Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Spalanie oleju 3,0 ASN Proszę o pomoc


xxxDawidxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem audi a4 3,0 ASN z 2003 i ogólnie jestem zadowolony. Tylko mam pytanie do użytkowników takich aut o informacje o spalaniu benzyny mi ok 15 litrów, a co gorsza pali olej na 1000 km ok 0,5 litra byłem w serwisie i powiedzieli że silniki v6 tak mają??? Dla mnie dziwna odpowiedz. Kolega ma 2,0 TFSI i też mu olej spala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15/100 to normalne spalanie w mieście, oliwy pali dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie ma wycieków z silnika, ostatnio przechodziłem to u brata w ASN-ie wymiania simm wału, wałków rozrzadu oraz uszczelnienia chłodnicy oleju i teraz jest spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15l w mieście w Q to normalne, jeżeli masz jeszcze tipa to tym bardziej.

A spalanie oleju to zależy od tego jak jeździsz kolego, ale ASN lubi spalić trochę oliwy.

Przyczyny:

- uszczelniacze zaworów

- wycieki (simmering wału, wałków rozrządu itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam w tiptronicu i ostatnio mi doszedł do 18l/100km ale często sprawdzałem rozdział momentu między osiami w bocznym poślizgu :wink4: Normalnie bierze 14l.

W książce serwisowej (z tego co pamiętam) dopuszczalne jest 0,1 litra na 1000km. Jeśli bierze więcej to albo go spala (będzie widać po dymie z rurek) albo wyrzuca (będzie widać wyciek, tak jak było u mnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam asn i troche pobiera ale naprawdę minimalnie to normalka wcale się tym nie przejmuje .jak wymienie olej to do 8-9 tyś nic nie widać ale pozniej widzę na miarce może trzeba mieniać co 10 tyś pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej do B6 która jest do pobrania na stronie klubu wyczytałem że zużycie może wynosić Do 0,5l na 1000km :rolleyes: także w/g książki nie masz się czym martwić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...