Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJG] Marznące szyby od środka


jacek27m

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, ja mam prawie nowy weglowy filtr, gumowe dywaniki, wmiare czyste, a i tak zamarzaja szyby :/

Sprawdź, czy przypadkiem wilgoć w inny sposób nie dostaje się do auta, wszelkie uszczelki drzwiowe, szyberdach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis sprawdze patent z przewietrzeniem wnetrza, po jezdzie jak sie nagrzeje wnetrze.

Ten patent ja również stosuję z powodzeniem, tylko że ja zostawiam uchylone na ok. 1 cm. szyby przednie. Wtedy ogrzane podczas jazdy wnętrze może się przewietrzyć a wilgoć znajdująca się w środku ucieka na zewnątrz i nie osadza się na szybach w szczelnie zamkniętym wnętrzu. Dodam jeszcze, że mam ułatwione zadanie ponieważ na przednich szybach mam założone owiewki, więc opady śniegu i deszczu mi nie przeszkadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z powodzeniem, wietrzenie kabiny po jezdzie dalo rade, rano zero lodu, po pracy rowniez. bede to stosował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

z powodzeniem, wietrzenie kabiny po jezdzie dalo rade, rano zero lodu, po pracy rowniez. bede to stosował :)

to jest najlepszy spoasob + dywaniki gumowe na glebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest najlepszy spoasob + dywaniki gumowe na glebie

Otrzepywanie nóg przed wejściem do auta też nie zaszkodzi, aby jak najmniej śniegu wnosić do środka. Najlepiej usiąść na brzegu siedzenia i oba buty otrzepać o siebie. Mało komu się tak chce ale moim zdaniem warto. :wink4:

Jak ktoś często wsiada i wysiada - może to być znaczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziś rano, po pracy także dopadł problem z zamarzniętymi wszystkimi szybami od wewnątrz. Wypróbuję najpierw sposób opisany przez kolegę lis z wyrównaniem temperatury po jeździe. Dywaniki mam gumowe, więc ten temat raczej odpada, choć jak na dywaniku jest sporo wody (śniegu) też może to mieć jakiś wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie naszły pierwsze mrozki :D I ten problem dopadł i mnie. Ale zapamiętałem stara radę od kumpla, podjeżdżasz pod dom, otwierasz drzwi na dosłownie 30 sekund (otwieram swoje drzwi i pasażera, w tym czasie nakrywam przednią szybę :) ) w celu wyrównania temperatury wew/zew, zamykasz drzwi i rano szyba czyściutka ;-)

Mnie dziś rano, po pracy także dopadł problem z zamarzniętymi wszystkimi szybami od wewnątrz. Wypróbuję najpierw sposób opisany przez kolegę lis z wyrównaniem temperatury po jeździe. Dywaniki mam gumowe, więc ten temat raczej odpada, choć jak na dywaniku jest sporo wody (śniegu) też może to mieć jakiś wpływ.

Nawet jeśli są gumowe...wystarczy, że wykładzina pod nimi będzie mokra, np. woda wylatująca z gumowych dywaników wpada w wykładzinę...i już będzie problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ten sposób z wyrównywaniem temperatury 2-krotnie i wygląda na to, że działa:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei wożę z sobą "dziennik zachodni" i po skończonej jeździe układam go na desce nakrywając kratkę nawiewu na szybę i to też działa, brak pary i lodu od wewnąrz

Oczywiście co jakiś czas nowsze wydanie gazetki (-:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ten sposób z wyrównywaniem temperatury 2-krotnie i wygląda na to, że działa:naughty:

musi.. nie dziwne że ludziom zamarzają szyby jak grzeją jakby byli pod palmami.... na cholerę ktoś robi 23 0C jak jest dajmy na to -10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem ten sposób z wyrównywaniem temperatury 2-krotnie i wygląda na to, że działa:naughty:

musi.. nie dziwne że ludziom zamarzają szyby jak grzeją jakby byli pod palmami.... na cholerę ktoś robi 23 0C jak jest dajmy na to -10

znam takich co mają cały czas 28 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem właśnie ostanio podobny problem , dywaniki jeszcze sie uchwały jeździlem na +22 stopnie :P ale później po wyciganieciu dywaników umyciu szyby jakims specyfikiem i temp 18/19 stopni jest oke czasem cos tam jeszcze jest ale juz bez tragedi.. w jeden dzien to bylem w szoku co sie dzieje w srodku w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta :-) w srodku grzeje na 22 czasem 23 :-) zauwazylem taka rzecz ze po nocy -3 wszystkie auta biale szyby a u mnie wszystkie czyste :naughty: jedynie na dole pasek mialem tam gdzie nawiew jest, w poprzednim aucie mialem gruby szron zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...