Skocz do zawartości
IGNOROWANY

LED czy plazma


Rekomendowane odpowiedzi

PLAZMA :) :gwizdanie:[br]Dopisany: 29 Grudzień 2010, 14:35_________________________________________________Polecam Panasonic Viera :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viera + Ntv i kanały HD, jak już pisałem mam HD ready 37 cali i jestem mega zadowolony, moja matka kupiła sobie Samsunga 37 LED i jest kupa a ma jeszcze taki TV jak ja w 42'' i różnica jest wielka, to smużenie zabija w LCD i LED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkleję się do tematu ma może ktoś z was SONY KDL-40EX500 ??

tak ja mam- bardzo dobry telewizor ,jakbys chcial cos wiekszego to moge polecic ps50 C6500 /c550. Testowalem oba bardzo fajne , kupilem ten pierwszy z uwagi na wiecej bajerow. W tej polce cenowej nie widze nic lepszego jak ps50 samsunga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]Plazmy sie z czasem wypalają i nikt ich nie poleca

Gdzie uzyskałeś taka informację ? Od pana z media marktu ? Pamiętaj, że ze specjalistami w takich marketach jest jak z mechanikami samochodowymi. Trafisz na dobrego to spoko, a możesz trafić na tumana który będzie sprawiał wrażenie, że coś wie.

Każdy telewizor ma swoje plusy i minusy, kupujesz ten z którego minusami możesz żyć.

Jak 1.5 roku temu kupowałem TV, LCD 37 cali, myślałem, a zakup na lata wiec mogę dać 2600.

Od miesiąca stoi u mnie 50 cali, plazma (samsung c550 za 3000tyś - myślałem o c6500 ale stwierdziłem, że bez sensu dodawac 1.2 tyś więcej za bajery których nigdy nie użyję). Powidoki lekkie są ale widać je z bliska albo na czarnym tle, lekko byczy (słychać to z bliska albo jak b.cicho ogladam TV) jak ponoć każdy samsung, telewizja SD lepsza niż na lcd ( mam kablówkę zwykłą bez dekoderów i innych rzeczy), i wydaje mi się, że gry też lepiej wyglądają na plazmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie doplacilem te 900zl ... i troche zaluje , bo wsumie to jest to samo co c550 , no ale pozyjemy zobaczymy .

A co do wypalania plazm... mam kumpla ktory powiedzial mi jak kupilem ze zrobilem najwiekszy blad bo plazma zyje 2 lata :polew: :polew: padlem . Potem rzucilem mu kilka linkow do poczytania ze stron ktore zajmuja sie telewizorami i technologiami a nie sa Panami w mundurach LED/LCD z MM i Saturna (chociaz CI mi doradzali plazme mimo koszulek Sharp led) , i powiedzial ze sie pomylil i zyje 5 lat :polew: :polew: , no potem juz przyznal mi racje ze 60-80 k godzin jest mozliwe - kto przy zdrowych zmyslach oglada tak dlugo TV bez wymiany (15-20lat) ?? Czym tu sie przejmowac.

Podobnie wyglada sprawa zuzycia energi - to silna bron posiadaczy LED (jak wlasnie moj dobry kumpel). Wyglada to mniej wiecej tak ze ... kupujac leda kupujemy prad na 10-12lat uzytkowania . Policzylem sobie to na spokojnie , zuzycie energi waha sie w granicach 140-180W max !! policzcie sobie ile to daje rocznie przy ogladaniu 7h/dziennie i liczac 1kWH za 60gr( chyba jest gdzies 45-50 , ale zaokraglamy w gore ;-) ) daje oszczednosci 180-240 zl rocznie (okolo) to jest tak duzo ? za LEda doplacamy odrazu z 2-2.5k wiecej .

A jeszcze jest jedna sprawa i argumentacja... plazmy wychodza z produkcji :decayed: hehe , to samo mowili mojej dziewczynie jak kupowala LCD Sony 7 lat temu . ze plazma to przezytek i ze wychodzi z produkcji ... a tymczasem nowa matryca NeoPDP ma chyba niecale 2 lata :naughty: . Wycofal sie Pioneer ale oni mieli plazmy KURO po 10-15tys i wiecej , a na takie napewno bylo malo chetnych ... tymczasem Panasonic Samsung i LG nadal je robia.

Zreszta nawet jesli calkiem wyjda z produkcji to napewno nie kosztem LED'a(LCD) a OLEDA i tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał cash to bym kupił Panasia Full HD 3D ok 50'' - grałem w GT5 w 3D ale na Samsungu i zabawa przednia, na Panasiu w plaźmie pewnie jeszcze lepszy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszyscy w media fachowcy od telewizorów i tak samo promotorzy Samsunga, Philipsa, Sony mają plazmy Panasonica :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zdecydowalem na LG 60PK550, bo jestem fanem duzych ekranow. LCD ciagle nie ma czerni. Poza tym powyzej pewnej przekatnej cena rosnie w sposob makabryczny. A co do zuzywania sie plazm. To tylko telewizor, a nie rodzinna posiadlosc. Nie planuje zostawic go swoim wnukom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie wziąłem panasonica, ze względu dizajn i cenę. Zależało mi na też tym, żeby TV kupić w stacjonarnym sklepie, bo nie lubię zamawiać takich rzeczy przez internet, bo w razie czego wszystko trwa 3x dłużej. W samsungu tak jak pisałem, jest lekkie bzyczenie o którym piszą na forach, mi osobiście nie przeszkadza, ale niektórzy nie mogli z tym wytrzymać tak ich drażniło. Przed zakupem w media patrzyłem na samsunga C550 koło którego stał LG pk350 którego można porównać spokojnie porównać do lustra, w C550 dużo słabiej się odbijało światło. Dodatkowym atutem Samsunga jest czytanie praktycznie wszystkich filmów z dysku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w razie czego wszystko trwa 3x dłużej.

no wlasnie w razie czego ? bo jak sie cos z TV spierdzieli (odpukac) to i tak dzwonisz bezposrednio do serwisu Samsunga/Sony itp itd ... sklep stacjonarny raczej juz tu nie jest do niczego potrzebny. Problem moze dotyczyc np checi wymiany TV bo np jest uszkodzony (co okazuje sie po rozpakowaniu z pudelka) w takim wypadku jedziesz do sklepu i wymieniasz bezproblemowo raczej , natomiast w sklepach internetowych tu rzeczywiscie moze sie czas wydluzyc - musza wezwac kuriera. itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie fakt, ale i tak to c550 było 50 złoty droższe w Vobisie u mojego brata, wiec tyle zapłaciłbym za przesyłkę, i w najgorszym wypadku zawsze z bratem więcej załatwię niż z jakimś nie wiadomo kim przez internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vas jak z odbiajniem swiatla bo tam jest matryca szklana z tego co pamietam ... mnie to troche zniechecilo jak zobaczylem jak to potrafi odbijac...

Niestety nie wiem, bo jeszcze go nie mam. W sklepach swiatlo jest zupelnie inne niz w domu, wiec ciezko ocenic. Zwlaszcza, ze tego konkretnego modelu nigdzie nie widzialem. Z internetowych opini wynika, ze nie jest zle, tzn odbicia znikaja po wlaczeniu telewizora. Mi jest o tyle wszystko jedno, ze i tak praktycznie zawsze ogladam wieczorem w ciemnym pokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plazmy sie nie oplaca bo trzeba ja nabijac co 6-7 lat a kosz jest taki jak nowego telewizora wiec wybral bym led-a :gwizdanie:

no większej bzdury nie słyszalem. Nie wiem - smiać sie czy płakać.

Ostatnio tez stalem przed wyborem tv 50 cali. Po wielu porownaniach wybór padł na plazmę Samsunga PS50C7000. Takich kolorów i czerni nie był w stanie uzskać najlepszy LED. Koszt TV - 4500 ( wtym jedna para okularow 3D gratis). Jest to najnowsza generacja plazm. grubosc TV - 25 mm. Jesli palnujecie wydac wiecej gotowki na TV niz 3500 - w gre wchodzi tylko plazma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło widzieć następnego nawróconego. Niecałe 2 lata temu endriuu przekomarzał się ze mną w podobnym wątku wychwalając pod niebiosa LCD a tu proszę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu porownaniach wybór padł na plazmę Samsunga PS50C7000.

dokładnie ten model brałem jeszcze pod uwagę kupując niedawno plazmę, ostatecznie wybór padł na Panasonica.Nic innego nie wchodziło w grę.Samsung pomijając nawet parametry sam w sobie ( wygląd i estetyka ) bardzo mi się podobał.

Użytkownikiem Panasonica jestem jakieś 2 miesiące a od wczoraj nastąpiła zmiana sygnału (telewizja kablowa/cyfra+) i tak odbiegając troszkę od tematu spodziewałem się większej różnicy w obrazie.Wiadomo na kanałach HD różnicę widać od razu ale patrząc na pozostałe kanały, doszedłem do wniosku że ta kablówka nie byłą wcale taka zła - no chyba że to ja ( laik ) nie dostrzegam różnic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik a ktory model zakupiles?

Rok temu, 50" plazmę Samsunga Full HD. Któryś z serii PS50. Podłączona do N-ki. Daje radę chociaż już jest za mała :decayed:

Może dlatego że mam osobne pomieszczenie do oglądania filmów z rzutnikiem Full HD i ekranem 115". Powrót do salonu z ekranem o ponad 2 razy mniejszej przekątnej jest rozczarowujący :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed:[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 12:57_________________________________________________jaki jest koszt takiego rzutnika ? w stosunku do TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...