Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Samoczynne zamykanie samochodu


Marioo22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kilka razy zdarzyło mi się że po wyjściu z samochodu zapomniałem wcisnąć pilota i zamknąć samochód, czy można to jakoś zaprogramować, chodzi mi o to ze jak zapomnę wcisnąć przycisk na pilocie, to samochód po paru minutach sam się zamknie - tak jest w niektórych samochodach. Jeśli ktoś posiada wiedzę w tym temacie z góry dziękuje. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zamknie po kilkudziesięciu sek. jeżeli , po zamknięciu ( naciśnięciu przycisku "zamknij" ) przypadkowo naciśniesz przycisk "otwórz" na pilocie i nie otworzysz w tym czasie drzwi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza |Panowie,ale problem jest innego rodzaju-chodzi o to,że jak kolega wychodzi z auta i zapomni je zamknąć,to czy jest możliwość samozamknięcia :wink4:

w seryjnym alarmie-nie ma takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko sie zgadza |Panowie,ale problem jest innego rodzaju-chodzi o to,że jak kolega wychodzi z auta i zapomni je zamknąć,to czy jest możliwość samozamknięcia :wink4:

w seryjnym alarmie-nie ma takiej opcji

było by to według mnie za bardzo skomplikowane :wink4:

dana centralka musiała by mieć sygnał , że m.in. wyjąłeś już kluczyk ze stacyjki , że otwarłeś i zamknąłeś drzwi ... itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu najlepiej niech sie wypowiedzą Ci co takie rzeczy montują-według mnie-jest to niebezpieczna opcja-zostawiasz klucz w bagażniku,bo coś tam wyjmujesz-przypadkowe zamknięcie-i wołasz o pomoc,to samo z drzwiami-kładziesz na fotelu,bo wyjmujesz cos z auta-zamykasz i też wołasz po pomoc,albo walisz do domu po drugi klucz :cool1: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest coś takiego w BMW kluczyk możesz mieć cały czas w kieszeni, jak podchodzisz do auta to ci się otwiera, naciskasz Start/Stop (bez wkładania kluczyka) i jedziesz, po dotarciu do celu tylko znowu przycisk Start/Stop i pierdu drzwiami. Po odejściu od auta na określoną odległość samo się zamknie i uzbroi alarm :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest coś takiego w BMW kluczyk możesz mieć cały czas w kieszeni, jak podchodzisz do auta to ci się otwiera, naciskasz Start/Stop (bez wkładania kluczyka) i jedziesz, po dotarciu do celu tylko znowu przycisk Start/Stop i pierdu drzwiami. Po odejściu od auta na określoną odległość samo się zamknie i uzbroi alarm :wink4:

Tak ale nie potrzebujesz "kluczyka" (czy w tym przypadku jest to jakiś transpondera itp.) wkładać do stacyjki , jak wspomniałeś możesz mieć go cały czas w kieszeni ... w A4 niestety tak jak wspomniał Dominik prędzej czy później zostałbyś z zatrzaśniętym kluczykiem w środku samochodu :wink4:

... poza tym czy tak ciężko nacisnąć na symbol kłódki na pilocie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest coś takiego w BMW kluczyk możesz mieć cały czas w kieszeni, jak podchodzisz do auta to ci się otwiera, naciskasz Start/Stop (bez wkładania kluczyka) i jedziesz, po dotarciu do celu tylko znowu przycisk Start/Stop i pierdu drzwiami. Po odejściu od auta na określoną odległość samo się zamknie i uzbroi alarm :wink4:

Tak ale nie potrzebujesz "kluczyka" (czy w tym przypadku jest to jakiś transpondera itp.) wkładać do stacyjki , jak wspomniałeś możesz mieć go cały czas w kieszeni ... w A4 niestety tak jak wspomniał Dominik prędzej czy później zostałbyś z zatrzaśniętym kluczykiem w środku samochodu :wink4:

... poza tym czy tak ciężko nacisnąć na symbol kłódki na pilocie :mysli:

zgadzam się :good: :good: :wink4:

ale w jakimś stopniu rozumiem Mario22 - czasem człowiek jest bardzo zakręcony :kox: wk...ony czymś :wallbash: i czasem może po prostu pieprznąć drzwiami i iść.................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jest coś takiego w BMW kluczyk możesz mieć cały czas w kieszeni, jak podchodzisz do auta to ci się otwiera, naciskasz Start/Stop (bez wkładania kluczyka) i jedziesz, po dotarciu do celu tylko znowu przycisk Start/Stop i pierdu drzwiami. Po odejściu od auta na określoną odległość samo się zamknie i uzbroi alarm :wink4:

Tak ale nie potrzebujesz "kluczyka" (czy w tym przypadku jest to jakiś transpondera itp.) wkładać do stacyjki , jak wspomniałeś możesz mieć go cały czas w kieszeni ... w A4 niestety tak jak wspomniał Dominik prędzej czy później zostałbyś z zatrzaśniętym kluczykiem w środku samochodu :wink4:

... poza tym czy tak ciężko nacisnąć na symbol kłódki na pilocie :mysli:

zgadzam się :good: :good: :wink4:

ale w jakimś stopniu rozumiem Mario22 - czasem człowiek jest bardzo zakręcony :kox: wk...ony czymś :wallbash: i czasem może po prostu pieprznąć drzwiami i iść.................

czasami po prostu wyleci z głowy jak bierzesz jakieś zakupy z bagażnika albo coś ;)

ale taki bajer byłby bardzo skomplikowany i czy tak bardzo przydatny :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak bardzo przydatny :mysli: w sumie sam sobie odpowiedziałeś jozek726 pierwszym zdaniem :> jak masz pełne ręce zakupów to czasem się wszyscy wk....my jak trzeba położyć torby i macać się po kieszeniach mówiąc "do której kieszenie włożyłem te je..ne kluczyki" :polew: :polew: :polew: znam to z własnego doświadczenie, chociaż by wczoraj pod Hipermarketem :kox: :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedenaście lat jeździłem samochodem w którym był zamontowany alarm z funkcją samouzbrajania i zamykania samochodu (alarm Cheetah). Po wyłączeniu stacyjki, otwarciu i zamknięciu drzwi, po czterdziestu sekundach drzwi się zamykały i alarm się uzbrajał. Przez jedenaście lat dwa razy zdarzyło mi się, że kluczyki zostały w środku; raz zrobił to mechanik w zakładzie, mimo iż uprzedzałem go o tym, a raz zrobiłem to sam. Rada na to jest prosta; trzeba sobie dorobić zwykły płaski kluczyk - tylko do awaryjnego otwierania drzwi i przechowywać go w portfelu. Na dalsze wakacyjne wyjazdy i tak dawałem żonie drugi komplet kluczyków :wink4:. Samozamykanie to funkcja bardzo wygodna, szybko też uczy, że kluczyków nie zostawia się w stacyjce :>. Po przesiadce na samochód, którym teraz jeżdżę bardzo brakowało mi tej funkcji. Na początku notorycznie zostawiałem samochód otwarty. Biorąc jednak pod uwagę postęp jaki dokonał się przez ostatnie dziesięć lat wydaje mi się, że obecnie powinny być oferowane alarmy z funkcją samozamykania i samouzbrajania sprawdzające czy kluczyki nie znajdują się w stacyjce :naughty:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno za niedługo się pojawią takie (może już są) ale nie można wszystkiego "naraz" , wejdą do sprzedaży i będą kosztowały krocie bo to będzie nowość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być taka opcja-tyle,że nie jak auto z taśmy zjeżdża.

Opcja w kodowaniu.Kto chętny to sobie koduje lub do ASO i 200PLN :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do tego wykorzystać blokadę zapłonu z kartą zbliżeniową (Tytan DS050, AMT KD-2006). Z wyjścia na dodatkową blokadę zrobić -(minus). Trzeba dorobić układ, który stały sygnał po aktywacji blokady zamieni na impuls np. 0,5sek.

Przy odrobinie chęci, można zrobić w ten sam sposób otwieranie. Taki rzeźbiony Keyless entry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do tego wykorzystać blokadę zapłonu z kartą zbliżeniową (Tytan DS050, AMT KD-2006). Z wyjścia na dodatkową blokadę zrobić -(minus). Trzeba dorobić układ, który stały sygnał po aktywacji blokady zamieni na impuls np. 0,5sek.

Przy odrobinie chęci, można zrobić w ten sam sposób otwieranie. Taki rzeźbiony Keyless entry

Ale według mnie po co to komu ??? ... zbliżysz się do auta i się otworzy ... wow :chytry:

przykład ... ktoś za***ie Ci kluczyki i będzie szukał na parkingu samochodu ... nie wiele będzie miał do roboty ...

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do tego wykorzystać blokadę zapłonu z kartą zbliżeniową (Tytan DS050, AMT KD-2006). Z wyjścia na dodatkową blokadę zrobić -(minus). Trzeba dorobić układ, który stały sygnał po aktywacji blokady zamieni na impuls np. 0,5sek.

Przy odrobinie chęci, można zrobić w ten sam sposób otwieranie. Taki rzeźbiony Keyless entry

Ale według mnie po co to komu ??? ... zbliżysz się do auta i się otworzy ... wow :chytry:

przykład ... ktoś za***ie Ci kluczyki i będzie szukał na parkingu samochodu ... nie wiele będzie miał do roboty ...

:hi

robert to już jest extremalna sytuacja :polew: nie czepiajmy się :polew: :polew: generalnie przecież to służy ludziom grzecznym :gwizdanie: :gwizdanie: :cool1: :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład ... ktoś za***ie Ci kluczyki i będzie szukał na parkingu samochodu ... nie wiele będzie miał do roboty

jak Ci dzwignie normalny klucz z pilotem-też za dużo roboty nie będzie miał...z resztą,jak ktoś kradnie Ci kluczyk-zazwyczaj wcześniej obserwował,czym przyjechałeś i gdzie to stoi- marny argument Robert :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykład ... ktoś za***ie Ci kluczyki i będzie szukał na parkingu samochodu ... nie wiele będzie miał do roboty

jak Ci dzwignie normalny klucz z pilotem-też za dużo roboty nie będzie miał...z resztą,jak ktoś kradnie Ci kluczyk-zazwyczaj wcześniej obserwował,czym przyjechałeś i gdzie to stoi- marny argument Robert :wink4:

ale wtedy nawet nie musi szukać ... starczy przejść się po parkingu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy nawet nie musi szukać ... starczy przejść się po parkingu :wink4:

z normalnym pilotem też-idzie i naciska sobie,jak mu kierunki błysną-wie ,które to auto :tongue4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...