Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Falujące obroty


d darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do znawców tematu,czy to jest normalne że obroty silnika skaczą z 840 do 861 wskazania na vag.Pytam bo coś mi szarpie silnikiem na 3,4,5 biegu,przy stałej prędkości ok 1800-2200 obr .Samochód ma moc tylko to szarpanie,odpinałem już wtrysk steujący,przepływkę i auto nie chciało jeżdzić czyli nie to ,podejrzewam nastawnik,co do logów to nie mam możliwości ich zrobić(mam tam jakieś statyczne z wczoraj ale nie wiem czy dobre)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłacz czujnik predkosci jazdy i zobacz czy bedzie szarpał, ale zapewne to nastawnik juz sie kłania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kabel impulsatora przy skrzyni biegów, jak przestanie szarpać nastawnik do czyszczenia, wstępnie możesz zdjąć dekielek nastawnika i wyczyścić z góry ile się da, może to wystarczy, np. odkurzaczem ze słomka odessać, przy składaniu zalecana jest nowa uszczelka pokrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było zrobić zdjęcie i pokazać nam, ale skoro twierdzisz że było tam w miarę czystko to nastawnik do kapitalnego remontu i przy okazji sprawdź czy tulejka w pompie chodzi bez zacięć i czy na wałku nie ma rys... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij kabel impulsatora przy skrzyni biegów, jak przestanie szarpać nastawnik do czyszczenia, wstępnie możesz zdjąć dekielek nastawnika i wyczyścić z góry ile się da, może to wystarczy, np. odkurzaczem ze słomka odessać, przy składaniu zalecana jest nowa uszczelka pokrywki.

Gdzie można dostać uszczelkę pokrywki nastawnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie tez pojawil sie problem z falujacymi obrotami silnia po wymianie uszczelki sterownika pompy i tez samochod szarpie na biegach od 1 do 5 i dodatkowo wydaje mi sie ze zwiekszylo sie spalanie. Pompiarz pewnie cos namieszal orientujecie sie moze co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie vag mu obcy,z gory pisze ze robienie sobie znakow przed zdjeciem nastawnika mozna miedzy bajki wlozyc.Trzeba vag podlaczyc i sprawdzic,bo na oko jest dobrze a w vagu zamiast 4 jest 10mg.Tam niewielki ruch powoduje spora zmiane w pracy ukladu wtryskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...