Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

d darek

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez d darek

  1. audi a4 b5 silnik 1Z 1996 proszę o wycenę kompletne sprzęgło +komplet filtrów
  2. Kolego skąd wiesz gdzie nie masz tej gąbki,jeżeli na klapie centralnej to powietrze nie obiegnie nagrzewnicy więc powietrze może być tylko lekko ciepłe,
  3. Kolego za radiem,klimatronikiem ale niema dostępu do niej z zewnątrz
  4. Witam,przyczyną tego problemu to brak gąbki na klapie centralnej bynajmniej jej większej części,wiem co piszę bo miałem to samo,niestety trzeba zdjąć całą deskę aby się do tego dostać,ja przy okazji wymieniłem też nagrzewnicę,gąbkę nakleiłem taka jak pod panele podłogowe teraz jest jak w piekarniku ciepło i ze wszystkich kratek leci ciepłe powietrze,koszt naprawy to kawałek gąbki klej kropelka 4szt ewentualnie nagrzewnica (ja wymieniłem bo za dużo jest rozkręcania a koszt ori to 80zł) praca zajeła mi dwa dni (popołudnia),teraz zrobiłbym to w 5-6 godzin,pozdrawiam
  5. cieszy mnie to bardzo,pozdrawiam
  6. kolego czytaj dokładnie,nie wiem czy ty czytasz te posty w całości post 17.Jeżeli chodzi o schemat to mam tego wiele i naprawdę nie będę siedział godzinami aby go odnaleść,jak ktaś chcę to mogę przesłać całość
  7. Tak chodzi i nic się nie dzieje złego nie ma to wpływu na pracę silnika, jeżeli ktoś potrzebuje schematu to pisać na prw ---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:10 ---------- dokładnie tak
  8. kolego czytaj dokładnie post 13
  9. To co trzeba zrobić to rozpiąć PIN43(BIAŁO-NIEBIESKI KABEL) od ECU, ale zrobienie tego od strony ECU wiąże się z większą pracą więc można to zrobić od strony licznika. Przewód ten jest w wiązce NIEBIESKIEJ WTYCZKI przyłączanej do prędkościomierza, wystarczy go przeciąć i TYLE.Możliwe że kolory przewodów mogą się różnić więc należy poszukać schematów do swojego rocznika
  10. do licznika wchodzi sygnał z prędkościomierza i wychodzi do sterownika,jeżeli się nie mylę to są to przewody koloru biało-niebieski,u mnie te kolory były nieco inne autko z 95 r
  11. czy aby napewno odłączyłeś czujnik prędkości,po odłączeniu licznik powinien nie chodzić,ja też na początku odłączałem złą wtyczkę jak się okazało,jeżeli przestanie szarpać to trzeba odciąć sygnał wychodzący z licznika do sterownika u mnie to pomogło i nie mam już żadnych szarpań,nie ma to wpływu na pracę silnika
  12. Na początek odłącz czujnik prędkości przy skrzyni biegów i pojeżdzij trochę,zobacz czy nadal szarpie
  13. tak właśnie myślałem,nie nie wymieniałem
  14. Witam dwumasa w 1Z nie ma ,ja też się borykałem z takim problemem prawie przez rok,nastawnik czyściłem nie potrzebnie bo był jak nowy w środku wtrysk sterujący podmieniany z innego silnika,podmiana przepływki,filtr paliwa,przewody paliwowe,plecionka, a problem był nadal,podejrzenie padło na sterownik i jak się okazało słusznie,sterownik był modyfikowany.Po czytaniu wielu wątków na innych stronach dotyczących tego silnika (1Z) jednak sobie poradziłem bez zbędnych kosztów
  15. taki sam nr jak na sterowniku zepsutym,co do połączenia to szukałbym problemu komp-kabel-vag,jakiego vaga używasz
  16. Tak jest zły,klimy ci nie załączy,przechodziłem to samo tylko sterownik z takim samym oznaczeniem będzie działał tak jak powinien,jeszcze chyba sterownik z oznaczeniem M
  17. Kolego panel powinien być taki sam znaczy takie samo oznaczenie,panel masz z takimi wklęsłymi przyciskami,co do połączenia to może ci to pomoże Wchodzimy do Panelu Kontrolnego->Klikamy na "System"-> Zakladka "Sprzet" (lub "Urzadzenia")->Menedzer urzadzen->Porty COM i LPT-> Klikamy "Wlasciwosci" a nastepnie: Zmieniamy wartosc "Bitow na sekunde" Nastepnie klikamy na tej samej stronie w "Zaawansowane" W "Zaawansowanych" zmienamy latencje Ja zmienilem z 16 na 7 i wystarczylo:
  18. jak kupisz sprawny to nie będziesz musiał,chyba że będzie miał inne kodowanie to tak
  19. Padł ci panel miałem to samo po wymianie wszystko wruciło do normy
  20. Witam ,mam pytanie do znawców czemu z kratek bocznych wieje zimne powietrze,ze środkowej w miarę ciepłe,szyba i nogi też w miarę ciepłe.Błędy na climatroniku to 15,5 ale chyba on nie ma nic do tego,nadmienię że ogrzewanie też jest kiepskie ale już prubowałem chyba wszystkiego,ręce już opadają ,nagrzewnicę płukałem,silniczki chodzą(poza tym pod filtrem błąd 15,5) temperatura 90 na vag ,odpowietrzony.
  21. d darek opublikował(a) temat w Audi A4 B5
    Panowie mam taki problem,mianowicie po włączeniu świateł awaryjnych zaczynają skakać obroty silnika w rytm świateł,co to może być ,wszystkie sugestie mile widziane
  22. Witam mam pytanie jak jest przykręcony do skrzyni czujnik prędkościomierza,może jakieś zdjęcie ktoś posiada
  23. ja z takimi objawami walczę już długi czas,moje podejrzenia padają na wtryski ale widzę że ty je wymieniałeś i też nie pomogło,ciekawi mnie ta wypowiedż że sprężynki w nastawniku mogą być złe nastawnik czyściłem osobiście ale okazało się że był jak nowy w środku żadnych opiłków itp
  24. witam panowie po przełożeniu wtrysku sterującego miałem następujące korekcje http://vaglog.rtnet.pl/dd70_42930.html i nadal szarpało,po zamianie na mój wtrysk takie http://vaglog.rtnet.pl/dd70_42931.html czy z tych wartości można coś wywnioskować,oczywiście szarpanie nie ustało
  25. ale takie ustawienie 49-51 chyba nie jest powodem szarpania

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.