Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] RNS-E i BT nie łączy się przez VAG-COM

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. mam problem wczoraj instalowałem u siebie RNS-E, wszystko poszło sprawnie . Kabelkownia to żaden problem.

zaraz po podłączeniu RNS-e wszystko zaczęło w sumie dobrze pracować. komunikaty na Fis-ie poprawne z radia, cd, mp3 "oraz nawigacji". pokazuje kompas, kierunek itd. radio nie wyłącza się po 30 min. działa tryb nocny po włączeniu świateł.

Ale mimo wszystko chciał bym jeszcze sprawdzić jakie jest kodowanie i ewentualnie coś zmienić.

ale po podpięciu Vaga - USB nie mogę połączyć się z NAVI . kanał 56.

Sprawdzałem na kilku programach. 311-2, 409-1, 504-1. na każdym to samo.

brak połączenia.

(oczywiście z każdym innym modułem się łączy normalnie)

może ma ktoś pomysł.

chcę zmienić m.in system na Bose o taki posiadam. a nie wiem czy w moim rns-e jest Bose zakodowane

w każdym razie działa złącza się wzmacniacz bose i wyłącza normalnie .

Opublikowano

Mi z RNS-E i Bluetooth polaczyl sie dopiero kabel HEX CAN (VAG COM 704.1)

Opublikowano
  • Autor

no właśnie a od czego to jest zależne? niektórym sie normalnym vag-com em łączy...

Opublikowano

Wedlug mnie od daty produkcji podzespolu

RNS-E mam z 2006r

Bluetooth z 2008r

Oba pochodza z B7 a tam to juz tylko kabel HEX CAN. Ale to tylko moje wywnioskowanie :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

ja mam raczej starsze rns-e sprawdze.

Opublikowano

U mnie też nie mogę się połączyć z navi ! Czy zna ktoś rozwiązanie na ten problem

Opublikowano

Mi z RNS-E i Bluetooth polaczyl sie dopiero kabel HEX CAN (VAG COM 704.1)

u mnie tez :decayed:

Wedlug mnie od daty produkcji podzespolu

RNS-E mam z 2006r

Bluetooth z 2008r

Oba pochodza z B7 a tam to juz tylko kabel HEX CAN. Ale to tylko moje wywnioskowanie :gwizdanie:

i dobrze wywnioskowujesz :wink4:

Opublikowano

i dobrze wywnioskowujesz :wink4:

No to sie ciesze :good:

Opublikowano
  • Autor

a zmiana oprogramowania cos zmieni?

Opublikowano

a zmiana oprogramowania cos zmieni?

Szczerze mowiac to watpie wedlug mnie to kwestia hardware nawigacji.

Jakby to byl tylko software to na starym kabelku KKL tez powinno sie dac odpalic jakos nowsze wersje (vaga z CAN) a niestety sie nie da :confused4:

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Hej połączyliście się z tymi rns-e ? Ja również mam brak połączenia i mam vcds-a nie łączyło się z concertem i nie łączy z rns-e

Opublikowano

Hej połączyliście się z tymi rns-e ? Ja również mam brak połączenia i mam vcds-a nie łączyło się z concertem i nie łączy z rns-e

Aby się połączyć z RNS-E trzeba użyć VCDS, zwykły KKL nie da sobie rady :wink4:

  • 7 lat później...
Opublikowano

Witajcie , nie bd zakładał nowego tematu i śmiecił forum , więc założyłem rns-e za 1 din wszystko ładnie gra , pokazuje na wyświetlaczu zegara muzykę oraz nie muszę wpisywać kodu ale nie mogę połączyć się za pomocą kabla przy próbie połączenia słychać tak jak by strzelanie z głośnika( coś jak łączyć się z zegarami)  i po chwil wyskakuje błąd połączenia zbyt wiele błędów , co może być nie tak? Z góry dziękuję.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam tez założyłem rnse I tez mi się nie łączy z kompem vcds 17 I 14 ktoś mi pisał że trzeba kafelki zamienić w kostce pomocy proszę 

Opublikowano

Najlepiej jest wyjąć radio i sprawdzić czy jest wpięty przewód K-Line na pin 5 kostki B.

Możliwe, że został na pinie 7 kostki C - tak jest wpięte kiedy był BNS/Concert...

correctK-LINE.jpg

Jeśli chodzi o połączenie zwykłym KKL to warto sprawdzić jakie jest kodowanie w module BT:

0xxx?xx: Installation List

        1 = Diagnostics via CAN

        2 = Multi-Function Steering Wheel, Diagnostics via CAN

        3 = Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via CAN

        4 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via CAN

        5 = Diagnostics via K-Line

        6 = Multi-Function Steering Wheel, Diagnostics via K-Line

        7 = Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via K-Line

        8 = Multi-Function Steering Wheel, Head Unit (e.g. RNS-E), Diagnostics via K-Line

Jeżeli ktoś zakodował na 4 po CAN to zwykły KKL raczej się nie połączy, przy zakodowaniu na 8 jest już szansa.

 

U mnie na 100% da się połączyć z RNSE zwykłym kabelkiem z VCDS Lite !

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.