Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Gniazdo zapalniczki - napięcie jest, ale nie działa


kornel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Napięcie w gnieździe zapalniczki mam prawidłowe, sama zapalniczka też działa prawidłowo. Problem jest następujący: Gdy podłącze CB-radio, jego podświetlenie się zapala, wyświetlacz działa, ale brak jest nadawania i odbioru. Nikt mnie nie słyszy, ani ja nie słyszę nikogo. CB i antena jest na 100% sprawne - w innych autkach działa bez problemów. Czasami również, jak podłącze navi, podtrzymuje mi baterię, ale jej nie ładuje - jak tylko wypnę kabel z gniazda zapalniczki, daje komunikat o słabej baterii (w innych autach navi działa OK).

Gdzie szukać przyczyny? Od czego zacząć?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze tak masz czy ostatnio sie tak zaczeło dziać? Skoro działa w radiu podświetlenie to znaczy że prąd dostaje, mówisz że sprawdziłeś napięcie więc odpada opcja że jest za niskie napięcie do poprawnego działania. Jesli te rzeczy sa ok to ja bym szukał przyczyny w radiu albo jego wtyczce ale skoro działa w innych samochodach to czary :wink4: Niech się wypowiedzą mądrzejsi bo dla mnie to mission impossible :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w masie bym przyczyn szukał, jak sprawdzić wiesz?

najpierw bezpiecznik nr. 33 (chyba) do sprawdzenia, potem rozbierasz zapalniczkę i wydobywasz z niej plus wtyczkę od radia do tego plusa a masę gdzieś niezależnie do ramy i test jak zacznie działać to masa do d*py w zapalniczce jak nie to trzeba myśleć dalej :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno wszystko działało bez problemu. Bezpiecznik 33 też sprawdzony, na wszelki wypadek wymieniony (15A). Dzisiaj sprawdzę tą masę - mam nadzieję, że się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę się podpiąć to gdzie jest podłączony kabel plusowy zapalniczki ?

chodzi ci o miejsce w zapalniczce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

chodzi o to z kąt zapalniczka czerpie prąd w kablach dochodzących do niej nie ma +

a napięcie na kablu do żaróweczki oświetlenia jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zapalniczka działa prawidłowo, to nie szukaj w instalacji tylko oczyść skrobaczkiem miejsce w które dotyka środkowy styk wtyczki CB w gnieździe zapalniczki.

Przed tą operacją proponuje wyjąć bezpiecznik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

U mnie działa każde,wpięte urządzenie w gniazdo,oprócz samej zapalniczki.

Mianowicie,w środku,po bokach,na dnie gniazda,są zamontowane jakby plastikowe "blokady",które nie dają docisnąć zapalniczki celem załączenia.

Czy ktoś spotkał się z podobnym rozwiązaniem w aucie,w wersji dla "niepalących"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...