Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kiedy olej jest odpowiednio nagrzany?


Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Jarek, ja tak juz przy 70 to troche cisne ale do konkretnego deptania czekam do ponad 80. Olej chyba szybciej sie nagrzewa niz plyn.

Zalezy tez czy juz wczesniej gdzies jezdzilem czy to przy pierwszym odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet pierwsze wskazania 90 stopni nie oznaczają porządnego nagrzania oleju (szczególnie w takim klocu jak 2,5 V6), także staraj się go nie pałować przed temp. wody poniżej 90 stopni, a potem też mu jeszcze daj trochę czasu zanim dojdzie do właściwych warunków pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet pierwsze wskazania 90 stopni nie oznaczają porządnego nagrzania oleju (szczególnie w takim klocu jak 2,5 V6), także staraj się go nie pałować przed temp. wody poniżej 90 stopni, a potem też mu jeszcze daj trochę czasu zanim dojdzie do właściwych warunków pracy.

dokadnie .... ja zaczynam gniecenie autka :twisted: gdy od dłuższego czasu temp płynu wynosi 90 stopni .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia, temperatura cieczy momentalnie osiąga 90 stopni, ale mija jeszcze sporo czasu, zanim olej osiągnie temperaturę roboczą (mam wskaźnik) :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokadnie .... ja zaczynam gniecenie autka :twisted: gdy od dłuższego czasu temp płynu wynosi 90 stopni .....

Ja czynie dokładnie tak samo temp płynu 90C to wtedy zerkam na olej który nagrzewa się wolniej i jak dochodzi do 80 na wskażniku wtedy nieszczędze w innym przypadku tylko do 2000 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej chyba szybciej sie nagrzewa niz plyn.

oj niestety duzo duzo wolniej...woda w miare szybko osiaga 90C...olej wtedy jeszcze jest chlodny. troche czasu musi uplynac zanim olej podskoczy powyzej 70C...

a mam jeszcze pytanko do tego tematu...jadac ostatnio z KR do Zabrza...caly czas 200-210 (hehe zwalniajac na bramkach) zauwazylem ze temp oleju podskoczyla do 120C (przewaznie przy wolniejszej jezdzie ma 100)

wydaje sie to normalne (wieksze opory,tarcie szybsze smarowanie itd) ale chcialem potwierdzic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając MFA jeszcze w byłym MKII tez pokazywało mi tam temp.oleju

i powiem ci że prawie zawsze dochodziła do 120C

tylko że tam nie jeździłem na innym biegu po mieście jak 3

i zawsze powyżej 3500obr/s :mrgreen:

pięknie to buczało :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze osob napisze to samo, ze woda szybciej sie nagrzewa niz olej??

Chyba juz jasne wiec zbedne sa takie komentarze.

Ja miernika nie mam i tylko bya to moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...