Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Ukręciłem korek oleju w misce. Co dalej??


szymongt

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli ukręciłeś tak,że nie da rady niczym chwycić i odkręcić,to musisz tak,czy inaczej odkręcić miskę-są takie wykrętaki specjalne,do odkręcania urwanych śrub-wygląda to jak stożek,tyle,że ma lewy gwint-nawiercasz w urwanej śrubie małą dziurkę,wkładasz wykrętak i kręcisz w lewo-jak załapie-to w pewnym momencie stożkowa budowa wykrętaka "wkręci" sie w śrubę-odkręcając ją,ostateczność to wymiana całej miski :wink4:

podjedz gdzieś do mechanika,czy ślusarza-powinni mieć takie wykrętaczki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tam nie trzeba zdejmować,wywierć dziure wkręć stożkowy wykrętak i nie ma h..ja że nie odkręcisz.opiłki metalu spłyną z olejem także tym sie nie przejmuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pokazać mniej więcej jak to wygląda?? :notworthy:

Jest tragedia bo samochód w tej chwili jest mi mega potrzebny, a chwilowo z kasą nie za wesoło więc wolał bym nie wywalać michy narazie. :wallbash:

jedz do mechanika i ci to ogarnie

bedzie szybciej i bezpieczniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pokazać mniej więcej jak to wygląda?? :notworthy:

Jest tragedia bo samochód w tej chwili jest mi mega potrzebny, a chwilowo z kasą nie za wesoło więc wolał bym nie wywalać michy narazie. :wallbash:

jedz do mechanika i ci to ogarnie

bedzie szybciej i bezpieczniej

:good: :good: :good: Buba dobrze mówi, nie baw się tylko jedź, taka operacja nie powinno drogo wynieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pokazać mniej więcej jak to wygląda?? :notworthy:

Jest tragedia bo samochód w tej chwili jest mi mega potrzebny, a chwilowo z kasą nie za wesoło więc wolał bym nie wywalać michy narazie. :wallbash:

Mniej więcej tak:

2_img_6877.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz to odkręcał następnym razem-staraj sie to robić pod idealnym kątem-wkrętak ma byc w tej samej linii,co śruba-pewnie to była przyczyna ułamania się,lub po prostu słaby stop-czasem tak bywa :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie . mig do reki nakrętka i pojdzie nie ma bata. jak ukręcisz jeszcze raz znowu naspawaj nakrętke. nie baw sie w żadne wykrętaki. dobre kosztują majątek a taniocha szybko pęka

nie takie śruby sie w ten sposób odkręcało. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem będe wiedział co robić... A teraz skończyło sie wyminą miski :disgust:

W sumie to i tak dobrze bo troszke sie sączył olej spod niej.

Nie macie pojęcia jak ciężko jest dostać miskie do 1.8t. Ale pasuje od 1.9 TDI :shocked: moja nowa jest od passata 1.9.

Cały dzień nad tym spędziłem z kumplem.

A tak na przyszłość jak ktoś urwie śrube przy misce i nie będzie się sączyło z korka to ( jak ma) niech sobie odkręci czujnik poziomu oleju i olej spłynie tak samo jak przez korek :good:

Dzięki Panowie za wszystkie rady :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...