Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wcisnąłeś miedzy siedzenie a tunel ? bo to chyba najlepsza opcja jakoś mocowałeś czy tak ciasno weszło ze nie trzeba ?

To co bedzie lepsze Sirio AS 100 czy Omega 27 ? one sie czymś różnią oprócz możliwością pochylenia badź nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wcisnąłeś miedzy siedzenie a tunel ? bo to chyba najlepsza opcja jakoś mocowałeś czy tak ciasno weszło ze nie trzeba ?

To co bedzie lepsze Sirio AS 100 czy Omega 27 ? one sie czymś różnią oprócz możliwością pochylenia badź nie ?

Wchodzi w miarę ciężko i trzyma się stabilnie. Sztywnie porusza się razem ze zmianą położenia fotela. Na moje oko bym zabrał AS 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam radia president i anteny też tego producenta już od 5lat i sprawują się bez zarzutu antena o długości 30cm zbiera z 5km, sprawdzone z bratem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używam radia president i anteny też tego producenta już od 5lat i sprawują się bez zarzutu antena o długości 30cm zbiera z 5km, sprawdzone z bratem :)

Bo jesteś mało wymagający :wink: Zmieniając antenę możesz dwukrotnie zwiększyć zasięg działania radia. Niektórym to starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy dobiera sprzęt do swoich potrzeb,po kiego mi zasięg nie wiadomo jaki,jak teraz co druga fura z CB lata:naughty: na dalekie pogaduszki jest telefon:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potem 5 osób w odstępach 15 sekundowych pyta o tę samą drogę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jade z ML 145 i dziękuję za info to pojawia sie zawsze:

"Kolego możesz przedłużyć bo nie doleciało"

jak jade z president missouri to mało co słysze więc też wołam i wołam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od ~2:30 do ~3:30 miałem łączność w FM z dwiema stacjami bazowymi. Jedna jest blisko mnie ale druga byla ~70km w linii prostej na południe :shock3:

Siedziałem w aucie ok 50m od 10-piętrowego bloku na południe i takich bloków za moim jest jeszcze dużo z tym że są położone niżej.

Wszyscy dopytywali co ja mam na tym aucie bo na pewno nie nadaję z jakiegoś metra :decayed: Jak im powiedziałem że to "metrowa" Sirio Omega 27 na magnesie na dachu sedana to byli w szoku że taka łączność :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy

mam pytanie gdzie montujecie CB w B8 - między fotelem a tunelem się nie mieści :(

Z lewej strony pod kierownicę? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 km z magnesu:facepalm:

Co miał wnieść Twój komentarz?

Witam koledzy

mam pytanie gdzie montujecie CB w B8 - między fotelem a tunelem się nie mieści :(

Z lewej strony pod kierownicę? :eusathink:

Zdaje się że w B8 chyba nie ma tego schowka :wink: A jakie kolega ma to radyjko? Zostaje chyba gdzieś na tunelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 km z magnesu:facepalm:

Co miał wnieść Twój komentarz?

komentarz na brednie które wypisujesz:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 km z magnesu:facepalm:

Co miał wnieść Twój komentarz?

komentarz na brednie które wypisujesz:naughty:

Czemu brednie? :wink: Uzasadnij :wink: A jak Ciebie też CB zainteresuje trochę bardziej niż pytanie o ścieżkę na 19 to zapraszam na PW, opowiem o warunkach w jakich nawiązałem łączność :wink:

Nikogo z kilku stacji bazowych w mojej okolicy to nie dziwi bo znają doskonale moje położenie.

Odebrałeś moją wypowiedź w ten sposób że mam zasięg 70km, nic bardziej mylnego. O zasięgach "na 19" już pisałem. W tym przypadku mowa o wykorzystaniu położenia na wzniesieniu, staniu autem w miejscu, dobrej propagacji i ogólnie dobrych warunków ze względu na bardzo małą ilość zakłuceń, stacji które nadawały oraz nawiązywaniu ze stacjami bazowymi a nie z mobilami :wink:

Spróbuj :hi: A jakby co to zapraszam do siebie :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink:

wszystko możliwe

pewnie Sokal masz sprzyjające ukształtowanie terenu prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam przeznaczone 300 zł na cb z anteną do używania nie codziennego co wybrać?

dzieki za podpowiedzi:hi:

CB RADIO TEDDY ASC + ANTENA WILSON LITTLE WIL W-WA (2866682849) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

sam używam i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 km z magnesu:facepalm:

Co miał wnieść Twój komentarz?

komentarz na brednie które wypisujesz:naughty:

Czemu brednie? :wink: Uzasadnij :wink: A jak Ciebie też CB zainteresuje trochę bardziej niż pytanie o ścieżkę na 19 to zapraszam na PW, opowiem o warunkach w jakich nawiązałem łączność :wink:

Nikogo z kilku stacji bazowych w mojej okolicy to nie dziwi bo znają doskonale moje położenie.

Odebrałeś moją wypowiedź w ten sposób że mam zasięg 70km, nic bardziej mylnego. O zasięgach "na 19" już pisałem. W tym przypadku mowa o wykorzystaniu położenia na wzniesieniu, staniu autem w miejscu, dobrej propagacji i ogólnie dobrych warunków ze względu na bardzo małą ilość zakłuceń, stacji które nadawały oraz nawiązywaniu ze stacjami bazowymi a nie z mobilami :wink:

Spróbuj :hi: A jakby co to zapraszam do siebie :hi:

Mam kumpla co troche się bawił w domu stacjonarnym CB i łączył się "przy dobrych wiatrach" z Częstochową nawet co mamy 65km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym zestawie domowym możesz porozmawiać z kolegą w Londynie. Czytałem kiedyś o tym i to wyższa szkoła jazdy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...