Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dziwna reakcja na gaz.


rafal102

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam jakiś problem ze swoim Audi ale nie wiem co go boli.

Podczas jazdy na włączonym ASR wszystko jest OK. Autko reaguje na gaz od razu po wciśnięciu i po odpuszczeniu gaz odpuszcza.

Ale problem pojawia się gdy ASR jest wyłączony. Gdy wciskam gaz to reaguje od razu, ale gdy go puszczam gaz jeszcze przez około 2s reaguje jak by Ciągle był wciśnięty i sam jeszcze dodaje gazu. Dopiero po 1 do 2 sekund odpuszcza.

Wiecie może w czym jest problem..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te objawy to zauważyłeś pewnie na śliskiej nawierzchni, tak ?

Zapewne tak , a to przecież tylko to ze jesli koło sie slizga to nabiera predkosci, a zeby ja wytracic to musi to chwile potrwac :) :) :polew:

To tak samo jakbyś spalił gume ,tylko na nie sliskiej powieżchni trwa to wszystko szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te objawy to zauważyłeś pewnie na śliskiej nawierzchni, tak ?

Tak zauważyłem to na śliskim.

Zapewne tak , a to przecież tylko to ze jesli koło sie slizga to nabiera predkosci, a zeby ja wytracic to musi to chwile potrwac

Twoja teoria jest bez sensu, bo mam drugie autko które nie ma ASR i nawet na gołym lodzie jak dodasz gazu to się rozpędza puścisz to już obrotów nie nabiera a tu silnik ciągle się wkręca przy odpuszczeniu gazu. Co jest bardzo niebezpieczne bo jechałem bez ASR i na zakręcie puściłem gaz a on ciągle ciągnął dobrze, że jakoś dało się autko wyprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te objawy to zauważyłeś pewnie na śliskiej nawierzchni, tak ?

Tak zauważyłem to na śliskim.

Zapewne tak , a to przecież tylko to ze jesli koło sie slizga to nabiera predkosci, a zeby ja wytracic to musi to chwile potrwac

Twoja teoria jest bez sensu, bo mam drugie autko które nie ma ASR i nawet na gołym lodzie jak dodasz gazu to się rozpędza puścisz to już obrotów nie nabiera a tu silnik ciągle się wkręca przy odpuszczeniu gazu. Co jest bardzo niebezpieczne bo jechałem bez ASR i na zakręcie puściłem gaz a on ciągle ciągnął dobrze, że jakoś dało się autko wyprowadzić.

To sprawdz to sobie dokładnie, bo przypuszczam że masz tylko takie wrażenie , wez na wył ASR wcisnij gaz i zobaczysz koła zaczna ci sie slizgac, jak puscisz gaz napewno obroty silnika nie wzrosna ale samochód nadal bedzie sie rozpędzał bo koła maja wieksza siłe obrotu i gdzies ta siła musi byc wytracona, a wiec i auto przyspiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jakiś problem ze swoim Audi ale nie wiem co go boli.

Podczas jazdy na włączonym ASR wszystko jest OK. Autko reaguje na gaz od razu po wciśnięciu i po odpuszczeniu gaz odpuszcza.

Ale problem pojawia się gdy ASR jest wyłączony. Gdy wciskam gaz to reaguje od razu, ale gdy go puszczam gaz jeszcze przez około 2s reaguje jak by Ciągle był wciśnięty i sam jeszcze dodaje gazu. Dopiero po 1 do 2 sekund odpuszcza.

Wiecie może w czym jest problem..??

czyli rozumiem, że obroty też rosną ( powiedzmy o 200rpm) :wink4:[br]Dopisany: 07 Styczeń 2011, 10:11_________________________________________________

Najłatwiej będzie na postoju przygazować i zobaczyć czy obroty od razu spadną po puszczeniu gazu czy wzrosną i już.

zapewne nie ma tego objawu na postoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne nie ma tego objawu na postoju

Zgadza się. Na postoju wszystko jest idealnie.

bo przypuszczam że masz tylko takie wrażenie

Kolego nie mam tylko takiego wrażenia bo to nie jest jedyne autko jakim jeżdżę i wiem jak powinien gaz reagować.

Jak jadę w poślizgu i puszczę gaz przy około 3200obr/min to po puszczeniu obroty same jeszcze wzrosną do około 4000. Co nie powinno się stać. Rozumiem, że mogło by mi się wydawać, że auto przyśpiesza na śliskim po puszczeniu gazu to bym zrozumiał bo autko wychodzi z poślizgu i może przyśpieszyć ale tu jest całkiem coś innego. czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...