Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] [A6 C5] Stuki podczas jazdy na wprost


Kri$

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W środę przejechałem sobie Allroadem C5 przez zaspę, pojeździłem jeszcze troche, następnie zostawiłem auto pod domem, po 2 godzinkach pojechałem załatwić parę spraw na mieście i nagle dziwna przypadłość - gdzieś spod auta (każdemu pasażerowi wewnątrz wydaje się, że to gdzieś koło niego stuka) dochodzą stuki...

Nie występują na postoju.

Są one rytmiczne, ich częstość zwiększa się wraz ze wzrostem prędkości.

Gdy przyspieszam (naciskam gaz) stuki zanikają, gdy ~2500-3000rpm tiptronic zmienia bieg na wyższy, stuki się nasilają, jeśli znowu zacznę przyspieszać -> ponownie zanikają. Jeśli np. z 30 przyspieszę do 80, to stuki są o wiele częstsze. Dodatkowo dziś przy teście ~80-100km/h było czuć bicie na kierownicy.

Występują niezależnie czy to skręt czy jazda na wprost - jedynie zależne od prędkości.

Nie przywaliłem w żaden krawężnik.

Jakieś pomysły? Czy automatyczna skrzynia może wydawać takie dźwięki? Nie wydaje mi się jednak, gdyż zmienia biegi prawidłowo Czy może to być coś z wałem napędowym? Element zawieszenia - może sworznie zwrotnicy?

Wiem, że porada przez internet jest słabą opcją bo bez usłyszenia tego ciężko ocenić "co jest 5" jednak może ktoś z doświadczenia może mi podpowiedzieć od której strony w ogóle zabierać się za poszukiwania przyczyn usterki ;)

Pozdrawiam

Nagrałem filmik... kurczę słabo słychać, ale ok.4 sekundy pojawiają się te stuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak tam stuki? Nadal są?

U mnie ostatnio coś podobnego ale przy naciskaniu sprzęgła. Może to śnieg gdzieś się dostał.

Zaraz po tym jak zaczęło mi walic pojechałem na myjkę i chociaż stukanie ucichło to umyłem auto ze śniegu.

Dowiedziałem się, że to może być także oberwana poduszka od skrzyni biegów. Nie pozostaje nic innego jak wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...