Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BKE] włącznik ogrzewania tylniej szyby wyłacza sie odrazu


estor

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam audi a4 1.9 tdi 2004

opisze co zrobiłem .

zmieniłem ostatnio klimatronik i radio na din2

mam kilmatronik z audi a4 z 2005 r pod navi.

w związku z tym ze nadszedł czas zimowy włączyłem ogrzewanie szyb,

jednak włącznik zapala sie na chwile 1(s) i gaśnie , gdy go przytrzymam

świeci gdy puszcze gaśnie.

Nie używałem do tej pory ogrzewania szyby , samochód mam od lipca.

nie wiem czy było to sprawne na poprzednim klimatroniku, elektryk doszukuje

się przyczyny w zmianie panelu kilmatronika, bo mu o tym powiedziałem reszta funkcji działa w 100% ( sterowanie, temp, itp) czy może być inna przyczyna takiego stanu rzeczy ?

co mogę zrobić na co nakierować elektryka, bo oni z racji tego ze maja dużo roboty nie bardzo sami doszukują sie innej przyczyny .

dzięki za pomoc , bo zima idzie. [br]Dopisany: 24 Październik 2007, 13:13 _________________________________________________nikt nie pomoże, mam sprawdzone bezpieczniki oraz przekaźniki wsio ok .

czy jest jaka rada na ominięcie tego , czy pozostaje mi tylko kupienie innego panelu kilmatronika.

dodam ze ten co mam jest z 2006 roku czyli z b7 , mimo ze wygląda tak samo , ze reszt funkcji działa to cos musieli zemienić

ze ogrzewanie sie nie załącza. jaka inne wyjście z sytuacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz byłem i podpiąłem pod vaga .

wymazałem błąd z klimatronika (błędny numer VIN) , wpisałem kodowanie na 00000 i pin teraz juz nie mam błędu

ale pokazał sie nowy błąd tylnej szyby 00975 .

czy ktoś wie co mogę zrobić i z czym to problem .

ah i zauważyłem jeszcze takie objaw ze wtedy gasło obrazu a teraz zapala sie na 1 s i gaśnie ta jakby coś sprawdzał i mu nie pasi , wtedy gasł odrau przycisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz byłem i podpiąłem pod vaga .

wymazałem błąd z klimatronika (błędny numer VIN) , wpisałem kodowanie na 00000 i pin teraz juz nie mam błędu

przyznam, że ja tego nie rozumiem... Jesli dobrze przeczytałem pierwszy post, to miałeś błąd o niezgodności VIN w klimie.

Należy zastosować procedurę przyuczenia, ale z tego co pamiętam to nie jest zmiana kodowania na 00000 ?? Jaki pin wpisałeś ?

Przyuczenie VINu robi się w kanale 81 (grupa 08 klima oczywiście)

No chyba, że to co napisałeś to tylko taki duuzy skrót myślowy.. To znaczy zaadopotowałeś klimę (przyuczenie nowego VINu) oraz wpisałeś nowe kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak najpierw tam gdzie miałem 00010 wpisałem 00000 bo mam avant, bez podgrzewania szyby , no chyba ze nie wiem ze mam odgrzewanie ,

następnie w kanale 81, wpisałem pin , zatwierdziłem, zapisałem itp

tyle ze teraz tamte błędy mi zgineły a mam ten odnośnie tylniej szyby

czy to możliwe ze klimatronik choc wyglada tak samo ma co zmienione we wtyczkach mam klimatornik z 06

ja odłączyłem ostatnią wtyczkę od kliamtronika tą po prawej to wszystko mi działało a kontrolka od podgrzewanai szyby nie gasła , przypuszczam ze w tym momencie odłączyłem własnie jakiś przekaźnik tym zawiadujący i przez to nie gasło a nie wiem czy działało ogrzewanie bo nie miałem szyby zaparowanej :) nie wiem nie znam sie po prostu sobie grzebałem tam

a ok, czyli skróciłeś swój opis...

[pre_pl]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

estor spróbuj podmienić przekaźnik... wyszukaj też klubowiczów z Poznania może któryś ma B6 czy tam B7 i zgodzi się na chwilę użyczyć Ci klimatronik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. a probowales podlaczyc z powrotem stary klimatronik? jezeli chcesz mam luzem do din1 sprawny na 100% do sprawdzenia. probowaleś sprawdzic czy nie masz uszkodzonego obwodu do tylnej szyby? jeszcze jedno jeżeli stary klimatronik tobie by dzialal. przeloz elektronike lub jeszzcze prosciej sam czolowy panel. te klimatroniki niczym wiecej sie nie roznia. sprawdz na klimatroniku jest data produkcji. lub podaj numer tego z din1 i din2 to ci powiem czy jest ok.w 2004 roku od listopada byla zmiana wyposazenia m.in. wlasnie sterownika klimatronika. ten numer to 8e0 820 043 ... ... i na koncu sa 2 literki one wlasnie sa informacja o wersji tego komputerka.[br]Dopisany: 16 Listopad 2007, 11:37 _________________________________________________ech jeszcze wyjasnienie, piszac ze sie klimatroniki niczym wiecej nie roznia mialem na mysli obudowe. obudowy sa takie same z wyjatkiem panelu czolowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam nie mam starego , ten co mam to jest od b7 , drugi jaki mam do sprawdzenia tez jest od b7 mój w tamtym b7 nie działa jego w moim tez nie działa. nie wiem czy w tym momencie wina nie jest nie przypisany vin do modelu.

ja juz teraz mam ten klimatronik przyuczony do mojego samochodu.

z obwodem nie wiem, dałem do elektryka do sprawdzenia i mówił ze przekaźniki ok , nie wiem czy się wysilił czy nie.

jeśli idzie o rok to ten co mam teraz jest z 2006 napewno nie starszy. czyli wychodiz z tego ze jest jakaś zmiana i przez to mi nie działa ? działa reszta , włącznie z gżeniem siedzeń

czy jeśli bym kupiłe taki to da sie go przełożyć żebym mia pod 2 din ?

http://allegro.pl/item268211897_panel_sterownik_klimatyzacji_klimatronic_audi_a4.html

jeśli bedzie z przedziału 2001-2004 to powinien działać jeśli to można sprawdzić ze to jest przyczyną a nie

układ ogrzewania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musashi

jezeli chcesz mam luzem do din1 sprawny na 100% do sprawdzenia.

estor i o to chodziło podjedź do kolegi Musashi i się wszystko wyjaśni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jeśli bym kupiłe taki to da sie go przełożyć żebym mia pod 2 din ?

http://allegro.pl/item268211897_panel_sterownik_klimatyzacji_klimatronic_audi_a4.html

jeśli bedzie z przedziału 2001-2004 to powinien działać jeśli to można sprawdzić ze to jest przyczyną a nie

to jest na pewno 2din ? Upewnij się lepiej zanim kupisz... ten numer to nie jest numer klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest 2 dni , ale kolega powyżej stwierdził ze można przełożyć środek , wiec sie znastanwiam , moge kupic tańsze din1 przełozyc do mogo din2 i odsprzedac jako din1 jesli tak mozna bo tego nie wiem. zreszt mało jest tych din2 i dodatkowo musze miec z ogrzewaniem siedzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co tutaj opisany.

Mogę wiedzieć jak go rozwiązałeś? Podmieniłeś panele w klimatronikach? Ja wczoraj próbowałem odkręcić ten przedni panel, ale poległem na pokrętłach od ogrzewania foteli - nie mogłem odczepić tej przedniej płytki drukowanej ze scalakami od panela bo coś tam przy tych pokrętłach "trzymało"...

Daj znać jak Ci się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tak kupiłem inny choć trafiałem kilka razy mam w domu jeszcze jeden klimatronik, musi być konkretny pod dany model, i wymieniłem tylko środki bo te pod navi są droższe. środek wychodzi cały tylko w miejscu gdzie są pokrętła od grzania siedzeń trzeba je z boku delikatnie wyciągnąć na boki takie tulejki na których się kręcą pokrętła żeby wszystko wyszło zabawy moze na max 10-15 min. a nie jestem elektronikiem jak masz jakieś pytania pisz na gg 1612261

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba je z boku delikatnie wyciągnąć na boki takie tulejki na których się kręcą pokrętła

no i u mnie one wychodza na max. 2-3 mm. i dalej nie chca :( a boje sie, ze jak mocniej pociagne to cos tam polamie.

U ciebie one wyszly calkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...