Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] A4 Avant 2.0 TFSi Quattro


loop

Rekomendowane odpowiedzi

2.0 tfsi + q + s-tronic - idealny set up da mnie :)

w skrzyni jest tryb sport?

może na tym non stop jeżdzisz :wink4:

zresztą po Wawie w korkach każde spalanie możliwe

a to 335i to na lato fajna opcja :wink4:

jaka buda? wrzuć jakąś fotkę poglądową :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro ty piszesz ,że masz średnie spalanie 8,7 to wynika że jeżdzisz tylko w trasy,czy się mylę :mysli:

z tych 65tys to około 25-30tys to tylko miasto, FIS może przekłamuje ale z tego co sprawdzałem to tak około 0,2-0,3L/100km

ja kolejne auto to koniecznie z Q i chyba też z S-tronic bo za leniwy jestem na manaula w tej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spalanie zupelnie normalne.

kuredu, zauwaz, ze kolega jezdzi w Warszawie... tutaj sa troche inne warunki niz w innych miastach. Zeby czasem sie gdzies dostac trzeba zaliczyc mase swiatel, sporo wieksze korki... to sie przeklada na spalanie, bo trzeba jakos ruszyc z miejsca tego Avanta w Q.

Ja jezdzac spokojnie po Warszawie mam 12-15l, a krotsze odcinki to minimum 16-18l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że jest q to pali więcej, ale ja po 65tys od nowości na FIS mam 8,7L a powoli mi się rzadko zdarza jeździć. w mieście w korkach mam 12-13 a jak jest średni ruch to 10L nie przekraczam nigdy,

trasa przy naprawdę agresywnej jeździe 11L, a średnio trasy około 8-9L więc serio nie wiem jakim cudem masz takie spalanie. tyle co piszesz to s4 yamahy pali...

Nie wiem skąd u Ciebie to zdziwienie, Moje 2.0 TFSI pali średnio nie mniej niż 13, głównie po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że jest q to pali więcej, ale ja po 65tys od nowości na FIS mam 8,7L a powoli mi się rzadko zdarza jeździć. w mieście w korkach mam 12-13 a jak jest średni ruch to 10L nie przekraczam nigdy,

trasa przy naprawdę agresywnej jeździe 11L, a średnio trasy około 8-9L więc serio nie wiem jakim cudem masz takie spalanie. tyle co piszesz to s4 yamahy pali...

Nie wiem skąd u Ciebie to zdziwienie, Moje 2.0 TFSI pali średnio nie mniej niż 13, głównie po mieście.

po pierwsze Turek to nie miasto, po drugie Twojego szrota nie biore pod uwagę :tongue4:

a co do korków warszawskich to wszystko rozumiem ale nie moge zrozumieć że335i bmw pali w podobnych warunkach tyle samo co wg mnie bardzo oszczędny tfsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

335i jest wbrew pozorom bardzo oszczędnym jak na auto o tej mocy oczywiście samochodem.

miałem poprzednio bmw 330i i tam spalanie było na podobnym poziomie co w 335i a nawet wyższe.

Może wynika to z faktu że maksymalny moment obrotowy (400NM) ma już przy 1200 obr. i bardzo ładnie idzie z dołu ,co się przekłada na to,że nie trzeba jej piłować

...sam już nie wiem w sumie :confused4:

Jak przyjdzie wiosna i jej nie sprzedam to wrzucę fotki odnośnie jej spalania,żeby nie było że jestem gołosłowny :>

Widzę jednak ,ze te moje spalanie w tym audi nie jest jednak takie tragiczne sądząc po niektórych postach.

dzięki za miłe opinie i pozdrawiam :good:

Aha i odnośnie trybu sport,to oczywiście jest,ale ja na nim rzadko jeżdżę... w sumie nie wiem czemu ...

A tu link do BMW - nie będę wklejać zdjęć innych marek ,żebym bana nie dostał :decayed:

http://allegro.pl/bmw-e92-335i-2006r-bmw-service-auto-rawski-i1357379721.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

335i jest wbrew pozorom bardzo oszczędnym jak na auto o tej mocy oczywiście samochodem.

miałem poprzednio bmw 330i i tam spalanie było na podobnym poziomie co w 335i a nawet wyższe.

Może wynika to z faktu że maksymalny moment obrotowy (400NM) ma już przy 1200 obr. i bardzo ładnie idzie z dołu ,co się przekłada na to,że nie trzeba jej piłować

...sam już nie wiem w sumie :confused4:

pali ci w normie , twoje auto wazy 1650KG czyli jest ciezkie jak kloc wiecnie ma sie co dziwic ze troche tego paliwka idzie.

Kuredu ma specyficzne auto, nie dosc ze ma 300 KM to jeszcze jezdzi o kropelce :decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne b8 :good:

jednak przy 300ps ośce w 335i, to audi nie dość że 100ps słabsze to jeszcze Q daje pewnie dość skrajne odczucia :wink4:

to już chyba lepiej było sprzedać 335i, dołożyć kase z 2.0T i zamienić siekierkę na, siekierkę obusieczną, czyli s4 :decayed:

żart oczywiście :>

Twoje spalanie przynajmniej nie wpędza mojej b7 w jeszcze większe kompleksy, bo ja przy stylu jazdy emerycko-pozawałowym, w mieście poniżej 12 mam problemy, a to tylko Kraków jest, Wasza wieś jest większa to i spalanie ma prawo być większe :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem sprzedać BMW i kupić coś innego,ale niestety od lipca nie znalazł się żaden kupiec i byłem zmuszony zamówić do produkcji Audi,

żeby zdążyć odliczyć ten cholerny Vat przed końcem roku ...

Ale w sumie nie żałuje,bardzo przyjemne autko :wink4:

Przeszkadza mi najbardziej tylko brak odpowiedniego dźwięku silnika ...a tak poza tym miód malina :good:

Pozdro i dzięki :gicior:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem że jest q to pali więcej, ale ja po 65tys od nowości na FIS mam 8,7L a powoli mi się rzadko zdarza jeździć. w mieście w korkach mam 12-13 a jak jest średni ruch to 10L nie przekraczam nigdy,

trasa przy naprawdę agresywnej jeździe 11L, a średnio trasy około 8-9L więc serio nie wiem jakim cudem masz takie spalanie. tyle co piszesz to s4 yamahy pali...

Nie wiem skąd u Ciebie to zdziwienie, Moje 2.0 TFSI pali średnio nie mniej niż 13, głównie po mieście.

po pierwsze Turek to nie miasto, po drugie Twojego szrota nie biore pod uwagę :tongue4:

a co do korków warszawskich to wszystko rozumiem ale nie moge zrozumieć że335i bmw pali w podobnych warunkach tyle samo co wg mnie bardzo oszczędny tfsi

byłeś i widziałeś, że miasto :tongue4: sory za OT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie odczucia w prowadzeniu, w stosunku do 335i? Czym Ci się lepiej (przyjemniej) jeździło? :wink4: Czemu zmieniłeś akurat na audi?

Wracając do spalania, słyszałem właśnie, że 335i jest oszczędne jak na moc, którą oferuje. Spalanie ma podobne jak 1.8T quattro w B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie odczucia w prowadzeniu, w stosunku do 335i? Czym Ci się lepiej (przyjemniej) jeździło? :wink4: Czemu zmieniłeś akurat na audi?

Wracając do spalania, słyszałem właśnie, że 335i jest oszczędne jak na moc, którą oferuje. Spalanie ma podobne jak 1.8T quattro w B6.

Generalnie BMW służy mi jako drugi samochód i na siłę go nie sprzedaje.Jest w bardzo dobrym stanie ,

cenię go sobie wysoko i szkoda mi oddawać za małe pieniądze.

Jazda w porównaniu do Audi jest diametralnie inna,powiedziałbym bardziej nerwowa.

Osiągi wprawiają w zdumienie no i dźwięk silnika po prostu bajka...

Zawieszeniowo bardziej twardo oczywiście ,ale bez przesady no i kierownica pracuje duuuużo ciężej.

Zimą stoi w garażu-aktualnie jest wystawiona u mojego kumpla w serwisie pod Wawą .

Powiem szczerze grubo się zastanawiam czy ją sprzedawać.

Co do Audi...musiałem kupić auto na firmę i padło akurat na A4.

Miałem kiedyś A6 C5 1.8T i byłem bardzo zadowolony,więc chciałem po kilku latach powrócić znowu do dobrej,sprawdzonej marki :)

Nie żałuje wyboru,autko naprawdę super,prowadzi się jak po szynach.Martwi mnie tylko to,że bierze coś olej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tego oleju? To nowe auto, silnik na dotarciu, wiec nie masz sie czym martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu ok 2500 pojawiło mi się "dolej litr oleju".

Dolałem pół litra,a potem kolejne pół litra przy przebiegu 3300 (po kolejnym komunikacie).

Przy przebiegu 3900 wymieniłem olej na Motul.

Teraz mam przejechane 5500 i znowu widzę,że stan zbliża się do minimum (jest ok 1/4 na kompie).

Mam taką nadzieje,że to tylko wina docierania silnika ,bo różne opinie słyszałem o TFSi odnośnie brania oleju.

W serwisie na przykład powiedzieli mi ,że zdarzało im się na gwarancji wymieniać silniki w związku z tą sprawą :shocked: :shocked: :shocked:

Pożyjemy,zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

335i jest wbrew pozorom bardzo oszczędnym jak na auto o tej mocy oczywiście samochodem.

miałem poprzednio bmw 330i i tam spalanie było na podobnym poziomie co w 335i a nawet wyższe.

Może wynika to z faktu że maksymalny moment obrotowy (400NM) ma już przy 1200 obr. i bardzo ładnie idzie z dołu ,co się przekłada na to,że nie trzeba jej piłować

...sam już nie wiem w sumie :confused4:

Kuredu ma specyficzne auto, nie dosc ze ma 300 KM to jeszcze jezdzi o kropelce :decayed::wink4:

nie będę z Tobą dyskutował bo przecież wiesz zawsze najlepiej ile pali i jak jeździ moje auto, najpierw nie wierzyłeś w czasy poniżej 13sek 100-200km/h teraz nie wierzysz w spalanie. nie zamierzam po raz kolejny Ci czegoś udowadniać, wiele osób z tego forum jeździło ze mną i moim autem i widziały że jedzie i 270km/h licznikowo i że na 200km autostrady przy 100km/h spalił 5,1L i to że w mieście nie pali więcej niż 10L, może Poznań to nie W-wa ale korki też są i auto właśnie tyle pali, a to że Ciebie to boli to nie mój problem.

PS loop co do brania oleju to norma - u mnie pierwszy raz wziął przy 10tys i teraz dolewam w zależności od jazdy, po mieście jeżdżąc nie bierze prawie wcale, ale dobra trasa z butem w podłodze i łyka olej, natomiast 1.8tfsi u mojego brata nie bierze oleju wcale a ma 54tys przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuredu a to nie 5,1L przy 200km/h ? łeee to cienizna, zawiedziony jestem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...