Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Temperarura silnika Zimą


Kosa-00

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilką wróciłem z małej trasy.Gdy jechałem ok 140km/h przez jakieś 20km temp.silnika spadła mi do 80stopni a gdy zwolniłem temp. wróciła do normy

temp. powietrza wyświetlało 11.5 stopnia

zaznaczam że termostat wymieniłem(ok.1500km)

moje pytanie brzmi następująco:Czy należy zakrywać chłodnice na zime czy też nie?

dotychczas zakrywałem(w poprzednich autach)

ale nigdy się nie spotkałem za temperatura tak spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To że niedawno zmieniałeś termostat nie oznacza że on jest sprawny.

Sprawny termostat jest w stanie utrzymać temperaturę nawet przy ujemnych temperaturach.Jedynie przy dużych mrozach silnik momentami może być niedogrzany.Objawy jakie opisałeś dość jednoznacznie wskazują na niewłaściwe działanie termostatu.

Pozdrawiam

przecież nie bede wymieniał termostatu co 2000km

w to to nie wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to że nie spada Ci w trasie do 60-70 stopni tylko przy wiekszych predkościach do 80 spada oznacza że może sie minimalnie niedomykać

przegoń go za jakiś czas znowu szybciej przy niskiej temp otoczenia i będziesz wiedział czy to chwilowy objaw no chyba że wina nie leży po stronie termostatu ale raczej na to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem to "zjawisko" u siebie. Kiedyś przegoniłem autko od 0 do 170km/h na każdym biegu prawie do odcinki i temperatura spadła do 70*C (auto wcześniej nagrzane). Jak zwolniłem to wróciła do normy.

Czyli co? Termostat na bank do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny objaw jechalem noca stala predkoscia 160 km/h i tez mi spadla do 70 stopni .

Normalny objaw to to nie jest.Temperatura cały czas po rozgrzaniu powinna wynosik ok 90st.bez względu na to z jaką prędkością się poruszasz i w jakiej temp otoczenia.

Dodam,że wczoraj leciałem na Katowice z prędkością 190-200 i temp.cały czas była w położeniu 90st.

Termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w innym temacie .. sprawdzałem ostatnio u siebie temperaturę.. i nie ma różnicy czy jadę 100 km/h czy 160km/h czy 200 km/h. Cały czas jest 90 stopni (i na klimatroniku i na zegarah=ch).. co do termostatu - w poprzednim autku chyba drugi czy trzeci który kupiłem był sprawny.. co do temperatury 100 stopni - to za dużo (niby 10 stopni) ale na pewno za dużo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

non stop mam 90 stopni jak jezdze raz mialem taki objaw noca dosyc zimno bylo oczywiscie na dworze :> szybko jechalem i do 70 spadla. Zwolnilem i bylo 90 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...