Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zapomniałem dodac ze wczesniej webasto ładnie chodziło az ktoregos dnia wyłaczyło sie po 5min..... podłaczyłem VCDS i bład był

14(cos tam) No Flame 35--00

Nie zrobiłem tego z zamiarem ze przed ta zima zrobie ale dla ciekawosci podpiełem kompa i juz błedu No Flame nie ma tylko bład tej pompki V55

I teraz nie wiem juz co myslec....

EDIT

Jedyne wyjscie to chyba piec na stół i sprawdzanie po kolei

Edytowane przez Marecki1

Opublikowano

Witam,



Mam taki problem u siebie w webasto. Mianowicie po dopaleniu chodzi 2-3 min, pompka podaje paliwo 11-13ml po czym wyłącza się i wyskakuje błąd brak powstania płomienia, dodam, że świeca i pompka wspomagająca jest sprawna. Wczoraj wyciągałem webasto w celu sprawdzenia czy czujnik płomienia nie jest zaklejony sadzą i nie jest, dmuchając ustami w dyszę czuć wyraźny opór czyli membrana nie jest przerwana i stąd pytania:


1. Ile ml paliwa powinna podawać pompka przy starcie?


2. W jaki sposób sprawdzić rozpylacz?


3. W jaki sposób elektrycznie sprawdzić czujnik płomienia?




Z góry dzięki za odpowiedź


Opublikowano

3 Znalezione:

01410 - Heater Over-Temp

30-00 - Open or Short to B+

01415 - Recirculating Pump (V55)

29-10 - Short to Ground - Intermittent

01415 - Recirculating Pump (V55)

30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

pompę dałem nowa. sądziłem ze przegrzewa się przez nia jednak nie. czujnik ?

nie mogę na forum odnaleźć jego numeru chyba ze sadzicie ze to cos innego...

jest on taki sam w wer. ON i PB ?

z góry dziękuje za pomoc.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

witam mam taki problem z ogrzewaniem postojowym że komputer nie chce się połączyć podobno to wina sterownika gdzie takowy sterownik się znajduje

Opublikowano

witam mam taki problem z ogrzewaniem postojowym że komputer nie chce się połączyć podobno to wina sterownika gdzie takowy sterownik się znajduje

Z tyłu pieca

Opublikowano

Ja u mnie juz wymienilem swiece na nowa i pompke na nowa. Niestety piec dalej nie chce prawidlowo pracowac... Wczesniej byl blad "no flame" i nic sie nie dzialo. Teraz blad ten sam jednak webasto co jakis czas sie odpali (ale tak jakby odpala i gasnie przy rozruchu, bucha) kiedy juz odpali (a nie zawsze sie to uda) strasznie kopci. Jak lokomotywa bym powiedzial no i jak pompka w baku zaczyna wolniej pracowac to znowu gasnie i juz sie nie odpali... Ropa przelewa sie przez tlumik pod auto.

Opublikowano

dzis przestalo mi dzialac webasto, sa 4 błedy pierwszy jeszcze w starym roku, dzis działał ze 20 minut potem sie wysrał

Address 18: Aux. Heat Labels: 8R0-265-105.clb
Control Module Part Number: 4H0 265 105 D HW: 4H0 265 105 D
Component and/or Version: Standheizung H24 0260
Software Coding: 4D3D01
Work Shop Code: WSC 02391 785 00200
VCID: 234399D722572A39529-8076
4 Faults Found:
01410 - Heater Over-Temp
001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00100001
Fault Priority: 7
Fault Frequency: 1
Reset counter: 98
Mileage: 121811 km
Time Indication: 0
Date: 2016.12.30
Time: 08:04:57
Freeze Frame:
Temperature: 71.0°C
Temperature: -1.0°C
Voltage: 11.80 V
Full Throt
Count: 185
Temperature: 0.0°C
RPM: 0 /min
Yes
03176 - Temperature Sensor 2 for Aux. Heating
008 - Implausible Signal - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00101000
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 102
Mileage: 122080 km
Time Indication: 0
Date: 2017.01.07
Time: 10:43:31
Freeze Frame:
Temperature: 60.0°C
Temperature: -16.0°C
Voltage: 11.60 V
Start
Count: 44
Temperature: -15.0°C
RPM: 0 /min
No
00003 - Control Module
014 - Defective - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00101110
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 255
Mileage: 122082 km
Time Indication: 0
Date: 2017.01.07
Time: 11:12:06
Freeze Frame:
Temperature: 74.0°C
Temperature: 42.0°C
Voltage: 14.60 V
Ctrl. Pause
Count: 8
Temperature: -14.0°C
RPM: 1856 /min
No
02251 - Heater Unit Locked
000 - -
Freeze Frame:
Fault Status: 01100000
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 1
Reset counter: 255
Mileage: 122082 km
Time Indication: 0
Date: 2017.01.07
Time: 11:12:09
Freeze Frame:
Temperature: 74.0°C
Temperature: 42.0°C
Voltage: 14.60 V
Ctrl. Pause
Count: 8
Temperature: -14.0°C
RPM: 1856 /min
No
Opublikowano

a coś szerzej ? całe webasto kaput ? tzn sterownik ?

Edytowane przez snajper1998

Opublikowano
  • Autor

pierwsze trzeba odblokowac webasto wtedy kasujemy bledy i sprawdzamy czy wróca

tutaj do sprawdzenia czujnik temperatury w webascie



ale tutaj jest temat o B6 :wink:

Opublikowano

wiem ze b6 ale dedykowane do webasto wiec tez oprocz swojego watku napisalem ;) tatowozu nie kazdy czyta :). a jak odblokowac webasto? dam rade sam?

wrclaguna napisz na pw albo u mnie w watku cd jak mozesz ? dzieki

Edytowane przez snajper1998

  • 1 rok później...
Opublikowano

Mam powracający blad w webasto 01407, i zaczęło trochę dziwnie działać 

 

Gdzie znajduje się pompa paliwa do ogrzewania postojowego?

 

Pompka znaleziona znajduje się koło baku przy mocowaniu tylnego zawieszenia. Paliwo jest podawane. 

Cały czas dymi białym dymem i uruchamia się tylko na chwilę. 

Edytowane przez Maesc4

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witajcie mam pytanie kupiłem jakiś miesiąc temu a4 b6 1.9 tdi z webasto chyba zamontowane oryginalnie przez audi chciałbym się dowiedzieć czy można je jakoś wylaczyc bo przy tych temperaturach zaczęło strasznie dymic a na wizytę u specjalisty muszę 2.tygodnie czekać. Ma ktoś pojęcie jaki bezpiecznik odpowiada za to. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam

Potrzebuje pomocy, mam.5 bledow webasto probuje ale nie wlacza sie... pomoze ktos?

 

20181205_141332.jpg

Opublikowano

Witam, mam taki problem z webastem nordic ab, sam piec można uruchomić z fisa lecz nie działa jako dogrzewanie silnika, próbowałem połączyć się z nim przez vcds (o ile dobrze pamiętam w kanale 18) lecz po trzeciej próbie wywala błąd, jedyny sposób połączenia to przez program delphi i to też nie po tym samochodzie co mam tylko po a6 z 2006r, błędy jakie są to:

01794 - nieprawidłowy numer obudowy modułu sterowania

01044 - błędnie zakodowany ECU

Ma ktoś jakiś pomysł jak to uruchomić?

Edytowane przez Brak_nazwy

Opublikowano

Witam,

Mam problem z webasto. Mianowicie: dzisiaj odpalilem normalnie pilotem i dziala ale jest 6 na +, a jak spada zo zera lub mniej to sie zalacza i nie chodzi.

o co moze chodzic z tym webasto ze dziala jak jest cieplo a jak zimno to nie dziala.??????

Opublikowano
W dniu 9.12.2018 o 09:06, wrclaguna napisał:




Czytaj 1 POST  :hi:

Moglbys bardziej podpowiedziec... jestem zielony w tym....

Opublikowano
14 minut temu, Wiktoro napisał:

Moglbys bardziej podpowiedziec... jestem zielony w tym....

Koledze zapewne chodziło o pierwszy post na pierwszej stronie topicu o wykazie usterek webasto.... 

Ale znajac zycie i to ze mam ori webasto u siebie które służyło jeszcze poprzedniej zimy (aktualnie nie działa) to bedziesz musiał oddac auto do ogarnietego człowieka ktory zajmuje sie webasto.... lub sam dochodzic po kodach błedów... 

U mnie był bład pompki v55, wymieniłem i mam bład -no flame-

VCDS pokazuje ze paliwo podaje ale znowu nie słysze cykania pompki pod autem od strony pasazera.... wiec albo swieca albo pomka w moim przypadku... narazie chyba wymienie pompke i przedmucham przewody paliwowe.... a dalej to juz swieca, a jak nie pomoże to rozebranie pieca i sprawdzenie wszystkiego....

Powodzenia :) 

Opublikowano
9 godzin temu, Marecki1 napisał:

Koledze zapewne chodziło o pierwszy post na pierwszej stronie topicu o wykazie usterek webasto.... 

Ale znajac zycie i to ze mam ori webasto u siebie które służyło jeszcze poprzedniej zimy (aktualnie nie działa) to bedziesz musiał oddac auto do ogarnietego człowieka ktory zajmuje sie webasto.... lub sam dochodzic po kodach błedów... 

 

Problem jest w tym, że Ardica żaden fachowiec nie chce nawet tykać. Brak części zamiennych, krótki okres produkcji i słaby dostęp do dokumentacji sprawiają, że szukanie kogoś ogarniętego może trwać wieki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.