Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Temperarura silnika Zimą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przed chwilką wróciłem z małej trasy.Gdy jechałem ok 140km/h przez jakieś 20km temp.silnika spadła mi do 80stopni a gdy zwolniłem temp. wróciła do normy

temp. powietrza wyświetlało 11.5 stopnia

zaznaczam że termostat wymieniłem(ok.1500km)

moje pytanie brzmi następująco:Czy należy zakrywać chłodnice na zime czy też nie?

dotychczas zakrywałem(w poprzednich autach)

ale nigdy się nie spotkałem za temperatura tak spada

Opublikowano

u mnie też to zauważyłem, widocznie to norma

Czy należy zakrywać chłodnice na zime czy też nie?

na pewno nie :cool:

Opublikowano

Był już chyba podobny temat, a co do zakrywania chłodnicy to spotkałem się z tym do tej pory jedynie w samochodach ciężarowych...

Opublikowano
  • Autor

to czemu mi tak spadła temperatura

Opublikowano
  • Autor

Witam

To że niedawno zmieniałeś termostat nie oznacza że on jest sprawny.

Sprawny termostat jest w stanie utrzymać temperaturę nawet przy ujemnych temperaturach.Jedynie przy dużych mrozach silnik momentami może być niedogrzany.Objawy jakie opisałeś dość jednoznacznie wskazują na niewłaściwe działanie termostatu.

Pozdrawiam

przecież nie bede wymieniał termostatu co 2000km

w to to nie wierze

Opublikowano

niestety jak mówi poprzednik objaw ten nie jest normalny :no:

termostat może lekko niedomagać

Opublikowano
  • Autor

może się przycioł bo teraz jest wpżo chociaż szybko nie jeżdziłem a cały czas mam 90-100

Opublikowano

no to że nie spada Ci w trasie do 60-70 stopni tylko przy wiekszych predkościach do 80 spada oznacza że może sie minimalnie niedomykać

przegoń go za jakiś czas znowu szybciej przy niskiej temp otoczenia i będziesz wiedział czy to chwilowy objaw no chyba że wina nie leży po stronie termostatu ale raczej na to wygląda

Opublikowano

Normalny objaw jechalem noca stala predkoscia 160 km/h i tez mi spadla do 70 stopni .

Opublikowano

Też zauważyłem to "zjawisko" u siebie. Kiedyś przegoniłem autko od 0 do 170km/h na każdym biegu prawie do odcinki i temperatura spadła do 70*C (auto wcześniej nagrzane). Jak zwolniłem to wróciła do normy.

Czyli co? Termostat na bank do wymiany?

Opublikowano

Normalny objaw jechalem noca stala predkoscia 160 km/h i tez mi spadla do 70 stopni .

Normalny objaw to to nie jest.Temperatura cały czas po rozgrzaniu powinna wynosik ok 90st.bez względu na to z jaką prędkością się poruszasz i w jakiej temp otoczenia.

Dodam,że wczoraj leciałem na Katowice z prędkością 190-200 i temp.cały czas była w położeniu 90st.

Termostat do wymiany.

Opublikowano

Potwierdzam, u mnie rowniez 90 stopni i nie spada przy zadnej predkosci.

Opublikowano

Jeżeli masz, to sprawdź na klimatroniku, bo u mnie wg klimatronika trzyma temperatuje, a wskazówka "spada" przy większych prędkościach (150-180) na trasie.

Opublikowano

Jak pisałem w innym temacie .. sprawdzałem ostatnio u siebie temperaturę.. i nie ma różnicy czy jadę 100 km/h czy 160km/h czy 200 km/h. Cały czas jest 90 stopni (i na klimatroniku i na zegarah=ch).. co do termostatu - w poprzednim autku chyba drugi czy trzeci który kupiłem był sprawny.. co do temperatury 100 stopni - to za dużo (niby 10 stopni) ale na pewno za dużo..

Opublikowano

Bez przesady z tym z allegro.. ile może kosztować ori z aso?? 100 zl?? (do bmw kosztował mnie 98zl w aso).. przeceiż nie wymieniasz go co 10 tyś km.. ja bym kupił ori

Opublikowano

ja za wahlera dalem 66zl

Opublikowano

Moze to przez to ze wymienilem termostat -na francuski zamiennik :) moze nie trzymac :mysli:

Opublikowano

no jak temperatura spada to raczej na pewno minimalnie nie trzyma :wink4:

Opublikowano

non stop mam 90 stopni jak jezdze raz mialem taki objaw noca dosyc zimno bylo oczywiscie na dworze :> szybko jechalem i do 70 spadla. Zwolnilem i bylo 90 .

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.