Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Wyciek z turbiny POMOCY !!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem od pewnego czasu zauważyłem wyciek z turbiny jutro postaram sie wystawić zdjęcie jak to wygląda

a ponadto podczas przyspieszania w środku samochodu spychać dziwne buczenie i silnik powyżej 3k obrotów traci na mocy

wymieniłem już filtr paliwa przepływomierz i nic to nie pomogło bardzo proszę o pomoc mam A4 B5 90KM 95' :(

Z góry dziękuje i pozdrawiam:(

Opublikowano

nie chce straszyć ale moze być turbo do wymiany, jakies inne objawy??

Opublikowano
  • Autor

właśnie o to się boje :(

a objawy to dokradnie :

1. Buczenie w środku samochodu podczas przyspieszania

2. Dość spory wyciek na tym metalowym elemencie pod turbiną

3. Spadek mocy powyżej 120km/h (tzn. do 120 km/h idzie w miarę potem do 160 ledwo, ledwo)

Moja a4 nie poleci więcej jak 160 km/h

Opublikowano
:szukaj: bylo juz pare takich opisow na forum, napewno jakis watek rozwieje twoje przypuszczenia, ja stawiam na turbine
Opublikowano

Tym metalowym elemencie, to znaczy którym? Daj jakieś zdjęcia, bo metalu pod turbiną jest trochę.

Opublikowano
  • Autor

74887147717073463213946.jpg

Strzałkami zaznaczyłem to miejsce tzn ta blaszkę na którą mi cieknie a co gorsza to pod samochodem robią sie krople oleju :(:(:(:(

Opublikowano

wyciek pochodzi z EGR-ka, poszła membrana w środku, zaślep go i dawaj w palnik, będzie poprawa z czasem, turbo OK

Opublikowano

nie ma możliwości aby olej pochodził z turbo tym bardziej, że ślady oleju są na osłonie termicznej muszli gorącej więc tak jak kolega Kukis pisze - źródłem wycieku jest EGR ale raczej nie z powodu pękniętej membrany a wyrobionej prowadnicy trzonka zaworu EGR - zaślepienie EGR (mechaniczne - blaszką na łączeniu obudowy EGR z kolektorem ssącym i rurą z kolektora wydechowego) wyeliminuje wyciek oleju.

Opublikowano
  • Autor

dzięki panowie niedługo sprobuje to zrobić ale teraz powstali mi nowy problem :(

wyciek borygo na nagrzewnice .

mrozy przyszły a ja nie mam ogrzewania :(

Opublikowano

Kolego rób auto bo szkoda go na zimę. Jak pisał kolega EGR zaślepić :evil:

Gdzie Ci cieknie to borygo ? Może jakiś wunż jest dziurawy. Sprawdzałeś ?

Opublikowano
  • Autor

gdzie dokładnie cieknie to nie wiem ale zauważyłem wilgoć pod schowkiem ... ;(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.