Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ATJ] Zmiana żarówki kierunkowskazu przedniego


fmaverick

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Spaliła mi się żarówka przedniego kierunkowskazu od strony kierowcy, dodam, że mam ori xenony, zajrzałem tam, ale dostęp wydaje mi się być dość utrudniony, więc nasuwa się pytanie, czy jest jakiś sposób na zmianę tej żarówki, czy może trzeba wyciągać całą lampę??

z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjąć całą lampę bo jest trudny dostęp jak piszesz.

Odkręcisz tylko trzy torxy i lampa na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś miałem ten problem i zdecydowałem się wyciągnąć całą lampę bo nie byłem w stanie przekręcić wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

czyli pozostaje mi wyjęcie lampy, a czy jest może coś na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy jej wyciąganiu?

i jeszcze jedno pytanie, jaka jest tam żaróweczka, żebym nie musiał 2 razy tej lampy wyciągać :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka żółta 21W, na każdej stacji benzynowej taką znajdziesz, chyba 4zł płaciłem,

co do wyciągania lampy to tak jak kolega wcześniej napisał odkręcasz 3 torx-y tylko musisz mieć długi klucz do tej dolnej, no i uważaj na plastikowy zaczep znajdujący się w dolnej części lampy przy grilu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wyciągania lampy to tak jak kolega wcześniej napisał odkręcasz 3 torx-y tylko musisz mieć długi klucz do tej dolnej

a mógłbyś mi jakoś bliżej określić gdzie jest ta dolna śruba? bo tak na pierwszy rzut oka to jej nie znalazłem

i jeszcze jedno pytanie, czy podczas wyjmowania lampy muszę "odłączyć" czy wyciągnąć ramię regulatora wysokości, czy znajduje się on w reflektorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poświeć sobie latarką od góry, znajduje się ta śruba po przeciwnej stronie jak ten plastikowy zaczep czyli nie po stronie grila tylko błotnika, regulacja wysokości znajduje się w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poświeć sobie latarką od góry, znajduje się ta śruba po przeciwnej stronie jak ten plastikowy zaczep czyli nie po stronie grila tylko błotnika, regulacja wysokości znajduje się w środku

czyli ta śruba znajduje się w komorze silnika, ja jej szukałem od strony zderzaka pod lampą,

a ten plastikowy zaczep, to jak powinienem wyjmować reflektor żeby go nie uszkodzić? tzn. mam wyciągać lampę np. pod kątem 45 st do osi auta? czy może jeszcze jakoś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz dwie śruby z góry, później tą na dole ,widać ją przez otwór przedniego pasa tuż przy błotniku.

Lampę po odkręceniu delikatnie odsuwasz w stronę błotnika aby wyczepić zaczep znajdujący się na dole lampy ,od strony chłodnicy.

Następnie wyciągasz ją ,zaczynając od środka lampy.

Powinno pójść, tylko delikatnie nienerwowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówka zmieniona :> wszystkim którzy się wypowiedzieli bardzo dziękuję za pomoc

niestety przy zakładaniu lampy ta 3, najdłuższa śruba wpadła mi do komory silnika :wallbash: i teraz mam pytanie, czy aby zdjąć tą płytę pod silnikiem to muszę zdjąć zderzak?? dostęp do kanału, żeby wejść pod auto będę miał dopiero za jakiś tydzień do tego czasu zrobię ponad tysiąc kilometrów i nie mam zielonego pojęcia czy ta śruba się tam uchowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda ci się delikatnie odgiąć dokładkę zderzaka. Mi spadła nasadka 2 miesiące temu , zdejmowałem zderzak w weekend i wtedy wystarczyło z przodu odczepić i wyleciała więc powinna się uchować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zderzaka nie musisz zdejmować, (przód 3 śruby, na środku 3- łączenie z osłoną skrzyni no i przy nadkolach)

zlokalizuj ją, ustaw auto pod skosem a jak będziesz miał fart to popukaj od dołu i może przesunie Ci się w dogodne miejsce i wypadnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to tak w swojej furze:

lewy kierunkowskaz wymieniła mi żona :naughty: szczupła łapka się zmieściła i wykręciła żarówkę. Krótko i na temat!!

prawy kierunkowskaz:

wymieniłem sam :grin: mianowicie: zdjąłem dolot powietrza do filtra. Później porozłączałem i odkręciłem filtr podnosząc go do góry (bez rozpinania do końca) co wystarczyło by wykręcić i wyjąć żarówkę.

zero odkręcania lamp. Czas realizacji zadania 15 minut od A do Z.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wole jednak wykręcić lampę 2 minuty z szukaniem torxa wykręcenie 3 śrubek i wymiana żarówki 30 sekund :)

Ale każdy woli inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie a niby dlaczego ??

Lampy nie reguluje się na śrubach mocujących lampę. Śruby do regulacji zostają nietknięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez zdecydowanie polecam zdejmowanie lamp. Sciagalem juz je 10 jak zmienialem na ledowe pozycyjki / kierunki i operacja trwa minute na lampe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...