Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Problem z osiągnięciem 90 stopni

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, po przejechaniu ok. 15 km temperatura jest 70 st i nie chce dojść do 90 st nawet jeżeli przejadę 30km,

termostat wymieniony (wahler'a) płyn i czujnik temp. też zmieniony, po nagrzaniu do 70 st. ten dolny wąż wody zimny także raczej termostat nie przepuszcza, także nie wiem czy reklamować termostat czy nie? czy tak powinno być? silnik AJM 1.9TDI (temp. +3,5 st, przy -15st było podobnie z tym że rozgrzewał się dłużej)

czy kupować oryginał i zmienić?

Opublikowano

Witaj

Miałem podobne objawy też temp. dochodziła mi do ok. 70 stopni i dalej nie chciała, kupiłem termostat w aso wraz z oringiem coś ok.120zł.

Po wymianie wszystko wróciło do normy temp. w czasie jazdy zawsze ok 90, spada tylko na dłuższym postoju na jałowym jak jest duży mróz ale ten typ tak ma.

Więc myślę że może trafiłeś na jakiś wadliwy termostat.

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Acha, tutaj sprzedają oryginał, czy będzie pasował do mojej Audi?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1377941879

cena nie ukrywam jest bardzo atrakcyjna, bo za wahlera płaciłem coś ok. 40zł

Opublikowano

Opisywałem problem z termostatem Wahler auto długo sie grzeje tylko oryginał w serwisie lub ten z linku jeden pies.Ten z linku mam w audi 80 i wszystko jest ok a do A4 zakładałem z serwisu koszt 130 zł i też wszystko gra

Opublikowano

Acha, tutaj sprzedają oryginał, czy będzie pasował do mojej Audi?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1377941879

cena nie ukrywam jest bardzo atrakcyjna, bo za wahlera płaciłem coś ok. 40zł

podejdzie na 100% bierz go bo dobra cena :good:

Opublikowano

a przy okazji sprawdź kolego czujnik temperatury :gwizdanie:

Opublikowano

Tak jak kolega wyzej najpierw sprawdzic czujnik, ja mialem podobnie nie dogrzewal albo szybko lapal temp.

Opublikowano

A tyle razy powtaża sie żeby założyc tylko i wyłącznie ORI. :no:

Opublikowano

zgadza mi sie ze jak czujnik to tylko ori.

ale co do termostatów to sie nie zgodze ori wcale nie jest lepszy od zamiennika ale za to dużo droższy.

Opublikowano
  • Autor

zgadza mi sie ze jak czujnik to tylko ori.

ale co do termostatów to sie nie zgodze ori wcale nie jest lepszy od zamiennika ale za to dużo droższy.

nie tak dużo, ja kupiłem za 35zł-wahlera, a ori z wysyłką 70zł (dałem linka wyżej) czyli da się to przeżyć jeszcze, nic kupię ten oryginał założę no i zobaczymy.

czujnik zmieniałem też na ori.

a czy jeszcze ktoś mógłby podać numer katalogowy termostatu do AJMa?

Opublikowano

044 121 113

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

I co się stało po wymianie na ori.?

Mam podobne wskazania temperatury i zastanawiam się czy to czujnik czy termostat.

A jaki masz wskazania na klimatroniku?

Bo u mnie na kanale 49 pokrywa się z temp. na wskaźniku czyli ok.70 C, tylko nie wiem czy to jest temp. cieczy czy oleju,bo mniej więcej tak samo pokazują, a różnie na forum z tym jest - co właściwie pokazuje kanał 49, a na kanale 51 zawsze dochodzi do 90 C i stoi.

Opublikowano

I co się stało po wymianie na ori.?

Mam podobne wskazania temperatury i zastanawiam się czy to czujnik czy termostat.

A jaki masz wskazania na klimatroniku?

Bo u mnie na kanale 49 pokrywa się z temp. na wskaźniku czyli ok.70 C, tylko nie wiem czy to jest temp. cieczy czy oleju,bo mniej więcej tak samo pokazują, a różnie na forum z tym jest - co właściwie pokazuje kanał 49, a na kanale 51 zawsze dochodzi do 90 C i stoi.

wymienic termostat na ori z aso i bedzie dobrze.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.