Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Kondensator jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

:mysli:

i tak trzeba poczekać aż cieplej będzie - nie chce plastików w razie "W" połamać

dzięki...

Opublikowano

piotrsob1 na elektrodzie zrobiłbyś furorę :tongue4:

Nie wiozłeś tylko jednej ważnej zmiennej w swoich obliczeniach- praktyki a ta brutalnie by je zweryfikowała.

Co do pojemności kondensatorów to ważniejszym wyznacznikiem jest nie pojemność a szybkość z jaką potrafią oddać nagromadzony ładunek. To taka mała aluzja do konda 2f za 150 zł.

Opublikowano

nie znam sie ale z zycia wiem, to praktyka weryfikuje teorie a nie na odwrot[br]Dopisany: 04 Styczeń 2011, 15:04_________________________________________________no i kazde straty trzeba jak najszybciej uzupelnic

Opublikowano
  • Autor

wiecie kondensator kondensatowi nie równy

na niektórych podczas testu zamiast 1f - to pokazywało 0,7f itp przypadki

ponoć nie firmą tylko cena trzeba się kierować przy zakupie kondensatora

to możne taki będzie dobry?

HIFONICS HFC 2000 KONDENSATOR 2F

przedmiot nr 1383121532

Opublikowano

Mistrzu wymieniłeś już te kable że zabierasz się za dobór konda??

I na co Ci 2f jak Twój sub pobierze mniej niż 300 W.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

piotrsob1 na elektrodzie zrobiłbyś furorę :tongue4:

Nie wiozłeś tylko jednej ważnej zmiennej w swoich obliczeniach- praktyki a ta brutalnie by je zweryfikowała.

Co do pojemności kondensatorów to ważniejszym wyznacznikiem jest nie pojemność a szybkość z jaką potrafią oddać nagromadzony ładunek. To taka mała aluzja do konda 2f za 150 zł.

Ta szybkość jest ważna z dla zniekształceń generowanych przez wzmacniacz pod wpływem wachań zasilania, i można ją brać na poważnie w sprzęcie high end, akurat w tym przypadku kolega się na to nie uskarża, jemu właśnie potrzebna jest pojemność :gwizdanie:

Opublikowano

Kable to podstawa (no i aku). Z dobrze dobranymi nie potrzeba kondensatora.

Opublikowano

Po przeczytaniu całej teorii i wykładzie z dodatkiem własnego komentarza ( w czym ostatnio mistrzami są Rosjanie ), chciałbym nadmienić, że zaszło drobne, aczkolwiek zasadnicze nieporozumienie: przekrój przewodu a jego średnica to dwie różne wartości - zarówno w teorii jak i praktyce. Co do wykładu o zasadzie działania kondensatora i jego roli w samochodowym systemie audio, należy zadać sobie pytanie : “Jaka jest różnica pomiędzy teorią a praktyką?" Odpowiedź: "W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, a w praktyce jest.” Sądząc po słowach, kolegi "rysiuu" ta maksyma sprawdza się nie tylko w moim przypadku.[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 18:33_________________________________________________Przed ewentualnym wyborem kondensatora proponuję zapoznać się z testem: http://www.profihifi-forum.de/thread.php?threadid=280&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1. Dobrze byłoby też wyciągnąć z tych pomiarów wnioski.

Opublikowano

Po przeczytaniu całej teorii i wykładzie z dodatkiem własnego komentarza ( w czym ostatnio mistrzami są Rosjanie ), chciałbym nadmienić, że zaszło drobne, aczkolwiek zasadnicze nieporozumienie: przekrój przewodu a jego średnica to dwie różne wartości - zarówno w teorii jak i praktyce. Co do wykładu o zasadzie działania kondensatora i jego roli w samochodowym systemie audio, należy zadać sobie pytanie : “Jaka jest różnica pomiędzy teorią a praktyką?" Odpowiedź: "W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią a praktyką, a w praktyce jest.” Sądząc po słowach, kolegi "rysiuu" ta maksyma sprawdza się nie tylko w moim przypadku.[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 18:33_________________________________________________Przed ewentualnym wyborem kondensatora proponuję zapoznać się z testem: http://www.profihifi-forum.de/thread.php?threadid=280&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1. Dobrze byłoby też wyciągnąć z tych pomiarów wnioski.

najpierw to trzeba się zastanowić czy owa instalacja potrzebuje kondensator :rolleyes:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

wymieniłem akumulator

na bosch Silver 74Ah 800A

poprawiłem przewody masy.

i jest wszystko ok.... :>

che podziękować wszystkich co chcieli mi w jakiś sposób pomóc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.