Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?


Bladyrs

Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?  

179 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki Waszym zdaniem olej najlepszy ?



Rekomendowane odpowiedzi

Po moich przejściach z olejami(Motul Castrol) i ciśnieniem oleju w tym sezonie zalałem Liqui Moly 5W40 high tech i silnik chodzi jak nówka. Łańcucha już nie słychać, ciśnienie wróciło, silnik szybciej się wkręca na obroty i chodzi bardziej miękko. Olej drogi ale warto, ja zaryzykowałem i nie żałuje a nawet będę już go lał przy każdej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie ! pytanko mam ! silnik teraz mam zalany castrolem edge 5w30 i chce zmienic na motula sp.5w30 co myslicie o tym? i chce zrobic jakas plukanke przed wlaniem nowego oleju? przebieg akutlany 293tys ! czekam na wasze opinie pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem na początku (po poprzednim właścicielu) lany w ASO Shell 0w30 a przeszedłem na Mobila. A teraz mam Motula i zauważyłem, że po drugiej wymianie na motula właśnie autko znacznie ograniczyło apetyt na olej. No chyba, ze coś się skitrasiło i siorbie paliwo do oleju hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Własnie mysle czym zalać 2.6 V6 ( ABC ) . nie wiem czym była zalewana wczesniej i potrzebował bym porady ( przebieg 206k przebiegu - nie, nie był krecony ;) ) co moze mojej b5 pomóc dożyc dalej ;) a co do ludków jeżdżących na gnojówce Polecam w 100% Valvoline Max Life - olej po 100k km przejechanych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja w AUDICZCE jeżdżę na lotosie 10w/40. Wczesniej byl castrol ale ze nie mam zaufania do tej marki, zaraz po kupnie samochodu wymienilem na LOTOSA. LOTOSA leje tez do mondeo 2.0 , ktorego tez mam zagazowanego i zrrobilem juz 90 tys na tym oleju i rewelacja, silnik pracuje cicho, zadnego nagaru, generalnie dla mnie rewelacja. Dodam ze mondeo ma juz nakulane 260 tys i caly czas na polsyntetyku :) nawet jak raz sie troche zagalopowalem i zrobilem 25 tys bez wymiany olej po zlaniu nie byl wcale najgorszy. Tak wiec do audi bede wlewal ten olej co wyzej i zobaczymy. Wczesniejsza wlascicielka wlala castrola 15w40 i jak chcialem zmienic na 10w40 to nie chcieli mi wymienic nie wiem dlaczego ale ja twardo ze maja i nie mieli wyjscia , wymienili. :) Generalnie co zauwazylem w audi po wymianie na rzadszy olej cichsza praca ogolnie, nie slychac tak popychaczy przy pierwszym rozruchu rano jak na poprzednim oleju. Dodam tylko ze lotos ma jakies certyfikaty wystawione przez mercedesa wiec jest raczej dobrym olejem. Pozdrawiam

---------- Post dopisany at 18:27 ---------- Poprzedni post napisany at 18:27 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 - silnik pracuje na nim jak szwajcarski zegarek. Bardzo natomiast żałuje że po kupnie auta dwa razy zalałem go Castrolem Magnatec 10w40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

castrol magnatec 10w40 od dawien dawna i ponad 290.000 przebiegu, chodzi jak igła :naughty:. kiedyś Mobile 1 wlałem to kiszka była :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...