[ALL B5] Gdzie kupić potencjometr do radia concert I?

Rafas

:hi:

Poszukuje potencjometra , impulsatora do radia concert I. Proszę o pomoc gdzie można go zamówić po niższej cenie niż allegro -

http://allegro.pl/radio-audi-concert-chorus-regulator-potencjometr-i1342461361.html .

z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Jeśli masz problem z głośnością w radiu, to na 99% nie jest przyczyną impulsator, lecz eeprom w procesorze. Napisz, jakiej produkcji masz radio.

Nawet jezeli nie masz problemu z samoczynnym poglasnianiem. to ten gosciu z alledrogo jest osoba ktora zajmuje sie wymienianiem prockow w nieszczesnych chorusach/concertach i raczej taniej nie znajdziesz samej galeczki, chyba ze szrotu.. :polew:

Witam.

Poznałem trochę temat chorusów i concertów opisywany na forum i sprawdziłem sprawność radia poprzez próbę zmiany np bassu lub wysokich tonów i również nie da się ich wyregulować wiec wnioskuje iż może to być sam impulsator... proszę o pomoc czy się nie mylę [br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 10:48_________________________________________________

Witam czyli mam płacić 50 zł za zwykły potencjometr warty nie więcej niż 20 zł? :wallbash:

Witam.

zrozum że to nie potencjometr :gwizdanie: [br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 11:06_________________________________________________a na dowód mozesz sobie podgrzać eeprom w radiu nawet zapalniczką i problem zniknie na dzień/tydzień/miesiąc ale nie na zawsze, tylko wymiana to naprawia w 100%

Witam.

Jako, że to moja aukcja więc napiszę jak to się ma do ceny impulsatora.

Impulsatory były dostępne w Koszalinie, w firmie zaopatrującej serwisy RTV w cenie około 100 zł

ale zostały już wykupione.

Można znaleźć je jeszcze w sklepie internetowym http://www.kazpol.pnet.pl/sklep/product_info.php?products_id=4141 za ceną 75 zł. Cena 50 zł, za jaką ja sprzedaje jest najniższa.

Sam serwisuję radia z Audi, wymieniam w nich procesory. Niektórzy błędnie rozpoznają usterkę z regulacją głośności i zaczynają naprawę od rozebrania impulsatora w celu jego naprawy (chociaż jest sprawny) zarazem psując go.

Sam kupowałem impulsatory w w/w sklepach, gdzie cena nie jest okazyjna. Na swoje potrzeby sprowadziłem impulsatory, których część wykorzystam w swoim serwisie a część sprzedaję na allegro za kwotę 50 zł.

[br]Dopisany: 10 Grudzień 2010, 17:29_________________________________________________Dodam jeszcze, że to nie jest zwykły potencjometr, to jest impulsator z wyłącznikiem. Taki sam występuje w Concercie II z chowanymi gałkami.

Witam.

Jako, że to moja aukcja więc napiszę jak to się ma do ceny impulsatora.

ale zostały już wykupione.

:hi:

Dzięki wielkie za wyjaśnienie :)

Będę się zatem najprawdopodobniej odzywał w sprawie 1 sztuki.

Czy jeżeli bassu także nie można wyregulować jest choć cień szansy że procek jest ok? Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Dorzucę swoje dwa słowa do tematu, jako że sam zajmuję się serwisem.

Cena za impulsator moim zdaniem jest do zaakceptowania, nie ma co liczyć że nowego gdzieś taniej ktoś sprzeda, chyba że za kilka lat jak te radia wyjdą z obiegu.

Zawsze jest możliwość taki impulsator naprawić poprzez jego umiejętne rozebranie i wyczyszczenie (też umiejętne) ale jest przy tym dość dużo precyzyjnej roboty, cenowo wychodzi podobnie.

ta naprawa z wyslka 160zl.. lOL parodia.. a widzialem na allegro 200 sztuk tych prockow za 5000 czyli za 25zł// sztuka//

zrobic na[prawe za 60zl... i interes sie kreci sam bym skorzystal.. ale ze drogo to kupie inne radio..

Co do tych procesorów z allegro, widziałem je. Procesor z logiem Motoroli i datą produkcji 0626 (ostatnia linijka na procesorze), czyli 26 tydzień 2006 roku. Od 2004 roku firma Motorola nie produkuje układów scalonych tylko gotowe urządzenia. Układy scalone produkuje firma, która wydzieliła się z Motoroli i nosi nazwę Freescale. http://pl.wikipedia.org/wiki/Freescale_Semiconductor Mam procesor z 2005 roku już z logiem Freescale, to dlaczego w 2006 roku jest znowu z logiem Motoroli? Czy to nie dziwne? Dlaczego procesor co kosztował około 28$ brutto można kupić za 25 zł?

Te procesory to zapewne chińskie prodróbki, które wyglądają jak procesor, a zaprogramować się nie dadzą, nie są wykrywane przez programator. Już takie widziałem. Kiedyś, ktoś z forum A6 kupił na allegro i wysłał mi je do zaprogramowania.

To tyle odnośnie procków z allegro.

też mam problem ze zgłaśnianiem w zimne poranki ale po parokrotnym włączeniu i wyłączeniu przycisu głównego problem znika nie wiem czy na długo pomoże ale na razie jest ok

Wiem, że zawsze można znaleźć jakieś wyjście. Aktualnie sytuacja wygląda tak: jak nie ma mrozu to potencjometr działa, a jak jest to muszę odczekać aż temperatura

w aucie wzrośnie do zadanych 19 stopni i też zaczyna grać. Puki co musi mi to wystarczyć. :>