Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nie działaja kierunkowskazy,awaryjne.


milesdavis

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Wczoraj mialem niezła niespodzianke gdy chcialem wlaczyc kierunkowskaz a tu sie okazuje ze nie dziala potem wlączam awaryjne i tez nie działaja.Co mi przyszło do głowy to sprawdze bezpiecznik i ku mojemu zdziwienu byl dobry.I teraz nie wiem co mam robic.Słyszalem ze to moze byc przekaznik ale który?prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. przekaznik znajduje sie w wlaczniku awaryjnych, on opdowiada za awaryjne i kierunki, wyglada na to ze on zostal uszkodzony! przykro mi. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki dzieki :wink4:

bedze musial isc do elektryka i zeby mi wymienił ten przekaznik[br]Dopisany: 28 Październik 2007, 16:39 _________________________________________________Witam

Problem juz rozwiazany okazalo sie ze zepsuty byl przekażnik(przerywnik) ktory znajduje się w wlaczniku awaryjnych.Został on wymieniony na nowy i teraz wszystko gra :thumbup:

Pozdrowienia dla Jocker01 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi co będzie uszkodzone w sytuacji gdy awaryjne działają bez zarzutu,a kierunkowskazy nie chcą chodzić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wtedy problem we włączniku kierunkowskazów albo żarówki niedomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi blaszkami to tak mozliwe zeby padły obydwa kierunki naraz? Czy to tam jest jakos połączone? Bo u mnie tez (ostatnio robilem troche przy liczniku i stacyjce) nagle znikneły kierunki ale awaryjne są. Kierunkowskazy są jak dociągne ta wajche mocno do siebie i do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy trzeba rozebrać przełącznik i dogiąć blaszki. Na ogół pomaga.

Jak rozebrać taki przełącznik kierunkowskazów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie mi co będzie uszkodzone w sytuacji gdy awaryjne działają bez zarzutu,a kierunkowskazy nie chcą chodzić ???

W tym przypadku również przerywacz kwalifikuje się do wymiany. Oprócz w/w usterek uszkodzenie przerywacza moze spowodować palenie bezpiecznika. Można go rozebrać al to prowizorka która wytrwa kilka dni. Polecam autoryzowany servis Audi bądź VW - koszt wymiany na nowy to z robocizną około 200 zł. Do A4 nie ma zamienników więc i tak wszyscy zamawiają w autoryzowanym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobiłem - koszt 0zł.Elektryk sobie nie poradził więc zabrałem się za to zgodnie ze wskazówkami zawartmi na forum.Wyjąłem przerywacz,przeczyściłem styki (były czarne) ,popsikałem preparatem do styków i kierunkowskazy działają jak nowe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym się tak strasznie już nie przejmuję,bo kolega załatwia nowe przerywacze za 60zł,a z rozebraniem drugi raz nie powinienem mieć problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kierunkami i tylko z kierunkami awaryjne działają jak włącze lewy lub prawy to raz działa raz nie a niekiedy wogóle. Możecie mi jakoś pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podmień włącznik awaryjnych od kogoś, jak nie będzie poprawy na innym przerywaczu to musisz zajrzeć do manetki od kierunków, jak będzie działało normalnie na innym przerywaczy to wiesz co wymienić/naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zrobiłem tak no i na kumpla włączniku działają. Musze kupić nowy. Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Wczoraj mialem niezła niespodzianke gdy chcialem wlaczyc kierunkowskaz a tu sie okazuje ze nie dziala potem wlączam awaryjne i tez nie działaja.Co mi przyszło do głowy to sprawdze bezpiecznik i ku mojemu zdziwienu byl dobry.I teraz nie wiem co mam robic.Słyszalem ze to moze byc przekaznik ale który?prosze o pomoc

przekaźnik

Witam mam problem z kierunkami i tylko z kierunkami awaryjne działają jak włącze lewy lub prawy to raz działa raz nie a niekiedy wogóle. Możecie mi jakoś pomóc?

najprawdopodobniej coś z włącznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...