Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 2.8 QT] spalanie


skulcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno nabylem cacucho , ale moze ktoś mnie oswieci ile ono moze palic bo narazie jeszce bylo tankowania do pełna, ale i tak wydaje mi sie ze pije nieźle. :evil: Porsze o odpowiedz czego sie moge spodziewac po moim latawcu :mrgreen: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj srednio 12/100 50/50 miasto trasa. pod koniec wrzesnia bede jechal do polski to zobacze ile spali w trasie mysle ze ok 8/9 l 100 km. jak masz ciezka noge w miescie powyzej 15. ale warto bo super polaczenie silnika , napedu i skrzyni biegow. naprawde fajnie sie jezdzi. aha , no i prawie zawsze z klima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj srednio 12/100 50/50 miasto trasa. pod koniec wrzesnia bede jechal do polski to zobacze ile spali w trasie mysle ze ok 8/9 l 100 km. jak masz ciezka noge w miescie powyzej 15. ale warto bo super polaczenie silnika , napedu i skrzyni biegow. naprawde fajnie sie jezdzi. aha , no i prawie zawsze z klima.

potwierdzam, auto ma apetyt na paliwo, ale co się dziwić - konie lubią pić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy moze orintujecie sie jakie wartosci powinien pokazac vag. Bede sie w poniedzialek wybierał na Vag`a i ciekaw jestem jak to bedzie wygladalo. Na jakie wartosci zwrócić uwage.

Pozdrawiam.

p.s.

Co do kulturki jazdy tym autkiem zgadzam sie z kolegami.Przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Jestem zachwycony. Latawiec niezly trzeba cągle lukac na zegary bo mozna sie przewieźć. :grin: [/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2.7 Turbo to sie zgadza tu musisz jeszce bardziej uwazac, kolega posiada taka i jest zachwycony. Mi 2.8 wystarczy jest czym latac. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do silniczka to macie jedne z lepszych jednostek w gamie audi a apetytowi przy tej mocy niema się co dziwić. Postaram się zbliżyć do Was moca silnika a momentem może nawet przeskoczyć :grin: zobaczymy jak u mnie wyjdzie ze spalaniem ( mimo że mam lpg )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2.7 Turbo to sie zgadza tu musisz jeszce bardziej uwazac, kolega posiada taka i jest zachwycony. Mi 2.8 wystarczy jest czym latac. Pozdrawiam.
Kolega Tomboy zamiaruje zakupic 2.8 biturbo!!! Taka przeróbeczka z VTG z glowicami i osprzetem od 2.7T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazlem książkowe 7,5/10,9/16 l/100 km

Ciekawe jak bedzie w praktyce. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 2.7 Turbo to sie zgadza tu musisz jeszce bardziej uwazac, kolega posiada taka i jest zachwycony. Mi 2.8 wystarczy jest czym latac. Pozdrawiam.
Kolega Tomboy zamiaruje zakupic 2.8 biturbo!!! Taka przeróbeczka z VTG z glowicami i osprzetem od 2.7T

podobno :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej książki dodałbym po 2 litry :mrgreen: , a reszta pewnie już zależy od tego jak ciężki sandał :twisted:

Dokładnie tak to widze, według mnie w lekkich klapeczkach na mieście zassa ze 12-13 litrów, no a jak sie założy ciężkie kapcie to i 16 wypali :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej książki dodałbym po 2 litry :mrgreen: , a reszta pewnie już zależy od tego jak ciężki sandał :twisted:

Dokładnie tak to widze, według mnie w lekkich klapeczkach na mieście zassa ze 12-13 litrów, no a jak sie założy ciężkie kapcie to i 16 wypali :twisted:

przy ciężkiej nodze, robi się wir w baku, i 16 może być mało :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebawem czeka mnie wymiana oleju i zastanawiam sie czy zalać syntetyk czy pora już pół (przebieg 140 tyś) .Średnio wymieniam olej co 10 tyś i dolewam ok 0,8 litra miedzy wymianą.

Pikuś: co ma spalanie do wymiany oleju??

Prosze patrzec gdzie sie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Spalanie -spalaniem ale autko jest zarypiste i sprawia kupe radochy. Dobrze ze ma sie swiadomość co za cudo siedzi pod maska i jakies sieszne podpuchy nie ruszaja. Ostatnio przegonilem bryczke za plecami zostaly inne autka i poprostu zrobilo sie milo...

Już nawet spalanie tak nie bolało :mrgreen: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 2,8 30V FWD manual - bardzo ciężka noga (opinia znajomych):

w mieście nigdy nie spalił więcej niż 12,5L/100

w trasie nigdy nie spalił mniej niż 9L/100 (100-120 km/h), raczej koło 10,5L/100 (120-160km/h)

max w trasie 16L/100 (Poznań-Stryków ok.200km w 55 min.)

Tak swoją drogą, to sprawdzałem różnice w paliwie na A2 (Stryków-Poznań-Stryków):

PB95 z Neste - Vmax 245

PB98 Verva z Orlenu - Vmax 260 (oczywiście licznikowe), dla chętnych mam filmik kręcony komórką, ale łapa mi już trochę latała i słabo widać. Mam też fotkę w lepszej jakości, tylko że przy 250km/h.

WaceX

A4 2.8 V6 30V FWD

CBR 1100 XX (164KM) RWD

witaj kolego ale pomyliles chyba dzialy i zawedrowales tu zamiast do NEWBIE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 2,8 30V FWD manual - bardzo ciężka noga (opinia znajomych):

w mieście nigdy nie spalił więcej niż 12,5L/100

znajomi pewnie przyzwyczajeni do wolnych aut i wydawalo im sie, ze masz bardzo ciezka noge a jezdziles powoli :) max 12,5 to strasznie malo, jestem pewien, ze mozna wyciagnac z tego silnika jakies 4-5l wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 2,8 30V FWD manual - bardzo ciężka noga (opinia znajomych):

w mieście nigdy nie spalił więcej niż 12,5L/100

znajomi pewnie przyzwyczajeni do wolnych aut i wydawalo im sie, ze masz bardzo ciezka noge a jezdziles powoli :) max 12,5 to strasznie malo, jestem pewien, ze mozna wyciagnac z tego silnika jakies 4-5l wiecej :)

i nie trzeba, dużo się starać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomi pewnie przyzwyczajeni do wolnych aut i wydawalo im sie, ze masz bardzo ciezka noge a jezdziles powoli
musze sie zgodzic z pet3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...