Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Ukręciłem korek oleju w misce. Co dalej??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

jak w temcie.... pilna pomoc potrzebna :wallbash:

Trzeba wymieniać całą miche olejową?? Dużo z tym roboty i drogo??

Opublikowano

jeśli ukręciłeś tak,że nie da rady niczym chwycić i odkręcić,to musisz tak,czy inaczej odkręcić miskę-są takie wykrętaki specjalne,do odkręcania urwanych śrub-wygląda to jak stożek,tyle,że ma lewy gwint-nawiercasz w urwanej śrubie małą dziurkę,wkładasz wykrętak i kręcisz w lewo-jak załapie-to w pewnym momencie stożkowa budowa wykrętaka "wkręci" sie w śrubę-odkręcając ją,ostateczność to wymiana całej miski :wink4:

podjedz gdzieś do mechanika,czy ślusarza-powinni mieć takie wykrętaczki :wink4:

Opublikowano

wiertarka i wiercisz :) nawierc lekko ok 0,3 cm i spruboj lekko zapunktowac na krzyz po czym sproboj srubokretem krzyzakiem chyba ze masz ostro zapieczona ta srube wtedy zwalka miski sie szykuje jak opisal kolega wyzej

Opublikowano

nic tam nie trzeba zdejmować,wywierć dziure wkręć stożkowy wykrętak i nie ma h..ja że nie odkręcisz.opiłki metalu spłyną z olejem także tym sie nie przejmuj.

Opublikowano
  • Autor

Możecie mi pokazać mniej więcej jak to wygląda?? :notworthy:

Jest tragedia bo samochód w tej chwili jest mi mega potrzebny, a chwilowo z kasą nie za wesoło więc wolał bym nie wywalać michy narazie. :wallbash:

Opublikowano

Możecie mi pokazać mniej więcej jak to wygląda?? :notworthy:

Jest tragedia bo samochód w tej chwili jest mi mega potrzebny, a chwilowo z kasą nie za wesoło więc wolał bym nie wywalać michy narazie. :wallbash:

jedz do mechanika i ci to ogarnie

bedzie szybciej i bezpieczniej

Opublikowano

Możecie mi pokazać mniej więcej jak to wygląda?? :notworthy:

Jest tragedia bo samochód w tej chwili jest mi mega potrzebny, a chwilowo z kasą nie za wesoło więc wolał bym nie wywalać michy narazie. :wallbash:

jedz do mechanika i ci to ogarnie

bedzie szybciej i bezpieczniej

:good: :good: :good: Buba dobrze mówi, nie baw się tylko jedź, taka operacja nie powinno drogo wynieść.

Opublikowano

Możecie mi pokazać mniej więcej jak to wygląda?? :notworthy:

Jest tragedia bo samochód w tej chwili jest mi mega potrzebny, a chwilowo z kasą nie za wesoło więc wolał bym nie wywalać michy narazie. :wallbash:

Mniej więcej tak:

2_img_6877.jpg

Opublikowano
  • Autor

W mojej okolicy mechanicy mają teraz urwanie głowy, wolne terminy w poniedziałek :wallbash:

Kupiłem taki zestaw jak Kimi pokazał, zobaczymy co z tego wyniknie.

Dzięki wielkie panowie :notworthy:

Opublikowano

powodzenia , daj znać jak ci poszło.

Opublikowano
  • Autor

było dobrze... do puki wkrętak sie nie złamał jak już odkręcałem :wallbash:

Jutro demontaż miski ;(

Opublikowano

jak będziesz to odkręcał następnym razem-staraj sie to robić pod idealnym kątem-wkrętak ma byc w tej samej linii,co śruba-pewnie to była przyczyna ułamania się,lub po prostu słaby stop-czasem tak bywa :confused4:

Opublikowano

Miałem to samo.Znajomy mechanik naspawał mi nakrętkę na korek (taką od piasty koła z kołnierzem) i konkretnym kluczem to zruszył.Tak było w ADR.

Opublikowano

zgadza sie . mig do reki nakrętka i pojdzie nie ma bata. jak ukręcisz jeszcze raz znowu naspawaj nakrętke. nie baw sie w żadne wykrętaki. dobre kosztują majątek a taniocha szybko pęka

nie takie śruby sie w ten sposób odkręcało. :>

Opublikowano
  • Autor

Następnym razem będe wiedział co robić... A teraz skończyło sie wyminą miski :disgust:

W sumie to i tak dobrze bo troszke sie sączył olej spod niej.

Nie macie pojęcia jak ciężko jest dostać miskie do 1.8t. Ale pasuje od 1.9 TDI :shocked: moja nowa jest od passata 1.9.

Cały dzień nad tym spędziłem z kumplem.

A tak na przyszłość jak ktoś urwie śrube przy misce i nie będzie się sączyło z korka to ( jak ma) niech sobie odkręci czujnik poziomu oleju i olej spłynie tak samo jak przez korek :good:

Dzięki Panowie za wszystkie rady :notworthy:

Opublikowano

mówiłem żeby odrazu do mechaniola iść :gwizdanie:

Powodzenia :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.