Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Skrzynia biegów-czy można coś zrobić,żeby polepszyć osiągi auta?


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

Do jakiegoś ściganka nabyj jakieś lekkie felgi 16" i w porównaniu z felgami 18" już może być jakaś różnica. Przy dużych felach jak 18" nie sam rozmiar spowalnia, ale waga samej felgi bo 18" waży więcej jak 16. Niedawno ważyłem koło 18" i ori koło z B5 16" i różnica w wadze była 4,5kg. Teraz zrób to x4 to masz już 18kg masz wirujących które trzeba rozpędzić. A te felgi 16 to były zwykłe felgi, żadne super lekkie. Na super lekkich zyskasz jeszcze więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tu dochodzi kolejny element tuningu-redukcja wagi,ziarnko do ziarnka i wiemy co dalej... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w swojej Vectrze 2000 2.0 16V 150 KM zmieniłem skrzynię z przełożeniem głównym 3,54 (jak dobrze pamiętam) na 3,72. Auto dostało kopa i o wiele lepiej szło, a 16V wolnossące lubiło obroty :evil:

Masz na myśli Vectre A oczywiście.. bo w 2000 roku to w vectrze 2.0 było 136KM sam miałem taką 2000Edition :P Silnik oczywiście twój to C20XE montowany w calibrach. X20XEV nie stracił tej werwy na wys. obrotach, co innego Z22XEV MÓŁŁŁ. Sorki za OT ale wspomnienia... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Vectre A oczywiście.. bo w 2000 roku to w vectrze 2.0 było 136KM sam miałem taką 2000Edition :P Silnik oczywiście twój to C20XE montowany w calibrach. X20XEV nie stracił tej werwy na wys. obrotach, co innego Z22XEV MÓŁŁŁ. Sorki za OT ale wspomnienia...

Tak miałem Vectrę A rocznik 1991 lub 1992 (przed liftem), wersja "2000" 4x4 z tylnym niezależnym zawieszeniem i silnik C20XE, do tego klima, szyber dach i piękna deska Digital (w przeciwieńswie do Kadetta była ładna). Oczywiście uszkodzona skrzynka rozdzielcza i dlatego założona skrzynia F20 z przełożeniem głównym 3,72. Wywalony napęd tyłu i powstało to samo co zwykła Vectra 2000 FWD.

Koniec OT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...