Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED czy plazma


Rekomendowane odpowiedzi

ale co powiedzieli - żadnej plazmy

:polew: :polew: :polew:

Co do "fachowców" ze sklepów to niedawno w MM byłem świadkiem jak sprzedawca zachwalał plazmę za ok 1500 zł, w porównaniu do LED za 3000 zł twierdząc, że LED to kiepski wybór, aż sie zatrzymałem z wrażenia :shocked:.

Czasami jednak w Euro jest taniej niż w necie, poparte własnym przykładem 3 lata temu, kiedy plasma Panasonic kosztowała taniej niż w 98% sklepów internetowych :decayed:

nie wejdę nie pokażę palcem ten i żaden inny

ja tak zrobiłem a wybrana plasma Panasonic miała najgorszy obraz w całym sklepie pomimo podpiętej N z Discovery HD :decayed: :decayed:

w domu jednak plasma pokazała co potrafi i jest :good: :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku widze onet więc takim artykulikiem to można sobie dupsko podetrzeć.

1. Kupuj plazmę

2. Kupuj 50" - nie będziesz żałował

3. Czytaj recenzje i opinie mądrych ludzi, a nie konowałów z marketów, rtv sklepów, itp., bo oni mają z góry narzucone co mają klientowi mówić

4. AMEN

I wszystko w tym śmiesznym temacie. Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W linku widze onet więc takim artykulikiem to można sobie dupsko podetrzeć.

1. Kupuj plazmę

2. Kupuj 50" - nie będziesz żałował

3. Czytaj recenzje i opinie mądrych ludzi, a nie konowałów z marketów, rtv sklepów, itp., bo oni mają z góry narzucone co mają klientowi mówić

4. AMEN

I wszystko w tym śmiesznym temacie. Amen.

śmiesznym ??

no to masz ujowe poczucie humoru, że to dla Ciebie śmieszne jak ktoś pyta o radę

takie commenty to se wsadź, kolego z klubu A4 - :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam plasme panasonica od 3 lat w domu, zadnego wypalania i innych bzdetów, ostatnio zamówiłem dla kumpla nowego sony led 42nx800 , postawilem obok swojego leciwego juz panasonica i podpielem ps3 i powiem wam ze nie wiadomo jakiej roznicy nie widzialem, na ledowym byla lepsza biel i chyba to wszystko, na ledowym dalej nie ma takiej czerni jak na plasmie.

moim zdaniem plasma ma swietny stosunek jakosci do ceny, ledy sa przereklamowane i za drogie.

ps. jezeli chodzi o zuzycie prądu, to jeżeli ktoś na plasmie ogląda więcej horrorow i thrillerow gdzie akcja dzieje sie w ciemnosci to zużyje mniej prądu, bo te piksele wtedy nie są podświetlane :decayed:

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno przechodziłem ten dylemat kupienia telewizora do salonu ( 350cm x 500cm x 235cm).

Mówię żonie plazma 50" a ona, że za duży będzie i chciała 42". Byłem nie ugięty kupiłem LG 50PV350 za 2618 zł.

Postawiliśmy go na długiej ścianie ( 500cm ). Moje pierwsze wrażenia były super w sam raz, a żona jak to ona mówiła za duży. Pogadała tak 3 dni i jak kupiłem PS3 to jednak stwierdziła, że mniejszy byłby gorszy.

Kupowałem w neo24.pl bo taniej niż w euroRTVagd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma gubi sie pod katem, slabsza ostrosc obrazu :wink4: itp. itd.

Led jest lepszy :hi: rowniez dlatego kosztuje sporo $$$ :gwizdanie: wiecej od plazmy.

w wiekszych szkielkach ten sam rozmiar np. 60" to roznica przynajmniej 3000-4000 tys zl :naughty:

Wlasnie zakupilem kolejny LED TV

wiec szybka przymiarka aby sprawdzic roznice w jakosci obrazu itp.

... ponad dwuletnia LED Tosia 57" ( Toshiba Regza Z 57Z3030D ) na dywanie

podpinaka z karty pc na Full HD do nowego szkielka Bravia 55" ( Sony Bravia EX5 55 )

i po obszernych ustawienich TV i na karcie graf. PC stwierdzam, ze Sony Bravia jest lepsza od Toshiby

Gry i wideo jeszcze lepiej wygladaja w Full HD :kox: :kox: :kox:

POLECAM LED :decayed:

clipboard01ap.jpg

010620111879.jpg

010620111895.jpg

010620111901.jpg

tak jak kolega pisal..., i w moim przekonaniu rozmiar wydaje sie byc wlasciwy juz po tygodniu :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem w RTV Euro

wyszedłem jeszcze bardziej zakręcony niż przypuszczałem, ale co powiedzieli - żadnej plazmy

i weź tu kurna gadaj jak nie wiesz w którą stronę iść :disgust:

Heh, ty słuchaj gości z Euro RTV. Znajomy tam pracował. Oni mają punkty od sprzedaży danych produktów, od których zależy ich wypłata. Te punkty są na końcu każdego kodu przy cenie na etykiecie. Jeśli będzie coś dobrego, ale sprzedawca będzie miał za to mało punktów, to będzie Ci wkręcał gówno, za które dostanie więcej. Euro to najgorszy sklep AGD w Polsce. Są nawet strony, na których wypowiadają się byli pracownicy... Pomijam fakt, że większość sprzedawców w tych sklepach ma blade pojęcie o tym co sprzedają.

<a href="http://www.narzekalnia.pl/komentuj,wiadomosc,11910,2017,list.html">> Poczyatj to, o sprzedawcach Euro AGD <</a>

Potwierdzam, pracowałem 3 lata w Media Markt i tak się ma niestety sprawa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plazma gubi sie pod katem, slabsza ostrosc obrazu :wink4: itp. itd.

Led jest lepszy :hi :oklaski: :oklaski: :oklaski:: rowniez dlatego kosztuje sporo $$$ :gwizdanie: wiecej od plazmy.

w wiekszych szkielkach ten sam rozmiar np. 60" to roznica przynajmniej 3000-4000 tys zl :naughty:

Wiesz co jakbym byl zielony w temacie to moze bym Ci uwierzyl ale pierd... takie farmazony ze szkoda sluchac...

PLAZMA SIE POD KATEM GUBI??? . To led pod katem traci kolory (stare ledy wszystkie jak jeden) te nowe juz mniej.

CRT pod katem tez Ci traci kolory ???? . Brawo ... :oklaski: :oklaski:

Masz widze pojecie ... "ze drozszy to lepszy" :polew: :polew: :polew: ... . Problem wtym ze na LED/LCD jest nagonka i nic wiecej . Goscie ktorzy siedza w TV od paru dobrych lat wybieraja tylko Plazmy , chyba ze ma na nich byc wyswietlany statyczny obraz przez 2-4h dziennie :decayed: .

Nie opowiadaj glupot bo mam telewizor z tej serii ktora przedstawiles (tyle ze na LCD - roznica jest jedynie w podswietleniu matrycy !!) i Samsung ktory jest w salonie go niszczy w kazdym jednym calu. Czy to na SD czy to na HD czy to na plynnosci czy podczas sportu , albo akcji .

Tyle w temacie .

Plazmie 8 lat temu wrozono smierc ... wymarcie wyginiecie i wogole... Dziwnym trafem technologia ta wciaz sie rozwija i jest dopracowana o wiele bardziej niz pseudo nowosci typu Edge -LED.

Trzeba niektorym uzmyslowic ze LED to nie jest jakas nowosc tylko dalej TV LCD o innym podswietleniu ktore jest moze i lepsze ale tylko w przypadku FULL LED nie EDGE-LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik graty zakupy, ja też mam Bravię ale 37" (żałuję że nie kupiłem 40" bo jeszcze by weszła :polew:) którą kupiłem w 2009 w grudniu + PS3 (taki prezent na święta) :decayed:

Atutem była 5 letnia gwarancje Sony :)

kamyk kupuj taki sprzęt :kox::decayed:

Dodam tylko że kumple w Media Markt którzy sprzedawali telewizory, każdy z nich miał praktycznie plazmę Panasonica bo z tego co wiem powyżej 42" najlepsza jest plazma, nawet promotorzy Samsunga, Sharpa czy Toshiby mieli prywatnie w domu plazmy Panasonica także coś w tym jest :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

tak na teraz, bardzo BARDZO wstępnie, to drogą czytania i porównywania :przebiegly: wychodzi że

Samsung UE46C6500

or

Panasonic TX-P46G30E

tak na razie, to nie krzyczcie tylko :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba niektorym uzmyslowic ze LED to nie jest jakas nowosc tylko dalej TV LCD o innym podswietleniu ktore jest moze i lepsze ale tylko w przypadku FULL LED nie EDGE-LED.

nie moze lepsze :gwizdanie: tylko obecnie najlepsze :good: :good: :good:

i nie jak przy plazmie tylko w nocy to widac :gwizdanie: :hi:

Wiec na co dzien dalej polecam LED :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm

tak na teraz, bardzo BARDZO wstępnie, to drogą czytania i porównywania :przebiegly: wychodzi że

Samsung UE46C6500

or

Panasonic TX-P46G30E

tak na razie, to nie krzyczcie tylko :cool1:

Najlepiej by było gdybyś sobie zamówił prezentację do domu bo takie doradzanie na forum jest całkowicie nie miarodajne.

Remik np. lubi ledy a ja plazmy. No i kto ma rację?? Obaj mamy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik nie moge Cie czytac...naprawde :hi:

Pojecie o tym widze masz wzgledne ale spoko :decayed:

Tlumaczy Ci sie ze mam oba takie TV w domu i wiem co jest dobre a co nie bo mam bezposrednie porownanie...

"Plazma tylko w nocy"

"Plazma nie ma katow widzenia/ ma mniejsze niz LED/LCD"

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: , to ze czytasz mitologie to juz wiemy , moze jakies fakty z zycia :naughty: :naughty:

Koncze ta dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remik nie moge Cie czytac...naprawde :hi:

Pojecie o tym widze masz wzgledne ale spoko :decayed:

Tlumaczy Ci sie ze mam oba takie TV w domu i wiem co jest dobre a co nie bo mam bezposrednie porownanie...

"Plazma tylko w nocy"

"Plazma nie ma katow widzenia/ ma mniejsze niz LED/LCD"

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: , to ze czytasz mitologie to juz wiemy , moze jakies fakty z zycia :naughty: :naughty:

Koncze ta dyskusje.

za dnia obraz gubi sie pod katem odbija o to mnie chodzi :wallbash: - widzialem nie raz u kolegi na plazmie :gwizdanie:

jak ty mowisz, ze masz w domu porownanie to ok

jaki sprzet ? -foto :cool1:

Ja czytalem ostatnio o nowych plazmach :cool1: i raczej nie sa to mityczne informacje jak twierdzisz :polew: :gwizdanie:

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/369599/Panasonic.NeoPlasma.nowe.odchudzone.plazmy.zagrozeniem.dla.LED.LCD

i ta zajebis :kox: plazma 55" Neo od Panasonica kosztuje 2x tyle co nowa plazma 60" LG

wszystko zalezy od sprzetu i $$$

tylko nie mow, ze place 5000-6000zl wiecej za firme a nie technologie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to w UK jest gorszy sygnał i piloty odwrotnie mają przyciski :thumbdown::wallbash: wiem bo byłem :polew: a piwo to już całkiem porażka

a tak na serio to nie pozabijajcie się w tych kłótniach, każdy kupi to co chce i ma na to finanse, jeden da się mądrze namówić na plazmę Panasia a drugi nie, ja tak się dałem namówić przyjacielowi na zakup 37'' plazmy Panasonica HD ready i nie żałuję i jak idę do sklepu RTV i widzę LED albo LCD to jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiłem.

Generalnie ten wątek będzie zawsze wywoływał spory i tego się nie ominie, byle byście się wzajemnie nie obrażali

tyle na temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sprzet ? -foto :cool1:

prosze Cie nie oslabiaj mnie , ja nie robie photostory zakupionych sprzetow musialbym byc chory albo musiala by byc to KURO / Panas za 20tys, zeby bylo sie czym "chwalic" choc to jest dla mnie slabe :wink4:

Pisalem juz jaki model sony posiadam i jaka kupilem plazme.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmcv ja powaznie pytalem jaki masz sprzet konkretnie ktore modele :cool1:

bo dziwilem sie na jakiej podstaiwe proponujesz tak mocno plazmy

i twierdzisz tak zawziecie, ze sa lepsze od LED piszac " i koncze temat " :polew:

temat sie skonczy sam kiedys :decayed:

Klikasz, ze posiadam mitologiczne info :read: :gwizdanie: i ze wciskam ludziom bzdury :wallbash:

Wiec chcialem pokazac tobie, ze sie mozesz mylic :cool1:

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/369599/Panasonic.NeoPlasma.nowe.odchudzone.plazmy.zagrozeniem.dla.LED.LCD

ps. nie zroizum mnie zle - tylko podpowiadam / proponuje nie nakazuje :> wiec skorzystaj i ty z takiej formy :wink4:

Jak bym musial koniecznie wybierac cos z plazmy to tylko Panasonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony KDL 40 EX500

SAMSUNG PS50C650

porownywane jeszcze z Ledem samsunga C6500 40cali.

plazma wypada najlepiej :good: - choc tez ma swoje wady ale jesli chodzi o obraz to jest zyleta

Wiesz dlaczego LED/LCD jest tez tak pompowane... z uwagi na ekologie :naughty: .

Ja naprawde obejrzalem kilka dobrych porownan TV zanim kupilem plazme bo tez wielu ludzi pisalo podobnie jak Ty Remik . Jakies mity o katach patrzenia(jak to mozliwe wogole skoro to najbardziej zblizona tech. do CRT) wypalaniu sie powidokach itp... Uzytkuje ja 6 miesiecy i poza poczatkami gdzie rzeczywiscie zostawaly powidoki , po ok. 200h pracy na niskich parametrach , problem powidokow sie skonczyl jak dla mnie. A obraz jest nieporownywalny z LCD . Gdybym moze nie mial porownania to uwazalbym ze LCD jest fajniejszy bo ...Panowie w Marketach tak mowia i zawsze ustawiaja obraz pod TV ktory aktualnie sie ma sprzedac. Pozatym Plazma nie sprawdza sie na stonowanych ustawieniach w sklepach ! Wez do domu ustaw jak trzeba , i poogladaj jakis film ...

p.s. Ty widze kupiles TV tez / a moze glownie ? do gier ... wiec tu jak najbardziej tylko LCD/LED bo to przeciez jest monitor nie TV :decayed:

A jeszcze jedno ... wracajac do prezentowanego przez Ciebie artykuly ... Ty go wogole czytales ? :mysli: bo ja przejrzalem go przez 2min i

"Dodając to, z czego poprzednie generacje plazm słynęły czyli doskonały, naturalny, realistyczny obraz, smolista czerń i wierne odwzorowanie ruchu (z czym telewizory LED LCD raczej nie mogą się równać)"

Chyba nie trzeba wiecej nic pisac... W tym artykule chodzi o to ze plazmy zaczna pobierac mniej energi i beda ciensze i lzejsze...przez to moga stanowic konkurencje , bo nie oszukujmy sie LED/LCD sprzedaje sie wiecej przez Marketing , "EKO" LED-ow za ktore na starcie doplacasz 2-3k (to sobie przelicz jak CI sie to rozlozy w latach ogladania na to pseudo ekologie i ekonomicznosc ... :gwizdanie:) TY zwracasz na takie rzeczy uwage??? Bo mnie interesuje obraz z TV a nie czy jest np. lekki bo go nie nosze ... Moja plazma jest wystarczajaco cienka co to ma byc kartka papieru ??. ..

Bez jaj.

Masakra Remik , po co podales ten artykul powiedz mi ? :decayed: Tylko utwierdziles mnie wtym ze LCD/LED ma sie do plazmy nijak w obrazie a przeciez o to chodzi w TV !!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czytalem ostatnio o nowych plazmach :cool1: i raczej nie sa to mityczne informacje jak twierdzisz :polew: :gwizdanie:

http://www.kinodomowe.idg.pl/news/369599/Panasonic.NeoPlasma.nowe.odchudzone.plazmy.zagrozeniem.dla.LED.LCD

A czytałeś komentarze pod artykułem pisane przez ludzi siedzących w branży 2 dekady? :)

parę cytatów:

"mkoryszewski 2011-04-26 17:11:13

Nie zgadzam się. Te dane, które Pan podał powyżej to maksymalne zużycie energii przez plazmę ( tylko przy białej planszy na cały ekran). W normalnym użytkowaniu prawie nigdy plazma nie osiąga takiego poziomu. Więc jeżeli na tabliczce plazmy będzie napisane 150W, oznacza to, że w użytkowaniu wyjdzie nam średnio powiedzmy ok. 100W. Osobiście sprawdzałem licznikiem kiedyś starszą plazmę Panasonika - na telewizorze było napisane 460W (!), a faktycznie - zależnie od wyświetlanego obrazu - pobierał mi średnio trochę ponad 200W. Także jeżeli plazmy mają już na tabkliczkach 150-200W, oznacza to bardzo dobry wynik. Pozdrawiam."

"Jan Zając 2011-04-30 09:01:17

P.Marianie.Zakł.że plazma pracuje 5h/dzień z mocą 100w =0,5kwh X 30 dni to daje 15kwh.Proszę sprawdzić koszt 1 kwh i porównać tę kwotę do np: abonamentu,kosztów benzyny ,lub całkowitej energii zużytej przez miesiąc.Moim skromnym zdaniem dyskwalifikowanie plazmy ze względu na pobór mocy to hipokryzja ,starsze telewizory kineskopowe o przekątnych 29/33 cale potrafiły posiadać moc znamionową 220-295W .Co do jakości obrazu w porównaniu do lcd , to jednak jest przewaga na korzysć plazmy.Moja opinia może jest subiektywna ,ale poparta 23 letnim stażem przy naprawie tv zna nych autoryzowanych firm.Pozdr"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...