Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. O JFK II. Kupa "bajerów", z czego połowa bezużyteczne, a jakość w porównania do starych Presidentów, po prostu bez porównania. Tanizna - Chińszczyzna.

Dla dopełnienia dodam, że po bodajże 2 latach szlag trafił procesor i koszt naprawy przerasta wartość radia :wallbash:

Czego nie mam? Teraz już mam mało. W sumie może z 10-12 radii i kilkanaście anten. Ale to już nie to, co kiedyś. Nie mam czasu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czego nie mam? Teraz już mam mało. W sumie może z 10-12 radii i kilkanaście anten. Ale to już nie to, co kiedyś. Nie mam czasu :kwasny:

takie czasy .Może się powtarzam ale dzięki tobie i innym forum mam taki zastaw jaki mam i se chwale do dziś

( herbi II , ST 5000 ) :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Decyzja zapadła. U mnie będzie również herbatnik II. Teraz następny problem. Gdzie w A4 B7 go zamontować aby można było go szybko ze sobą zabrać aby mieć całe szyby i cieszyć się dalej radyjkiem. Schowek odpada bo za dużo rzezania. Czekam na ciekawe pomysły.

Jeszcze raz dzięki

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Producent nie przewidział montażu CB :naughty:

Jedyne (jak dla mnie) wyjście to montaż z boku konsoli środkowej od strony pasażera.

Ale co wiercenie i montaż na jakiś uchwytach czy np. rzep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. O JFK II. Kupa "bajerów", z czego połowa bezużyteczne, a jakość w porównania do starych Presidentów, po prostu bez porównania. Tanizna - Chińszczyzna.

Dla dopełnienia dodam, że po bodajże 2 latach szlag trafił procesor i koszt naprawy przerasta wartość radia :wallbash:

Czego nie mam? Teraz już mam mało. W sumie może z 10-12 radii i kilkanaście anten. Ale to już nie to, co kiedyś. Nie mam czasu :kwasny:

Ojciec w ciężarówce kiedyś miał ALANA 68 S, to było radio bardzo dobre.

Dzisiaj kupiłem ALANA 78 PLUS MULTI i muszę przyznać, że daję to radio w osobówce. Antene mam lemma 80cm (chyba) i też daję rade. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec w ciężarówce kiedyś miał ALANA 68 S, to było radio bardzo dobre

Bodajże 34 kanały :mysli: Stary 48, to do dzisiaj, jak dla mnie jedno z najlepszych radii mobilnych :good:

Dzisiaj kupiłem ALANA 78 PLUS MULTI

Niestety dzisiaj to już nie ten Alan, co kiedyś :no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tylko 34 kanały, to radio było z Włoch i chyba nawet trzeba było je jakoś przestawiać żeby w Polsce normalnie chodziło. Ten stary ALAN 48 z wyglądu chyba jest taki sam jak ten 68 S :mysli:[br]Dopisany: 25 Listopad 2011, 23:01_________________________________________________

Zabieraj zimą tego 78+ multi bo to radio nie lubi mrozów :naughty:

A co się może z nim dziać jak zostanie na mrozie? Szczerze mówiąc nie widzi mi się wyjmować to radio codziennie z auta i rano je instalować od nowa w aucie. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALCIE WYŁĄCZNIE UNIDENY PRO-520 XL

Naprawdę ciężko o lepsze radio - filrty, poziom i jakość modulacji i czystaość osbioru.

Do tego podpiąć zew. głośnik Nokia HFS-12 i poprostu bajka!

w B6 radio idealnie wchodzi w lewy schowek a głośnik montuje się w osłonę nad nogami - tam jest miejsce na głośnik od zestawu głośnomówiącego

Zajmuję się tym już 21 lat, więc trochę się potestowało :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WALCIE WYŁĄCZNIE UNIDENY PRO-520 XL

Naprawdę ciężko o lepsze radio - filrty, poziom i jakość modulacji i czystaość osbioru.

Do tego podpiąć zew. głośnik Nokia HFS-12 i poprostu bajka!

w B6 radio idealnie wchodzi w lewy schowek a głośnik montuje się w osłonę nad nogami - tam jest miejsce na głośnik od zestawu głośnomówiącego

Zajmuję się tym już 21 lat, więc trochę się potestowało :good:

podłącze się pod temat, otóz mam CB radio President Harry III i czy rzeczywiście ten głośnik Nokia HFS-12 jest taki super jesli chodzi o czystosc i odbiór dzwieku w ogóle? Czy jest coś jeszcze lepszego tzn. taki głosniczek który ma ,,bardzo czysty dźwięk" , że sie tak wyraże :wink4:

Może laguna się wypowiesz na ten temat? :hi:

Dziękuje za pomoc

http://allegro.pl/cb-radio-glosnik-cb20-905-f-vat-i1926136042.html

a co powiecie o tym glosniku? jest lepszy od tego Nokii czy nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o czystość odbioru HFS-12 Nokia jest naprawdę najlepszy.

Jest teraz też nowszy, trochę większy SP-3 Nokia, jest trochę głośniejszy, ale ma min. mniej wysokich tonów http://www.radiokom.pl/sklep/347-gosnik-nokia-sp-3.html

Testowałem już chyba wszystkie głośniki, które są na nynku :)

a ten co podałeś, to :thumbdown: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o czystość odbioru HFS-12 Nokia jest naprawdę najlepszy.

Jest teraz też nowszy, trochę większy SP-3 Nokia, jest trochę głośniejszy, ale ma min. mniej wysokich tonów http://www.radiokom.pl/sklep/347-gosnik-nokia-sp-3.html

Testowałem już chyba wszystkie głośniki, które są na nynku :)

a ten co podałeś, to :thumbdown: ...

a czy ten odpowiednik UNIDENa - M-Tech LEGEND II jest coś warty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żaden odpowiednik, M-tech to sprzedana przez Presidenta linia produkcyjna serii II.

Niestety w porównaniu do U520 - sporo gorsza modulacja, dużo słabszy ANL i mniej czysty odbiór

Chyba, że komuś zależy na zmianie standardu PL, EU i modulacji FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowy nie rozumiem co do mnie piszesz :decayed::kox:

Ale domyślam się, ze do du...y jest ten M-Tech

A jakiś komplet antena + radio do 500 zł możesz mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do d*py, ale gorszy od 520

Kup U 520, a antenę - zależy jakie wymagania, dobrym rozwiązaniem jest Sirio ML-145 - ale tylko oryginał - UWAGA PEŁNO PODRÓB !!!

Wszystkie nowe anteny Sirio mają na pręcie zdrapkę, dzięki której można sprawdzić na stronie sirio jej oryginalność.

Podróby niestety wyglądały identycznie, dopiero po podłączeniu analizatora wychodziły ciekawe rzeczy :evil:

Jeżeli krótsza - to napisz wymagania, doradzę

Należy pamiętać - im dłuższa tym lepsze zasięgi, im lepsza firma tym antena trwalsza. Oj dużoby o tym mówić.

Ja dużo skorzystałem z Waszej wiedzy odnośnie A4, teraz chętnie się odwdzięczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...