Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś Intek m790 plus? Mam okazje kupić za nie wielkie pieniądze wraz z głośnikiem zewnętrznym i nie wiem czy warto?

Miałem to radio. Totalna porażka i po 2 latach użytkowania padł potencjometr od redukcji szumów. :kwasny:

Teraz mam ALANA 78 PLUS MULTI które z wyglądu jest identyczne ale o niebo lepsze! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z całym szacunkiem, jeżeli Alan 78 jest ok, to chyba masz naprawdę małe porównanie :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, jeżeli Alan 78 jest ok, to chyba masz naprawdę małe porównanie :sick3:

nic dodać nic ująć :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, jeżeli Alan 78 jest ok, to chyba masz naprawdę małe porównanie :sick3:

Zauważyłem że w tym dziale nie wypowiadają się osoby które coś wiedzą o cb, tylko każdy chwali swoje, nie mając porównania z resztą. Cały czas w tym wątku powtarzałem żeby sobie ludzie odpuścili magnesówki bo jest to syf jakich mało, ale 3/4 ma magnesówki i chwali co ma, nie wiedząc nawet jak ta sama antena może chodzić umieszczona na stałe. To samo z radiami. Ja już dawno odpuściłem ten wątek i czytam te brednie już dla zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w tym dziale nie wypowiadają się osoby które coś wiedzą o cb, tylko każdy chwali swoje, nie mając porównania z resztą. Cały czas w tym wątku powtarzałem żeby sobie ludzie odpuścili magnesówki bo jest to syf jakich mało, ale 3/4 ma magnesówki i chwali co ma, nie wiedząc nawet jak ta sama antena może chodzić umieszczona na stałe. To samo z radiami. Ja już dawno odpuściłem ten wątek i czytam te brednie już dla zabawy.

No właśnie nie wiem dlaczego prawie wszyscy kochają magnesówki i to jeszcze krótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w tym dziale nie wypowiadają się osoby które coś wiedzą o cb, tylko każdy chwali swoje, nie mając porównania z resztą. Cały czas w tym wątku powtarzałem żeby sobie ludzie odpuścili magnesówki bo jest to syf jakich mało, ale 3/4 ma magnesówki i chwali co ma, nie wiedząc nawet jak ta sama antena może chodzić umieszczona na stałe. To samo z radiami. Ja już dawno odpuściłem ten wątek i czytam te brednie już dla zabawy.

No właśnie nie wiem dlaczego prawie wszyscy kochają magnesówki i to jeszcze krótkie.

chociażby dlatego iż nie wymagają niewiadomo jakich osiągów. Dla mnie również zaletą krótkiej magnesówki jest to,iż często przekładam zestaw z auta do auta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Wam chodzi. Kolega zapytał o radio, a że ja miałem to radio osobiście więc z czystym sumieniem mogę je odradzić, bo to bubel. Co do Alana 78 to dla mnie i dla wielu użytkowników którzy potrzebują radia do zapytania się o drogę w zupełności wystarczy.

Niektórzy mają zajoba na 3 metrowe anteny (które dla mnie wyglądają jak straszaki na gołębie) i chcę wiedzieć wszystko w promieniu 30km, ale większość użytkowników chce żeby auto jakoś wyglądało i wybierają krótkie magnesówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inteka sprawdziłem, fakt bubel chyba nie znajdę mniejszego odpowiednika alana87 do którego za bardzo przywykłem, jednak potrzebuje drugiego radia do służbowego auta. Nie wiem też czy warto naprawiać starego alana 18 z który co chwila miałem jakiś problem, chodź radio dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw stracił głośnik ale naprawione, teraz nie wiem wszystko idzie ale nadawania nie ma, mik sprawdzałem kable ok.[br]Dopisany: 06 Grudzień 2011, 17:45_________________________________________________sprzedać może nie, zamienić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że w tym dziale nie wypowiadają się osoby które coś wiedzą o cb, tylko każdy chwali swoje, nie mając porównania z resztą. Cały czas w tym wątku powtarzałem żeby sobie ludzie odpuścili magnesówki bo jest to syf jakich mało, ale 3/4 ma magnesówki i chwali co ma, nie wiedząc nawet jak ta sama antena może chodzić umieszczona na stałe. To samo z radiami. Ja już dawno odpuściłem ten wątek i czytam te brednie już dla zabawy.

No po tym co napisałeś, widać, że Ty wiesz sporo :mysli:

Przeprowadzałeś kiedykolwiek dokładny test tej samej (np. zwartej) anteny w dziurze i na podstawie magnetycznej - w tym samym czasie, z tym samym odbiorcą, najlepiej ze stacją bazową, która może dokładnie zmierzyć Twój sygnał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam radyjko firmy Uniden model PRO 520Xl :> co prawda jest bez homologacji ale to tańsza wersja droższego Presidenta Johnego II :naughty: a co do anteny to Sirio ML-145 zasięg na trasie to powyżęj 10KM przy dobrze zestrojonym radyjku , na miasto nieco za długa ale nadrabia poza nim :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio ML-145 daje radę :good: Mam taka do sprzedania (dla mnie za długa)jak ktoś chetny to zapraszam :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRO 520Xl :> to tańsza wersja droższego Presidenta Johnego

tańsza to fakt i sporo lepsza :)

Pamiętajcie panowie o podstawach - każdy President pracuje na płycie głównej UNIDEN'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje rozwiązanie:

image.jpg

przedłużacz gniazda mikrofonowego wyprowadzony z tyłu radia i wtedy mik jest tutaj:

image.jpg

ramię od jakiejś nawi zaadoptowane do uchwytu magnetycznego do mikrofonu

image.jpg

w sumie jedyne miejsce na dziurę w błotniku w sedanie - tam jest podwójna blacha

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje rozwiązanie:

image.jpg

przedłużacz gniazda mikrofonowego wyprowadzony z tyłu radia i wtedy mik jest tutaj:

image.jpg

ramię od jakiejś nawi zaadoptowane do uchwytu magnetycznego do mikrofonu

image.jpg

w sumie jedyne miejsce na dziurę w błotniku w sedanie - tam jest podwójna blacha

image.jpg

image.jpg

Ładna robota :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyszło. Ojca dyrektora będziesz dobrze słyszał :)

Masz schemat jak wyprowadzić gniazdo od gruszki na tył radia. Może jakąś fotkę jak to wygląda wewnątrz?

A co z głośnikiem masz dodatkowy czy chodzi na wewnętrznym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...