Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wykrzyknik na tablicy (!) brak błędów na vagu


Marus1989Hello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co oznacza ten wykrzyknik (!) na tablicy koloru czerwonego i trzy sygnały dźwiękowe w a4 95r silnik 2.6 v6 abc czytałem ze może to być słaby aku ale jest nowy wiec napięcie jest 13.2 volt wiec oki ze klocki się kończą ale ja nie posiadam czujników przy klockach czytałem tez ze płynu mało może być hamulcowego lub chłodniczego ale są oki od wspomagania płynu a tez jest oki i nie posiadam czujnika tam na zbiorniczku od wspomagania chyba ze gdzieś indziej może być czujnik Panowie ratujcie co to może być ze mi krzyczy. Abs i airbag oki świecą po przykręceniu kluczyka i gasną a ten wykrzyknik nie gaśnie cały czas miga i ten dźwięk jest po przykręceniu kluczyka i odpaleniu

Marek Pozdrawiam i czekam na pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to jest jakiś problem z hamulcami może uszkodzony system ABS czy regulator siły hamowania :mysli:

dobrze by było podłączyć Vaga i sprawdzić co pokaże :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnij vaga- be4dziesz miał błedy i znajdziesz konkretną przyczyne, bo tak to wróżenie z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy jaką grupę 01 ?? możesz podpowiedzieć ?? bo używam vaga 4.9 polski i może czegoś sprawdzić nie mogę przez niego tylko muszę użyć vaga 311 dziękuje za zainteresowanie moim problemem [br]Dopisany: 12 Grudzień 2010, 10:11_________________________________________________Witam Panowie a na jakiej zasadzie działa czujnik płynu hamulcowego ?? jak jest płyn to robi zwarcie czy jak ?? bo jak tak to wystarczyło by chyba wypiąć kostkę i drucik wsadzić a i może ktoś posiada jakiś schemat od zbiorniczka może gdzieś kabel mam przerwany lub coś w tym stylu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej zasadzie działa czujnik płynu hamulcowego

czujniki najczęściej działają tak,że płyn podnosi element na daną wysokość i jeśli jest obieg-jest ok,płyn opada,a z nim element czujnika-obieg przerwany-komunikat na fisie :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień się z kimś na akumulatory, tak na parodniową próbę, miałem kiedyś podobny objaw w B5, po miesiącu takiego pikania zdechł całkowicie ( tylko to było w lato :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego błędu nie pokaże bo go nie ma też tak miałem i kilka razy na początku jak audJolkę kupiłem i w salonie vw koles powiedział mi żebym w zimie nie zostawiał auta na recznym bo po nocy może go troszkę przyłapać mrozik i wtedy bedzie taki fake odnosnie z hamulcami, odkąd tak robię nic podobnego mi sie nie przytrafiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a zauważyłem ze jak odłączę czujnik w zbiorniku od płynu hamulcowego to dalej piszczy i komunikat jest a podłącze to też dalej jest komunikat chyba gdzieś kabel jest przerwany może ktoś posiada schemat tego gdzie kable idą ??

najpierw dowiedz sie ile kosztuje czujnik -może to właśnie on jest winien,ew.podmień i zobaczysz efekty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego błędu nie pokaże bo go nie ma też tak miałem i kilka razy na początku jak audJolkę kupiłem i w salonie vw koles powiedział mi żebym w zimie nie zostawiał auta na recznym bo po nocy może go troszkę przyłapać mrozik i wtedy bedzie taki fake odnosnie z hamulcami, odkąd tak robię nic podobnego mi sie nie przytrafiło

a co ma zaciąganie ręcznego do tego? moze mi ktoś wytłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadnego błędu nie pokaże bo go nie ma też tak miałem i kilka razy na początku jak audJolkę kupiłem i w salonie vw koles powiedział mi żebym w zimie nie zostawiał auta na recznym bo po nocy może go troszkę przyłapać mrozik i wtedy bedzie taki fake odnosnie z hamulcami, odkąd tak robię nic podobnego mi sie nie przytrafiło

a co ma zaciąganie ręcznego do tego? moze mi ktoś wytłumaczyć?

Kolega pewnie pomylił kontrolki :gwizdanie:[br]Dopisany: 18 Grudzień 2010, 15:59_________________________________________________Myślę ze chodziło koledze o kontrolkę ręcznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi dokładnie o tą kontrolkę i przekazuje to czego dowiedziałem się w salonie i najwyraźniej coś wtym jest skoro nie mam zadnego problemu

zegary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale przecież napisałem ze mam aku centra 60 Ah nówka więc jak może być zły ?? czujnik sprawdziłem jest oki sprawny i dalej mam ten problem właśnie co ręczny do tego wykrzyknika?? czekam na dalszą pomoc może ktoś jest z okolic Dęblina i pomoże z zamiana sie na aku na pare dni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś takiego jak spadł śnieg a ja miałem jeszcze alu i mi się chyba co jakiś czas tam śniegu napychało i wszyscy twierdzili że wchodze w zakręty na ręcznym hamulcu, blokowało mi koło lewe z tyłu. Po pewnym czasie również mi się wyświetlił wykrzynik + migała kontrolka od ABS. W to samo popołudnie zmieniłem oponki tzn całe koła, fakt były tam bryły śniegu ( trzymam samochód pod blokiem ) założyłem zimówki + stalówka bez prześwitu i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pikanie wykrzyknika to właśnie tak jak koledzy mówią słabe napięcie akumulatora :wink4: Miałem a4 ze wskaźnikiem volt i raz muzyka za długo pograła i wyskoczył on migał, piszczał i rozrusznik nie zakręcił prawie i zdechł całkowicie akumulator :mysli: To były czasu szukało się prądu i z prostownikiem pod rękę :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi takie dziadostwo się paliło i pikało tydzień masakra i w końcu sie okazało że to uszkodzony czujnik ABS w przednim kole, wymiana i bala cisza! tylko nie wiem czy masz czujniki abs-u u siebie?[br]Dopisany: 16 Marzec 2011, 22:57_________________________________________________i palił mnie się tylko wykrzyknik w nawiasie[br]Dopisany: 16 Marzec 2011, 23:00_________________________________________________tanio nie było 160 zeta szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...