Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka ESP i Świec Żarowych - Po deszczu/myjni


MDM

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś miałem taki problem jak w temacie. Nikt nie był w stanie mi pomóc, wiec po usunieciu problemu napisze co zrobiłęm:

I. Wstep

Historia mojego problemu wyglada nastepujaca. Któregos razu( jeszcze latem) umyłem samochód i po skonczeniu z nim chciałem odjechac i nagle zapliły sie kontrolki ESP i świec zarowych. Samochód wogóle nie reagował na pedał gazu. Pojechałem do serwisu. Tam po podłączeniu VAG-a wymieniili mi pedął gazu i wszytko było ok. Za tydzień sytuacjia po umyciu sie powtórzyła. Pojechałem do nich aby sprawdzili co jest nie tak. A oni mi na to ze znowu ten pedał. Ale ze nie miałem kasy musiałem odmówic natychmiastowej wyminanie. Gdy chciałem juz odjezdzac okazało sie ze usterka sama sie naprawiła. W nastepnym tygodniu postanowiłem sprawdzic co sie dzieje. Rozebrałem kokpit pod kierownica aby sprawdzic czy nie leje sie któredys woda na okablowanie i pedał gazu. Lałem wode i nic suchutko. gdy chciałem odpalic samochód znowu wskazywało usterke. Jeździłem z tym tak od wakacji wiedzac aby nie lac na soamochód zaduzo wody pod czas mycia aby sie ten bład nie pojawił. Odziwo przejechałem raz około 200km w ulewe i bład nie wystąpił. ALe gdy przyszła zima bład zaczął pojawiac sie nagminnie.

II. Rozwiniecie

problem jest nad pedałem gazu, rozkręć skrzynkę na podszybiu z lewej patrząc z boku wewnątrz skrzynki obok sterownika silnika. po prawej masz kostki wypnij białą ,a na stykach zobaczysz swój problem.

Tak to mniej wiecej sie naprawia. Problemem jest to że cięzko sie tam dostac:
1. Trzeba wyjac komputer
2. odkrecic skrzynkę w której on siedzi( co nie jest takie łatwe bo sruby są w takich miejscach)
3. Nastepnie wypiąc te kostki masakra, nie ma gdzie ręki wsadzic a przydało by sie to tak zrobic aby nie połamac zatrzasków
4. Powinno byc na samym początku ale jest tu. ODPIĄĆ AKUMULATOR NA POCZĄTKU
5. Po wyjeciu kostek i przeczyszczeniu ich ze sniedzi i rdzy kłądac wszytko
6. Pamietac także o zabezpieczeniu kostek przed kolejnym spotkaniem z wodą


Ps. Jak by było mało zroumiałe to zawsze mozna pisac na PW a postaram sie to lepeij wytłumaczyc:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni padał deszcz. W nocy autko stało w garażu szczelnym jak konserwa i bardzo wilgotnym właśnie przez te opady deszczu.

Przestał reagować na pedał gazu, zapaliło się ESP i mrugały świece żarowe. Po ponownym odpaleniu usterka znikała, żeby znowu wyskoczyć np. podczas mocniejszego hamowania.

Co pomogło?

Przeczyszczenie instalacji na podszybiu, uszczelnienie złączy i kompa.

Zmiana pedału gazu. Stary pedał :polew: nie działał jak należy.

Zmiana garażu.

Zatem zgodnie z tym co kolega MDM napisał, problemem jest wilgoć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiałem podobny problem, zapaliła się kontrolka ESP i zaczęła mrygać od świec żarowych. Podpiołem autko pod VAG'a i co się okazało błąd położenia pedału hamulca. Zapomniałem dodać że przez cały czas świeciły się lampy stopu. Pomogło rozebranie czujniak nad pedałęm stop i przeczyszczenie styczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam to samo sprawdziłem tą kostkę i niby wszystko z nią ok przeczyściłem ale nic nie pomogło jeśli ta kostka jest tam gdzie komputer nakładana tak od góry. Co mogę jeszcze sprawdzić i jak ??????????? [br]Dopisany: 21 Październik 2009, 07:43_________________________________________________Wie ktoś jeszcze coś na ten temat???? z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znaleśc ten czujnik moze ma ktos jakies zdjecia

Trzeba zdjąć półkę pod kierownicą, a później:

wlaczstop.th.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

steve69 dzieki za odpowiedź a czy mogłbys mi dac jakies wskazówki jak ta połke zdjąc i jak sie wogóle dio tego zabrac

http://chomikuj.pl/steve69/Dokumenty/Audi+A4/Wymontowanie i zamontowanie schowka po stronie kierowcy

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo

Serdecznie pozdrawiam

[br]Dopisany: 20 Luty 2011, 13:41_________________________________________________miałem ten sam problem świeciło ESP i migała i migała świeca żarowa i nie miałem świateł stopu, po podpieciu do VAGa okazało sie że czujnik pedału hamulca wymieniłem czujnik, niestety nie pomogło, pomogła dopiero wymiana żarówek "stopu" :) problem z kontrolkami zniknął bez ponownego podpinania do VAGa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Miałem praktcznie podobny problem. Podczas jazdy w deszczu po pewnym czasie zaczynały się palić, a właściwie mrugać świece żarowe a zaraz do tego zaczynała się palić kontrolka od ESP.. Objaw - oczywiście brak pedału gazu... (naszczęście mam tempomat więc dowolną odległość byłem w stanie przejechać :-) ).

Rozwiązanie:

U mnie problem polegał na przedostawaniu się wody do głównego komputera w podszybiu od strony silnika (czyli po otwarciu maski patrząc w prawo) Okazało się że górna klapka, która miała uszczelniać komputer, była pęknięta na mocowaniu śrub i najzwyczajniej nie trzymała pokrywy. W ten sposób dostawałą się woda do komputeraz i robila dziwne akcje typu przebicia, zwarcia i stąd problem...

Pokrywe wraz z ułamanym przyczepem skleiłem dobrym klejem, ponownie przykręciłem jednak z wyczuciem w miejscu klejonym i problem juz od pol roku się nie powtórzył :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Gdy odpalę silnik to po 1-20 km jazdy zapala się ESP i świeci do wyłaczenia silnika. Lampka od świec w trakcie jazdy nagle mruga jak narazie nei zauważyłem prawidłowości co ją zapala gdy wcisne pare razy hamulec na wciśniętym sprzegle przestaje. Czy problem może tkwić w czujniku hamulca? NA chwilę obecną nei mam opcji by podłaczyć VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei mam problem od niedawna... jade i po paru km zapala się ESP i gaśnie po zgaszeniu silnika i jak odpale i sie przejadę znów to samo.. ESP działa bo sprawdzałem na trawie i normalnie kontrolka mruga tak jak powinna prawidłowo. U mnie świece nie mrugaja... Będą to te cholerne styki do czyszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w przypadku swiecacego esp i mrugajacych swiec zarowych chodziło o czujnik pod pedałem hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troudyl i Maciek02 mam dokładnie taki sam przypadek jak wy ,ze kontrolka ESP zapala sie po kilkunastu km . Poradziliscie sobie juz z tym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym tyg jak znajdę chwilę będę czyścił styki jak w pierwszym poście kolega radził. Zdam relację jak coś ale nie obiecuje, że się wyrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...