Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytania i odpowiedzi jak używać napędu QUATTRO


Guregoru

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek dla osób, które mają quattro a nie wiedzą za bardzo jak go używać :wink4: Można zadawać pytania, a myślę że odpowiedzi od bardziej doświadczonych kolegów będzie sporo :good:

Można oczywiście też samemu napisać kilka porad o jeździe Q w zimę :wink4:

Ps. Jeżeli wątek się nie przyjmie proszę moderatorów o usunięcie go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jechać bokiem Panowie??

i jak oszczędzać sprzęgło??-- FLY mnie uświadomił dzisiaj że sprzęgło jest wrażliwsze w Quattro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może dało by radę scalić z tym wątkiem

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=174211.0

??

Po co :mysli: to jest wątek jak się ślizgać, wyjeżdżać z trudnych zasp etc. a nie jak zbudowany jest napęd na 4 i jakie są jego rodzaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kolega autor chce uzywac Q w swojej A4 :gwizdanie:

No oczywiście chodzi o bezpieczną jazdę w zimę :decayed: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przede wszystkim bez gwaltownych przyspieszen w zakretach (zwlaszcza gdy piec domaga) i uwazac na podsterownosc auta (wyrzuca przod z zakretu). Nie wiem czy wszystkie :a4fan: tak maja ale B5 (przynajmniej moja wersja) tak ma :confused4: To sa moje skromne spostrzezenia z ktorymi ktos moze oczywiscie sie nie zgodzic :naughty: Chetnie poczytam opinie innych uzytkownikow Q odnosnie sposobu prowadzenia auta zima :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wstawiam moje ślizganie z zeszłego roku. Proszę o łagodny wymiar kary :) Na swoją obronę mam tylko to, że było za ślisko, zmarznięty śnieg, lód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://poziek.wrzuta.pl/film/24KTewVFAOk/mov00006

:decayed:

w sumie to z podpowiedzi mogę powiedzieć, że jak już idzie bokiem to tylko dodawać więcej gazu :naughty: :naughty: :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziek daj pokazowe VIII w roli glownej :kox: Korde jakby ktos z was byl w Zakopcu tej zimy to mam trase na poslizganie sie nie do podjeba**a. Praktycznie 15km kretej drogi o minimalnym natezeniu ruchu wiec jezeli jest ktos chetny to prosze o kontakt priv. Satysfakcja gwarantowana :wink4: W sumie to zrobil sie OT jak dla mnie calkiem ciekawy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziek daj pokazowe VIII w roli glownej :kox: Korde jakby ktos z was byl w Zakopcu tej zimy to mam trase na poslizganie sie nie do podjeba**a. Praktycznie 15km kretej drogi o minimalnym natezeniu ruchu wiec jezeli jest ktos chetny to prosze o kontakt priv. Satysfakcja gwarantowana :wink4: W sumie to zrobil sie OT jak dla mnie calkiem ciekawy :rolleyes:

wierch nie jest alternatywa dla poczatkujacych :kox: a poza tym wszyscy gdzies u siebie maja takie swoje miejsca gdzie mozna polatac bokiem :gwizdanie:

ale jak ktos chce to rowniez zapraszam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kolega autor chce uzywac Q w swojej A4 :gwizdanie: Do ,,driftu" osobiscie polecam sposob Korzenia

ten sposob jest dobry do momentu jak auto nie zacznie Ci ladnie bokiem wypadac "z toru jazdy", wtedy albo lekki strzal ze sprzegla, albo reczny, sprzeglo i gaz zeby nie wyleciec np. z drogi.

poza tym nie wyobrazam sobie "nie uzywac" sprzegla podczas slizgania na drodze, czy jakims torze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rondzie jesli na lodzie smigam to daje najpierw gaz mocno, potem, odpuszczam zeby tyl uslizgnal, potem jak juz d*pa wyjdzie bokiem to but i na falujacym gazie jade kontrujac zeby caly czas byl w mocnym poslizgu...

z autopsji moge tylko dopisac ze na oblodzone rondo nie wiezdzam wiecej napedzony bo wtedy kraweznik na 100% jest grany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak kolega autor chce uzywac Q w swojej A4 :gwizdanie: Do ,,driftu" osobiscie polecam sposob Korzenia

poza tym nie wyobrazam sobie "nie uzywac" sprzegla podczas slizgania na drodze, czy jakims torze :)

Rozwim swa mysl,bo ja sobie nie moge wyobrazic jak sobie latac bokiem ze sprzeglem :gwizdanie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...