Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Opony całoroczne


gutos32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad zakupem opon całorocznych do A4 (B5) - co sądzicie o takich oponach. Dodam, że zimą jeżdżę tylko po mieście a niestety ze składowaniem opon zimowych/letnich mam problem. Czy polecacie jakieś konkretne? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuśc sobie takie oponki, nie ma w tym nic dobrego. Jak coś jest do wszystkiego to... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle z tymi oponami (w jednym aucie mam całoroczne).

Zależy ile jeździsz - jak musisz się przeturlać po mieście parę KM, to można na tym pojechać.

Jeśli jeździsz dużo, często, to jednak polecam zimówki.

Jeżeli jest nawet najmniejsza ilość śniegu na drodzę, to różnica jest spora.

Jeżeli zima ma być taka jak w ubiegłym roku, to tylko zimówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuśc sobie takie oponki, nie ma w tym nic dobrego. Jak coś jest do wszystkiego to... :thumbdown:

tylko ze w Niemczech wlasnie wiekszosc jezdzi na wielo sezonie. Opona zimowa jets dobra tylko na sniegu na niczym innym. Na lodzie leci bardziej jak szmata jak letnia. ALe mity ze jak masz zimowki to jestes bepieczny zima jednak nadal sa aktualne po to zeby nabijac kase tym co handluja oponami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuśc sobie takie oponki, nie ma w tym nic dobrego. Jak coś jest do wszystkiego to... :thumbdown:

tylko ze w Niemczech wlasnie wiekszosc jezdzi na wielo sezonie. Opona zimowa jets dobra tylko na sniegu na niczym innym. Na lodzie leci bardziej jak szmata jak letnia. ALe mity ze jak masz zimowki to jestes bepieczny zima jednak nadal sa aktualne po to zeby nabijac kase tym co handluja oponami.

cycki opadają :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona zimowa jets dobra tylko na sniegu na niczym innym. Na lodzie leci bardziej jak szmata jak letnia

A to dopiero teoria, chyba jeszcze nigdy ci się nie zdarzyło jeździć na letnich i zimówkach na śniegu i lodzie - miałbyś jakiekolwiek porównanie.

Ja jeździłem i to autem tylnonapędowym. Różnica jest naprawdę znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona zimowa jets dobra tylko na sniegu na niczym innym. Na lodzie leci bardziej jak szmata jak letnia

A to dopiero teoria, chyba jeszcze nigdy ci się nie zdarzyło jeździć na letnich i zimówkach na śniegu i lodzie - miałbyś jakiekolwiek porównanie.

Ja jeździłem i to autem tylnonapędowym. Różnica jest naprawdę znaczna.

na sniegu nie na lodzie.

i dlaczego niemcy jezdza na wielosezonie ktos mi odpowie ?

http://www.opony.com.pl/artykul/testy-opon-calorocznych-w-warunkach-zimowych-adac-2006-w-rozmiarze-185-60-r14/?id=996

artykul o wielosezonach sa gorsze od naj zimowek i letnich ale lepsze od slabej klasy zimowek a te w wiekszosci posiadaja polacy lub kupuja uzwyki z niemiec majace po 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona zimowa jets dobra tylko na sniegu na niczym innym. Na lodzie leci bardziej jak szmata jak letnia

A to dopiero teoria, chyba jeszcze nigdy ci się nie zdarzyło jeździć na letnich i zimówkach na śniegu i lodzie - miałbyś jakiekolwiek porównanie.

Ja jeździłem i to autem tylnonapędowym. Różnica jest naprawdę znaczna.

na sniegu nie na lodzie.

i dlaczego niemcy jezdza na wielosezonie ktos mi odpowie ?

Bo mają autobahny?!

Poza tym myślisz, że Niemcy wszystkie rozumy pozjadali? Tam też są idioci, ignoranci.

Jak taki mocny jesteś na letnich, to wpadnij teraz do Warszawy - zobaczymy jak długo będziesz kozaczył. Pewnie do pierwszego wiaduktu/ślimaka.

Przez takich oszczędnisiów całe miasto stoi, albo jedzie 20 km/h, gdzie spokojnie można pojechać 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona zimowa jets dobra tylko na sniegu na niczym innym. Na lodzie leci bardziej jak szmata jak letnia

A to dopiero teoria, chyba jeszcze nigdy ci się nie zdarzyło jeździć na letnich i zimówkach na śniegu i lodzie - miałbyś jakiekolwiek porównanie.

Ja jeździłem i to autem tylnonapędowym. Różnica jest naprawdę znaczna.

na sniegu nie na lodzie.

i dlaczego niemcy jezdza na wielosezonie ktos mi odpowie ?

Bo mają autobahny?!

Poza tym myślisz, że Niemcy wszystkie rozumy pozjadali? Tam też są idioci, ignoranci.

Jak taki mocny jesteś na letnich, to wpadnij teraz do Warszawy - zobaczymy jak długo będziesz kozaczył. Pewnie do pierwszego wiaduktu/ślimaka.

Przez takich oszczędnisiów całe miasto stoi, albo jedzie 20 km/h, gdzie spokojnie można pojechać 50.

czy ja napisalem ze an letnich trzeba jezdzic ? napisalem o wielosezonie !

i nie zgadzam sie z twierdzeniem ze jak cos do wszystkiego to do niczego. plyn chlodniczy tez wymeniacie latem i zima nie i co jest do d*py nie ;] swiat dazy do mulitfunkcjonalnosci i w oponach tez sie to dzieje. Wiadomo ze jak ktos mieszka w gorach to nie bedzie jezdzil na wielosezonie ale jak sniegu raptem pada jak u nas w bydzi z 2 tyg na cala zime a reszta to mrozy wiec po kiego kija super zimowki jak stykna dobre wielosezony tym bardzije jak ktos po miescie jezdzi.

Ja wiem ze mozna sie z tym nie zgadzac ale uargumentowac prosze bo stwierdzenie ze wielosezon to d*pa bo jak cos do all to do niczego no to sorry ;)

nie kwestionuje zimowek moze zle sie wyrazilem z chwytem marketingowym ale zimowka uzywana nikt mi nie powie ze ma super wlasciwosci poza sniegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuśc sobie takie oponki, nie ma w tym nic dobrego. Jak coś jest do wszystkiego to... :thumbdown:

tylko ze w Niemczech wlasnie wiekszosc jezdzi na wielo sezonie. Opona zimowa jets dobra tylko na sniegu na niczym innym. Na lodzie leci bardziej jak szmata jak letnia. ALe mity ze jak masz zimowki to jestes bepieczny zima jednak nadal sa aktualne po to zeby nabijac kase tym co handluja oponami.

Opona zimowa jets dobra tylko na sniegu na niczym innym. Na lodzie leci bardziej jak szmata jak letnia

A to dopiero teoria, chyba jeszcze nigdy ci się nie zdarzyło jeździć na letnich i zimówkach na śniegu i lodzie - miałbyś jakiekolwiek porównanie.

Ja jeździłem i to autem tylnonapędowym. Różnica jest naprawdę znaczna.

na sniegu nie na lodzie.

i dlaczego niemcy jezdza na wielosezonie ktos mi odpowie ?

http://www.opony.com.pl/artykul/testy-opon-calorocznych-w-warunkach-zimowych-adac-2006-w-rozmiarze-185-60-r14/?id=996

artykul o wielosezonach sa gorsze od naj zimowek i letnich ale lepsze od slabej klasy zimowek a te w wiekszosci posiadaja polacy lub kupuja uzwyki z niemiec majace po 5 lat.

Za brak opon zimowych w DE - słony mandat. Więc jak się wybierasz w tamte strony to weź więcej banknota... :naughty: :gwizdanie:

Co do opon - jeśli nie wiele jeździsz może Ci wystarczą całosezonowe ale jeśli sporo jeździsz to tylko zimowa opona Cię ratuje. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stwierdzam, że wielosezon jest do niczego, biorąc pod uwagę obecnie panujące warunki (które mogą być częste tej zimy) i wykorzystywanie samochodu do normalnej jazdy, także poza miastem.

A stwierdzam to na podstawie własnych doświadczeń - w drugim samochodzie mam właśnie całoroczne opony.

Jeszcze 2 lata temu spokojnie w mieście można byłoby na nich jeździć.

Obecnie, jest duża różnica na minus w porównaniu z zimówkami.

3 lata temu zimę przejeździłem tym autem na letnich i też dało radę. Ale warunki były non-stop jesienne.

Co do płynu - zależy w jakich proporjach sobie go rozrobisz.

Jeśli wybrałbym wersję lajtową, to pewnie ubiegłej zimy układ poszedłby się j...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłem auto to na felach były całoroczne goodyear. I przyznam ze na większym badziewiu jeszcze nie jeździłem. W temp 7 st i po lekkim deszczu, w 4 osoby ciezko było ruszyc z pod swiateł dość dynamicznie.

W ciepłe dni na zakrętach ostrych piszczały jak dzikie świnie, i cay tył pływał.

Przed zimą to zdjąłem bo bałem sie jak to się będzie zachowywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, powinni coś takiego też u nas wprowadzić - jak widzę te tańczące po śniegu Golfy II na letnich to .. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas też powinien być nakaz jazdy na zimówkach :cool1:

czesci słowacy i cała reszta tak ma

nie masz zimówek, mandat, laweta i do widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa nalepiej niech wszystko z gory bedzie narzucone ze nawet wycieraczki bedziesz musial miec zimowe.

bez przesady letnie jak jest czarna droga bez sniegu czy chlapy daja rade i co za to mandat by mial byc ? wiadomo ze jak spadnie snieg i ktos sie wlecze z 30 km/h to trochę nie rozwaga takiego kierwocy ze jedzie na letnich po takiej drodze ale juz bez przesdady zeby wsyztsko bylo narzucane odgornie jeszcze przez naszych urzędasów tepych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że niektórzy kierowcy są równie tępi jak te urzędasy. Wystarczy wyjechać na drogę - głupota się szerzy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony letnie nawet na czarnej drodze w zimie nie trzymają jak powinny ponieważ mieszanka z której są robione przy ujemnych temperaturach za bardzo twardnieje co wydłuża drogę hamowania nawet na czarnej nawierzchni, ale w Polsce jak zawsze prowizorka rządzi :wallbash:, ja osobiście zawsze zakładam zimówki bo to bezpieczeństwo mojej rodziny, a co do sezonowania nie mam garażu i oponki spokojnie leżakują w piwnicy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w Polsce jak zawsze prowizorka rządzi :wallbash

zgadzam się

ja osobiście zawsze zakładam zimówki bo to bezpieczeństwo mojej rodziny

jedyne słuszne podejście. Takie rzeczy jak opony zimowe należy wkalkulować w koszty użytkowania auta. Jakoś wszystkich stać na zbędne bajery typu CB, wypasiona instalacja audio, olbrzymi subwoofer - a jak przychodzi do zakupu naprawdę koniecznych rzeczy (jak w/w opony) to jęczą i marudzą że drogo :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...