Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Zimowe Poranne odpalanie TDI... jak to powinno wyglądać ?


smoku666

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli jesteś w stałym związku i mieszkacie razem,to jest jeszcze 5-ąty sposób :cool1:

od razu po przebudzeniu wysyłasz kobitę (czy co tam masz) po ciepłe bułeczki,oczywiście do piekarni po drugiej stronie miasta :naughty:,w ten sposób masz dodatkowe parę minut żeby poleżeć,możesz wziąć spokojnie prysznic,zerknąć na forum,dodatkowo na śniadanko jesz świeże,ciepłe bułeczki,a śniadanie to najważniejszy posiłek dnia,gazetkę też może przy okazji kupić :kawa:

no i wychodzisz i masz odśnieżone,rozgrzane autko,nagrzane wnętrze,nie katujesz silnika na mrozie,dla turbinki też lepiej,same plusy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh gorzej jak kobita nie umie jeździć porządną furą i będzie "przeciągać" na każdym biegu twojego jeszcze zimnego furacza :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko ciekawe jak żona,kochanka itp...będzie przez te kilka(naście min.)użytkowała sprzęt :decayed::thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki,niema idealnego sposobu :cool1:

ale przynajmniej będziecie mogli przy sprzedaży auta powiedzieć kupującemu -panie,nigdy nawet nie odpaliłem auta na mrozie,przysięgam- :cool1: ,i gość może nawet z wariografem przyjść :gwizdanie: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odśnieżam wchodzę i w picke i na gaz ile fabryka dała :good: :good: ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwieram garaz odpalam czkam pare sek wyjezdzam, wysiadm, zamykam garaz, wsiadam i jade pomalu sie rozpedzajac nie przekraczajac 2000 rpm i tak przez parnascie min az nie zacznie z ogrzewania leciec w miare cieple powietrze pozniej juz troszke dynamiczniej a gdy osiagnie ok 70 na wskazniku to juz mozna w miare normalnie rozpedzac bo przy obecnych temp to ciezko rozgrzac auto bez wiekszych obrotow do wymaganych 90 stopni nawet przez kilkanascie km tak jak wyzej koledzy napisali wazne rowniez zeby nie przyspieszac gwaltownie bo turbinka dostaje łomot :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odśnieżam wchodzę i w picke i na gaz ile fabryka dała :good: :good: ha ha

Mialem kumpla w bylej pracy. Angol-polglowek. Mial Suzuki osobowke z jakims silniczkiem 1.6 chbya tylko ze benzyna. Robilsimy na nocki. W zime koles po pracy rano, odpalal wozek i od razu KITA po odpaleniu na jałowym - i tak z 20-30 sekund gdzies pod 4000-5000tys obrotow zeby sie silnik nagrzal

po tym zabiegu dopiero odjezdzal. Sa ludzie i parapety. :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4000-5000tys obrotow zeby sie silnik nagrzal

no jak chłopakowi zimno było to co :thumbdown::decayed:

ja chyba normalnie zakrywał bym uszy żeby nie słyszeć tej masakry :kox: i nie ważne czy klekotek czy benzynka - szkoda serducha autka ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no moj "szwagier" to samo robi tylko ze stara toyota 1.8 diesel odpala i od razu pare butow na gaz sie nie pierniczy :tongue4: z tylu chmura dymu to czarnego to bialego ale to stare auto za ktore dal cos kolo 500 zl wiec tam az tak to nie boli :decayed: ale w kazdym przypadku nie jest to madre :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odśnieżam wchodzę i w picke i na gaz ile fabryka dała :good: :good: ha ha

Mialem kumpla w bylej pracy. Angol-polglowek. Mial Suzuki osobowke z jakims silniczkiem 1.6 chbya tylko ze benzyna. Robilsimy na nocki. W zime koles po pracy rano, odpalal wozek i od razu KITA po odpaleniu na jałowym - i tak z 20-30 sekund gdzies pod 4000-5000tys obrotow zeby sie silnik nagrzal

po tym zabiegu dopiero odjezdzal. Sa ludzie i parapety. :polew: :polew: :polew: :polew:

Jak się nazartach nie znasz to twój problem miałem 5 audików i żadnego nie zatarłem :polew: :polew:[br]Dopisany: 16 Grudzień 2010, 21:15_________________________________________________

Odśnieżam wchodzę i w picke i na gaz ile fabryka dała :good: :good: ha ha

Mialem kumpla w bylej pracy. Angol-polglowek. Mial Suzuki osobowke z jakims silniczkiem 1.6 chbya tylko ze benzyna. Robilsimy na nocki. W zime koles po pracy rano, odpalal wozek i od razu KITA po odpaleniu na jałowym - i tak z 20-30 sekund gdzies pod 4000-5000tys obrotow zeby sie silnik nagrzal

po tym zabiegu dopiero odjezdzal. Sa ludzie i parapety. :polew: :polew: :polew: :polew:

Jak się na żartach nie znasz to twój problem miałem 5 audików i żadnego nie zatarłem :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja schodzę, odpalam auto, mam coś co sie nazywa "mokre webasto" pierwsze słyszę:) odśnieżam auto, czekam na dziewczynę i po paru minutach spokojnie odjeżdżam. do momentu rozgrzania autka do 90stopni nie szaleje. Metoda podpatrzona od ojca który transitem zrobił 1300000 km. tak tak nie pomyliłem się:) sprawdzona metoda bo auto ciągle w super stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram sposób 2 wchodzę do autka potem odśnieżam i ruszam delikatnie nie przekraczając obrotów powyżej 2 tyś. , stary sprawdzony sposób :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsniezam auto.Miotelke na fajrant zawsze zabieram do domu bo jak jest przysypany sniegiem i trzeba otworzyc drzwi zeby wyjac miotelke to zawsze troche sniegu wsypie sie do samochodu.Tak wiec wychodze z domu juz z miotelka,odsniezam i wtedy otwieram drzwi i wsiadam ale tylko wkladam jedna noge zeby nacisnac pedal sprzegla i odpalam.Nastepnie biore skrobaczke ktora zawsze znajduje sie w pojezdzie i skrobie szyby co zajmuje mi najwyzej kilka minut.Otrzepuje buty,wsiadam i jade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle wstawiam audike do ogrzewanego garazu i wtedy zapalam silnik, otwieram garaz brame, wyjezdzam, zamykam garaz i brame i powoli jade:)

natomiast gdy auto zostaje na polu to wtedy tylko i wyłącznie opcja 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 2 i 3 jest ok, a jak się mieszka w bloku np to zawsze można odpalić autko, po odpaleniu zamknąć drugim kluczykiem i wracamy na kawke do puki autko się nie rozgrzeje.... Co do czasu grzania to zależy od temperatury, jak były mrozy -20 to owszem czekałem 15 min aż auto się rozgrzało, wiadomo wyjeżdżając w trasę nie zawsze mamy możliwość delikatnego dawkowania gazu zwłaszcza jak włączamy się do ruchu, więc lepiej rozgrzać autko przed jazdą.... proste i logiczne...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...