Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Skrzypienie w przednim zawieszeniu


legalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem z zawieszeniem.

W czasie skręcania kołami na postoju dochodzą z przedniego zawieszenia dźwięki w postaci skrzypienia i nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić a jest to trochę denerwujące. Jak ktoś się z tym spotkał i coś z tym zrobił lub wie co można z tym zrobić niech podpowie. A może to jest normalne w tych autach ( jest to moja pierwsza A4).

Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się pochwalić że mam podobną usterkę (posiadam od miesiąca A4), a mechanicy rozkładają ręce.

To skrzypienie w moim przypadku dochodzi z okolic kolumny kierowniczej lecz mogę się mylić, skrzypi w czasie jazdy i na postoju. Próby smarowania różnymi preparatami nie odniosły skutku.

Jeśli ktoś uporał się z takim problemem to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skrzypi TYLKO podczas kręcenia kierownicą,czy podczas jazdy też?

Trudno mi jest powiedzieć bo w czasie jazdy te odgłosy mogą być przytłumione innymi, ale napewno potrafi zaskrzypieć w czasie ruszania przy skręconych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pierwsze Hamulce czy to one nie piszcza przypadkiem, a jesli to nie to. To zostaja wahacze Tak jak kolega pisze.

Skrzypiące przednie zawieszenie jest oznaką zużycia wahacza prostego (nośnego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Sprawdzę wahacz prosty bo hamulce były wymieniane jakieś 1 tyś. km temu a wcześniej już to było słychać. A swoją drogą to obecny samochód mam od 5 miesięcy i muszę stwierdzić (jeżeli wersja ze zużytym wahaczem się potwierdzi) że zawieszenia tak jak mówią ludziska to rzeczywiści jest mankament tych aut. No ale jednak to auto ma coś w sobie oprucz czterech kółek w znaczku firmowym.

Pozdrawiam i życzę szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to obecny samochód mam od 5 miesięcy i muszę stwierdzić (jeżeli wersja ze zużytym wahaczem się potwierdzi) że zawieszenia tak jak mówią ludziska to rzeczywiści jest mankament tych aut.

Kolego drogi zawieszenie wielowahaczowe takie jak wystepuje w Naszych :audi::a4fan: to nie mankament jest ono bardzo wytrzymale i solidne nie tak jak wiekszosc ludzi pisze ze jest slabe to jest nie prawda, ze jest slabe. I jaka jest przyjemnosc z jazdy na takim zawieszeniu. Jedynym mankamentem jest slaby stan nawierzchni polskich drog, przez dziury jakie wystepuja w polsce sie to zawieszenie zuzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym mankamentem jest slaby stan nawierzchni polskich drog, przez dziury jakie wystepuja w polsce sie to zawieszenie zuzywa.

Święte słowa. Przepraszam, że skrytykowałem zawieszenie oczywiście że to wina dróg w nasze ojczyźnie. Jeżeli chodzi o trzymanie się drogi szczególnie na zakrętach nie ma sobie równych.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podnosnik, francuza do reki , zacisnij w miejscu laczenia wachaczy, kumpel niech kreci kierownica, a ty patrzysz ktory wachacz ma luz i wymieniasz i po problemie, chociaz trafil mi sie taki raz ze wymienilem i po tys zgrzypi, zrobili zastrzyki z oleju, ale powiedzieli ze jesli dalej bedzie zgrzyt to go wymienia bo moze byc wadliwy, ale jakos jeszce nie zgrzypi. Oprocz wahaczy jest jeszcze tam taka gumowa uszczelka czy cus, moze masz ja przetarta, dostal sie piasek i stad tez moze byc zgrzyt, wymien bo oprocz piskow moze ci sie reszta posypac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zakladac nowego watku to podepne sie tutaj, tez mam problem z przednim zawieszeniem.. stuka podczas skrecania na postoju, nada sie takie cos, zeby wszystko wymienic? http://cgi.ebay.co.uk/12-pieces-Suspension-kit-VW-Passat-3B-Audi-A4-A6_W0QQitemZ290185283419QQihZ019QQcategoryZ10372QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tylko że 2 tygodnie po wymianie wszystkich wahaczy.....

sprzypienie było szczególnie słyszalne przy skrętach....mechanik doradził mi żebym kupił strzykawde i igłe i posmarował kulki wahaczy pod gumą np wd 40! i problem ustąpił natychmiast...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten zestaw? https://sslrelay.com/s74326199.oneandoneshop.co.uk/sess/utn;jsessionid=15474b931fa7014/shopdata/0010_Audi/0040_A4+95+=3E+2001+=28B5=29/0040_Brakes+and+Suspension/product_details.shopscript?article=0005_Front%2Bsuspension%2Bkit%2B%3D28A4B5SRK01998B%3D29

troche jednak kosztuje wiec teoretycznie powienien byc lepszej jakosc ;)

@ maniak66, czyli skrzypienie nie koniecznie musi oznaczac, wymiane czesci w zawieszeniu.. moze cos sie dostalo w okolice lozyska i wystarczy to przesmarowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby nie zakladac nowego watku to podepne sie tutaj, tez mam problem z przednim zawieszeniem.. stuka podczas skrecania na postoju, nada sie takie cos, zeby wszystko wymienic? http://cgi.ebay.co.uk/12-pieces-Suspension-kit-VW-Passat-3B-Audi-A4-A6_W0QQitemZ290185283419QQihZ019QQcategoryZ10372QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

w polsce na alegro jakies niefirmowe komplety sa po 500zł :) a febi za około 1000zł możesz wyrwać koszt wysyłki kurjerem np z Krakowa do Dublina to około 100zł :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nie chciałem otwierać nowego tematu

No i mi zaczęło dziś skrzypiec w lewym kole(i to strasznie)

Dodam ze najbardziej skrzypi jak buja sie autem(góra dol) i jak skręcam kierownica w lewo.

Wie ktoś może który to element może skrzypiec bo jak przychylam sie do kola to trudno określić który czy to może być wahacz tylko który :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...