Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mamy jakiś budowlańców w klubie?


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GL-294-Mikolajek,318.html

Chcę kupić ten projekt ale nikt kto buduje ten dom nie podał kosztów budowy piwnic. Dał byś redę to jakoś wycenić tak + - na dzień dzisiejszy? Tutaj dom jest na prostej działce i całe piwnice są w ziemi, u mnie działa jest pochyła i różnica między wschodnia a zachodnią stroną jest 1.30cm czyli piwnice wyjdą nad ziemię co myślę zbije trochę koszty budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie na,to samo jak byś miał prostą działkę i budował piwnice.Wydaje mi się jednak,że jeśli masz różnicę poziomów,to i tak trzeba wykonać podmurówkę z jednej strony i zrobić uskok na ławie.Więc lepiej wybudować piwnice(budynek będzie lepiej pracował na równym fundamencie),które jednak są kondygnacją i oprócz wymurowania ścian trzeba położyć instalacje,elektryczne,wod-kan i co.,wytynkować,wymalować,położyć glazurę.... Jeśli nie starczy kasiorki,to zostaw sobie wykończenie jej na lepsze czasy.

Dom nie jest duży,więc tym bardziej skłaniał bym się na twoim miejscu do piwnic,zmieścisz tam piec,opał możesz też jakieś pomieszczenie zaadoptować na siłownię,stół bilardowy.....

Prawdę mówiąc wolę domy bez piwnic,ale bardziej rozłożyste,jednak nie zawsze da się taki zmieścić na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. :good:

Z góry zakładaj poślizgi i to że termin się przeciągnie. :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia. :good:

Z góry zakładaj poślizgi i to że termin się przeciągnie. :cool1:

No i sprowadził człowieka na ziemię :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GILI weź nie Pitol... jak ma się Kasę to można szybko dom postawić :naughty:

Tak... jak cie jakiś majster nie wystawi,a materiał,który trzeba zamówić będzie na czas i oczywiście jeśli nie wyjda przeróbki,a żonie/dziewczynie, nie wpadnie jakiś świetny pomysł do głowy,typu:odkurzacz centralny,prysznic zamiast wanny...możliwości tysiące :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdz dobra ekipe....

Z tym jest najwiekszy problem.

W mojej okolicy dobre ekipy mają terminy na przynajmniej rok do przodu porezerwowane. Może tu: http://forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?57-Fundamenty-i-piwnice znajdziesz coś interesującego w temacie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budował będzie mi wujek. Elektrykę zrobi szwagier za free, brat jest hydraulikiem, ojciec kładzie płytki i ogólnie wykończenia. Kierownika budowy mam już załatwionego, pewny koleś i idzie na rękę tak że nie będzie problemów. Myślę zacząć we wrześniu bo wtedy spodziewam się mieć wszystkie papiery w ręce które załatwia w/w kierownik budowy.

andy_sky takie życie że każdy dostanie od życia po pupie prędzej czy później a na końcu i tak przyjdzie do takich jak ja :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik budowy musi być taki co nie będzie ugodowy dla firmy wykonawczej broń Cię Panie Boże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie życie że każdy dostanie od życia po pupie prędzej czy później a na końcu i tak przyjdzie do takich jak ja :wink4

dobrze mówisz. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik budowy musi być taki co nie będzie ugodowy dla firmy wykonawczej broń Cię Panie Boże

Kierownik już był przy 2 budowach u moich szwagrów. Koleś idzie na rękę, szwagrowi sam mówił żeby sobie piwnicę zrobił pod garażem, że się mu przyda a nie miał jej w planie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik budowy musi być taki co nie będzie ugodowy dla firmy wykonawczej broń Cię Panie Boże

Kierownik już był przy 2 budowach u moich szwagrów. Koleś idzie na rękę, szwagrowi sam mówił żeby sobie piwnicę zrobił pod garażem, że się mu przyda a nie miał jej w planie domu.

nie o porady chodzi bo za to mu płacisz tylko o przypilnowanie prawidłowego wykonu :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...