Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] O-ringi pod pompowtryskiwaczami


andrewb25

Rekomendowane odpowiedzi

witam, jakie będą objawy uszkodzonych/zurzytych o-ringów pod pompowtryskiwaczami?

czy jest ożliwe żeby się zapowietrzał i będą problemy z uruchomieniem silnika? nie ważne czy zimny czy ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie kolegi? ja mam tak że auto postoi dłużej to musze pokręcić dłużej żeby odpalił jak już odpali to pozniej juz pali na strzala tak jakby sie cofało paliwo wkazdym badz razie słychac ze pompka paliwowa działa. pod kompem żadych błedów nie było;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jakie będą objawy uszkodzonych/zurzytych o-ringów pod pompowtryskiwaczami?

Z pewnością cylinder z zużytymi oringami na pompowtryskiwaczu straci na kompresji a widać to będzie bez wyjmowania pompowtryskiwacza podglądając wartość korekcji dawek paliwa na każdym z cylindrów w vagu w grupie 013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co maja oringi do kompresji?

przecierz to ta uszczelka/podkladka miedziana trzyma cisnienie,oringi uszczelniaja kanaly paliwowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jakie będą objawy uszkodzonych/zurzytych o-ringów pod pompowtryskiwaczami?

Z pewnością cylinder z zużytymi oringami na pompowtryskiwaczu straci na kompresji a widać to będzie bez wyjmowania pompowtryskiwacza podglądając wartość korekcji dawek paliwa na każdym z cylindrów w vagu w grupie 013.

Niestety tak nie jest.Miałem do naprawy AWX-a błędów 0.Po nocy ciężko palił potem już nie było problemu.Objaw jeszcze był taki,że jak postał ze 2 min na wolnych obrotach to zaczął kopcić i miał wtedy strasznie gryzące spaliny.Podczas jazdy nie puścił dymka silnik równo pracował a wszystkie parametry były ok.Po wymianie oringów w/w usterki ustały i śmiga do dziś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile może kosztować wymiana tych oringów z robotą? kolego Darku jaki był Twój koszt naprawy bo mam identyczne objawy jak Ty.?

Ja to robiłem klientowi i oprócz oringów robiłem też inne usterki tak,że koszta trochę miał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam bo mam gdzieś nie szczelność i koleś powiedział że zrobi mi to za 2 tyg, bo tak ma czas i z ciekawości spytałem jaki będzie mniej więcej koszt a on mówi około 350zł 150 robota reszta części wiec zastanawiałem się o o ringi tyle nie mogą kosztować a mechanikiem nie jestem i szczerze nie bardzo się znam a nie chcę być wycyckany choć za nie wiedzę się płaci ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te zestawy oringów na półce. Cena 25,00 zł/ 1 pompowtrysk. Pasują do prawie wszystkich pompowtryskiwaczy 1,9 TDI. Oczywiscie oryginał Bosch 1417010997. Zapraszam na priv.[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2011, 04:16_________________________________________________W Boschu jest podwyżka od dzisiaj 5%, ale cena zestawów u mnie pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...