Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

aha czyli mozna spoko sie podpiac pod aku tylko wstawic jakis bezpiecznik jak by co. moja przygoda cb dopiero sie zaczyna, bedzie na gwiazdke wiec zobacze co to tam ciekawego bedzie heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja to myślałem żeby zrobić jakiś włącznik dyskretny, a podpiąć się pod zapalniczkę tylko tak niewidocznie w tunelu. Żeby nie zajmowac gniazda zapalniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur.. po co sobie życie utrudniacie i ciągniecie kable po całym aucie do akumulatora jak wystarczy 20 cm kabla żeby wpiąć się pod najbliższe 12V. Ludzie obudzić się :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co się tak spuszczasz... :decayed:

Napisałem Ci po co, nie uważam też aby to był jakiś problem.

Nikt tu nikomu nic nie karze robić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co się tak spuszczasz... :decayed:

Napisałem Ci po co, nie uważam też aby to był jakiś problem.

Nikt tu nikomu nic nie karze robić :wink:

Idąc waszym tokiem myślenia za daleko nie zajdziecie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie midland :facepalm:

Jechałem z kolegą z Austri i jeszcze w Czechach ten Midland zbierał dość wyraźnie rozmowy z Raciborza. Jakieś 20 km. Teraz jeździ z Sirio SG 1400 i jest podobny zasięg. SG jest nieco krótszy ale siedzi na stałe w dachu. Co jest w tym Midlandzie nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie midland :facepalm:

Jechałem z kolegą z Austri i jeszcze w Czechach ten Midland zbierał dość wyraźnie rozmowy z Raciborza. Jakieś 20 km. Teraz jeździ z Sirio SG 1400 i jest podobny zasięg. SG jest nieco krótszy ale siedzi na stałe w dachu. Co jest w tym Midlandzie nie tak ?

Stare midlandy chodzą jak złoto, ten kto go ma nie sprzeda ci go a zarazem takiego już nie kupisz. Przepracowałem już 2 midlandy i dziękuję bardzo z tą firmą. Szumołapy i tyle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Ci powiem, że na JFK II, tak Midland jak i Sirio SG pracowały identycznie. Oczywiście nie używałem ASC, tylko RFG. Osobiście mam takie zboczenie, że bardzo sie sugeruję opiniami innych, i stawiam na Sirio, ale Midland jest ok. Przecież antena z dużym zasięgiem zbiera też dużo szumów dlatego koryguje się to np. używając RFG. Czy coś źle rozumuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on miał na myśli chyba radio Midland,że niby szumołap:facepalm:

---------- Post dopisany at 11:33 ---------- Poprzedni post napisany at 11:32 ----------

a to nie masz takiego wtyku przy radiu?:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to g*wno jakich mało :decayed: mam pare roz*banych midlandów Alanów 199 102 w piwnicy, problemy z masą itd :decayed::facepalm:

jedyne co mógłbym z nich zrobić to z wyświetlaczy segmentowych pewnie byłby fajny zegarek

natomiast o antenie midlanda na przykład ml 145 nie powiem złego słowa, a nawet polecę :decayed:

powiedzmy że ktoś lubi widelec na dachu, jak georgia, to lepiej wziąć midlanda niż presidenta bo jakość ta sama i ot co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on miał na myśli chyba radio Midland,że niby szumołap:facepalm:

---------- Post dopisany at 11:33 ---------- Poprzedni post napisany at 11:32 ----------

a to nie masz takiego wtyku przy radiu?:eusathink:

Kali miałem ale byt długi wtyk a gniazdo za płytki ogarnął mi już koło wiaduktu na żeromce pod selgrosem mnie słychać podobno dobrze :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, jeden o antenie, a drugi o radiu, he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię o radiu nie antenie. Anten nie testowałem ale wydaje mi się że sirio i tak wypada lepsze od midlanda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką antenę polecicie do radyjka President Johnson II ? okazyjnie kupiłem od kolegi NiskoiSzerokoAudiA4 ale antene muszę wymienić nie chciałbym przekraczać długości metra. SIRIO AS 100 ? czy może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirio AS 100 -to dobry wybór,ewentualnie Omega 27

To będzie dobry wybór. Ewentualnie jak nie jesteś wymagający to President Georgia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie je zamontować ? bo na tej półeczce po prawej stronie kierownicy sie nie zmieści :kwasny: myślałem ze może w miejsce schowka na kasety pod podłokietnikiem ... nie mam pomysłów co do montaży a chciałbym zeby było ukryte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie je zamontować ? bo na tej półeczce po prawej stronie kierownicy sie nie zmieści :kwasny: myślałem ze może w miejsce schowka na kasety pod podłokietnikiem ... nie mam pomysłów co do montaży a chciałbym zeby było ukryte

Ja mam między siedzeniem pasażera a tunelem. Dobrze słychać i w miarę wygodnie się operuje. Możesz zamontować pod duży schowek bądź z lewej strony pod kierownicę. Kwestia gustu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...