Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Nierówno pracuje po naprawie pompy wtyskowej


dobis1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem szukałem i nie mogę znaleźć... A więc miałem do wymiany tulejki na pompie wtryskowej i poszła do naprawy dzisiaj zmontowałem do kupy wszystko i tak: po odpaleniu (odpowietrzeniu) zapalił ok i chodził dobrze. Skręcałem dalej graty i co jakiś czas odpalałem i zaczął tak nierówno chodzić jakby nie na wszystkie gary(myślałem że jeszcze może coś zapowietrzone i będzie ok. Złożyłem wszystko i nie jest ok. VAG nie pokazuje żadnego błędu a na wolnych obrotach telepie silnikiem jakby nie palił na wszystkie gary lub wtrysk by lał. Na początku faktycznie w 013 było ponad -3.00 ale falowałem obrotami i się wyrównało do ok +0.60. Auto przyśpiesza normalnie a po puszczeniu gazu telepie. Jeszcze taki szczegół że po dodawaniu stopniowo gazu od zera nie idzie równo tylko wskakuje na ok 1800 a dalej już równo. Przed demontażem pompy wszystko grało jak w zegarku. Czy ja coś spitoliłem czy pompiarz?? Niby była sprawdzana pompa po zmontowaniu. Jeszcze do niego nie dzwoniłem. Macie drodzy koledzy jakieś sugestie co mogę sprawdzić. Logów dynamicznych nie dam rady zrobić bo mam padniętą baterię w lapie. Ale jeśli bez tego się nie obędzie to coś wykombinuję. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, myślałem też już o tym ale zaraz lece do roboty także sprawdzę dopiero jutro. Ale to by się spitoliło przez demontaż pompy??[br]Dopisany: 18 Grudzień 2010, 12:42_________________________________________________Koledzy czy możliwe że pompiarz przy rozbieraniu pompy do wymiany tulejek odkręcał nastawnik i go źle przykręcił i to może być przyczyna nierównej pracy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy założeniu wszystkiego nie została ustawiona dawka. Jeśli będzie za duża to na wolnych nie będzie chodzić równo. Jeśli cała pompa była wyjęta należy na nowo ustawić kąt wtrysku i dawkę. Odpal Vag i w grupie 000 chyba 2 i 4 wartość jeśli dobrze pamiętam.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt wtrysku ustawiłem i jest ok ale dawki nie ruszałem. Sprawdzę to. Dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka powinna być w przedziale 15-30 przynajmniej tak było w 1Z. Z czego mniejsza liczba=większa dawka. Mi poniżej 10 zaczynało telepać silnikiem. I reguluj z wyczuciem bo tam 1mm to duża różnica :) I nie koniecznie ustawiaj na tą najmniejszą. Osobiście miałem na granicy równej pracy (dość duża) a zwiększenia spalania nie zauważyłem, za to poprawia się reakcja na gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawka powinna być w przedziale 15-30 przynajmniej tak było w 1Z. Z czego mniejsza liczba=większa dawka. Mi poniżej 10 zaczynało telepać silnikiem. I reguluj z wyczuciem bo tam 1mm to duża różnica :) I nie koniecznie ustawiaj na tą najmniejszą. Osobiście miałem na granicy równej pracy (dość duża) a zwiększenia spalania nie zauważyłem, za to poprawia się reakcja na gaz :)

Tak to sie ustawia w ubogiej diagnostyce w grupie 000,ty sprawdz 001 drugie okienko.Najlepiej zaloguj z 1min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Faktycznie była za duża dawka ustawiona, być może pompiarz odkręcał nastawnik. Ustawiłem tak jak powinno być i jest gitara. Dzięki wszystkim za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jakiś słaby majster jak Ci w takim stanie auto oddał :gwizdanie: Ale dobrze że już wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem samą pompę wszystko sam rozbierałem i składałem. Nastawnik pompiarz poprostu przykręcił na oko bo nie mógł go wyregulować do auta (tak przynajmniej wnioskuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...