o mniejszej przerwie powinna mniej obciążać cewkę :) Na razie zrobiłem na nich 10tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...